16 czerwca, 2008 | Kategoria: Aktualności, Wiadomości
Tej wiosny nie obserwujemy boomu w budownictwie. Materiały nie zdrożały, a w składach od ręki dostępny jest cały asortyment potrzebnych produktów. Dodatkowo przestały rosnąć płace w budownictwie. Co prawda w I kwartale zarobki w sektorze wzrosły średnio do 900 euro, ale w ostatnim czasie tendencja się odmieniła – donosi Gazeta Prawna. Ta zmiana jest wynikiem spadku cen mieszkań na rynku wtórnym i ograniczeniem inwestycji przez wielu deweloperów.
Na rynku pojawiło się zjawisko od dawna niewidziane – ekipy budowlane, które poszukują pracy. – W ubiegłym roku pojawiło się wiele nowych ekip budowlanych, które powstały właśnie po to, by obsługiwać ten niebywały boom w budownictwie – mówi gazecie Grzegorz Marciniak z firmy Bud-Ma. Teraz te osoby, czasem o niskich kwalifikacjach, mają problemy ze znalezieniem pracy.
W przypadku materiałów budowlanych można dojść do wniosku, że ceny są stabilne. Niektóre produkty jednak mocno potaniały – np. porotherm tylko od początku roku staniał o 15 proc. Więcej za to płacimy m.in. za materiały ociepleniowe – dodaje dziennik.
Data publikacji: 2008-06-16
Autor: Gazeta Prawna
Interesuje Cię ten temat?
Zamów nasz newsletter.
Kategorie: Aktualności, Wiadomości
Tagi: budowy dom, dach, deweloper, firmy budowlane, koszty budowy domu, materiały budowlane