28 maja, 2008 | Kategoria: Aktualności, Wiadomości
Ponad połowa wszystkich skrzynek w Polsce już odpowiada nowym przepisom – pisze Gazeta Wyborcza. Reszta musi zostać wymieniona do 24 sierpnia br.
Nowe skrzynki mają być dostępne dla wszystkich operatorów, nie tylko dla listonoszy Poczty Polskiej, jak to jest w przypadku skrzynek używanych dotychczas.
Zdaniem Wiesława Klimaszewskiego z Polskiej Grupy Pocztowej, nie wszyscy właściciele nieruchomości zdążą do 24 sierpnia z wymianą skrzynek. Klimaszewski nie wyklucza – czytamy w dzienniku – że operatorzy będą domagać się odszkodowań od właścicieli nieruchomości za utrudnianie im pracy.
Zainteresowani właściciele nieruchomości mogą zaopatrzyć się w nowe skrzynki u operatorów – usługę taką oferują m.in. Poczta Polska i niektórzy prywatni operatorzy.
Koszt zakupu nowej skrzynki zależy od jej rozmiarów (czyli liczby skrytek odpowiadających adresom) oraz tego, czy jest sprzedawana razem z montażem. Producenci i dostawcy najczęściej mówią o cenie detalicznej około 35 do 60 zł w przeliczeniu na jedną skrytkę – informuje gazeta.
Data publikacji: 2008-05-28
Autor: Gazeta Wyborcza
Interesuje Cię ten temat?
Zamów nasz newsletter.
Kategorie: Aktualności, Wiadomości
Tagi: nieruchomości