Start Arrow Wiadomości Arrow AFT Sp. z o.o. na krajowych i zagranicznych imprezach branżowych

AFT Sp. z o.o. na krajowych i zagranicznych imprezach branżowych

Zwiększenie eksportu oraz wzrost rozpoznawalności na rynkach zagranicznych to jedne z kluczowych zadań, jakie w ostatnim czasie postawił przed sobą zarząd AFT Sp. z o.o. Aby zrealizować przyjęte założenia polski producent i dystrybutor armatury przemysłowej, specjalizujący się m.in. w projektowaniu przepustnic dymnych, uczestniczył w ostatnim czasie w wielu imprezach targowo-wystawienniczych.

Mediolan

AFT to nowoczesna firma inżynierska posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w doborze, produkcji i dostawach zaworów odcinających, regulacyjnych oraz pomp dla instalacji przemysłowych i komunalnych. Przedsiębiorstwo to uznany producent i dystrybutor klap żaluzjowych i okrągłych, armatury specjalnej czy zaworów rozdzielających dla wielu branż energetyki zawodowej, ciepłownictwa, zakładów chemicznych, instalacji biogazowych, spalarni śmieci, itp. Sztandarowy produkt AFT, klapy wykorzystywane w instalacjach przesyłu spalin i powietrza, znalazły zastosowanie w wielu inwestycjach w Polsce i poza jej granicami, m.in. w instalacji odsiarczania spalin Elektrowni Opole. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją rozpoznawalność na rynku krajowym i rynkach zagranicznych spółka zdecydowała się na udział wielu targach i wydarzeniach branżowych.

Promocja w kraju i za granicą

Jedną z imprez, na których obecna była firma AFT, były odbywające się w Mediolanie w czerwcu tego roku targi Power-Gen Europe. Według danych organizatora wzięło w nich udział 600 wystawców z całego świata a liczba odwiedzających przekroczyła 50 000 osób. Stoisko AFT cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele spółki odbyli setki rozmów z dotychczasowymi i potencjalnymi partnerami. Udział w imprezie był świetną okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, głównie z przedstawicielami rynków wschodnich (m.in. Indie, Rosja, Turcja) oraz podtrzymania pozycji eksportowej w Niemczech i krajach skandynawskich.

AFT Sp. z o.o. uczestniczyło też w XVIII Sympozjum Naukowo-Technicznym ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2016 odbywającym się w dniach 5-7 września. Wydarzenia miało charakter międzynarodowy a udział w nim brało ponad 800 osób oraz 78 wystawców. Obecność AFT na targach miała na celu ugruntować pozycję przedsiębiorstwa w Polsce oraz podkreślić jego możliwości eksportowe. Była to także okazja do podtrzymania relacji z dotychczasowymi klientami oraz nawiązania nowych kontaktów i wymiany opinii nt. rozwoju branży z potencjalnymi partnerami, dostawcami oraz ekspertami. Wymierną korzyścią z udziału w imprezie było podpisanie kontraktu na dostawę urządzeń dla instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów. Rozmowy na temat ewentualnej współpracy zostały zapoczątkowane właśnie podczas targów.

Kolejnym wydarzeniem, które miało na celu wzmocnić eksport firmy AFT, były odbywające się w październiku w fińskiej miejscowości Tampere targi Energia. Choć miały one charakter międzynarodowy, to jego organizatorzy nastawieni byli przede wszystkim na promocję na lokalnym rynku. W imprezie udział wzięło 370 wystawców a liczba zwiedzających sięgnęła 7 000 osób. Uczestnicząc w targach spółka AFT chciała podtrzymać relacje z dotychczasowymi partnerami oraz zaprezentować się potencjalnym klientom. Choć rynek fiński jest bardzo hermetyczny i trudno go zdobyć przedsiębiorstwom z zewnątrz, to firmie AFT się to udaje, choć ma ona jeszcze wiele do zrobienia.

Inwestycja, która się zwraca

Udział w targach był dla AFT Sp. z o.o. okazją do promowania swoich rozwiązań dla poszczególnych branż, spotkania z potencjalnymi klientami i nawiązania relacji biznesowych. Uczestnictwo w tego rodzaju imprezach pozwoliło też na zwiększenie rozpoznawalności firmy i jej produktów wśród krajowych i zagranicznych inwestorów. To jednak dopiero początek drogi mającej na celu wzmocnienie eksportu firmy i pozycji AFT jako jednego ze światowych liderów w produkcji klap.

Problemem pozostaje jednak kwestia finansowania obecności na targach. Pomimo otrzymania z funduszy unijnych dotacji na rozwój eksportu AFT nadal nie uzyskało zwrotu poniesionych kosztów. Rozliczając zadania dotacyjne firma zetknęła się z niesamowitą barierą kompetencyjno-biurokratyczną. Reguły, którymi kierują się urzędnicy mają mało wspólnego z ideami, jakimi kierował się pomysłodawca programu wsparcia eksportu. Pozwala to na stwierdzenie, że program, który w swoim założeniu ma wspierać przedsiębiorców, nie spełnia swojego zadania i nie stanowi faktycznej pomocy dla małych lub nowo powstałych firm, które nie posiadają funduszy na tego rodzaju działania. AFT jako silna firma jest w stanie przeznaczyć na taką działalność środki i wytrzymać opóźnienie wynikające z blokad urzędniczych. Mimo zaistniałych trudności  spółka nadal planuje kontynuować promocję eksportową, m.in. poprzez udział w najbliższych targach Power-Gen Europe, które odbędą się w dniach 20-22.06.2017 w Kolonii w Niemczech.

Więcej informacji na temat firmy AFT znaleźć można na stronie www.aft.pl

AFT Sp. z o.o. to nowoczesna firma inżynierska specjalizująca się w doborze, produkcji i dostawach zaworów odcinających, regulacyjnych oraz pomp dla instalacji przemysłowych i komunalnych. Od ponad 25 lat współpracuje jedynie ze sprawdzonymi i docenionymi w całej Europie dostawcami armatury, będąc ich wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku. Oferowane przez AFT Sp.z o.o. urządzenia znajdują zastosowanie w wielu polskich i zagranicznych inwestycjach. Wszyscy Klienci korzystający z urządzeń AFT są w stanie poświadczyć terminowość, wysoką jakość dostarczanych rozwiązań, fachowość doradztwa oraz niezawodność wsparcia również na etapie samej eksploatacji.

Obecnie we wszystkich działach firmy zatrudnionych jest ponad 70 osób.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 14, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Formalności: dyskusje na forum budowlanym
  • Kierownik budowy Warszawa i okolice (woj. mazowieckie)

    Witam.   Polecamy się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku. Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne. Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości i...

  • Płyty MgO

    Płyty z tlenku magnezu zwane powszechnie "płytami MgO" ­ od chemicznego symbolu magnezu Mg i tlenu O ­ są produkowane jako płyty budowlane o szerokim zastosowaniu. Naturalnym surowcem bazowym jest tlenek magnezu – rodzaj cementu mineralnego. Mówiąc płyta MgO mamy na myśli...

Obejrzyj zdjęcia domowników