Start Arrow WnętrzaArrow Baterie łazienkowe bezpieczne dla dzieci

Baterie łazienkowe bezpieczne dla dzieci

Łazienka jest dla dzieci bardzo ważnym miejscem. To właśnie tu odbywa się rytuał wieczornego mycia i nauka dbałości o higienę. Tu też organizowane są wyścigi gumowych kaczuszek w wannie i doświadczenia z wodą w roli głównej.

Jak umiejętnie dobrać baterie łazienkowe, by były bezpieczne dla dziecka a jednocześnie oszczędne i proste w obsłudze?

Warto zainwestować w dobre i bezpieczne baterie łazienkowe, z których korzystać będą nasze dzieci.

Warto zainwestować w dobre i bezpieczne baterie łazienkowe, z których korzystać będą nasze dzieci.

W domu gdzie są mali domownicy stosujemy dużo zabezpieczeń, aby ruchliwe i ciekawe świata pociechy nie zrobiły sobie krzywdy – osłony na krawędzie mebli, antypoślizgowe chodniki, wkładki do kontaktów chroniące przed włożeniem tam paluszków. Dzieciom spieszno jednak do dorosłości, więc z biegiem lat wiele czynności chcą wykonywać samodzielnie, a większość zabezpieczeń staje się nieprzydatna. Baterie łazienkowe będą nam służyć przez lata, warto więc znaleźć na tyle uniwersalne, by były przydatne dla dzieci w różnym wieku.

Kąpiel bez stresu

Sprawdzanie temperatury wody łokciem przez zatroskanych rodziców to już przeszłość. Teraz możemy z góry ustalić, jaką kąpiel chcemy przygotować naszemu dziecku. Baterie termostatyczne zabezpieczają przed ryzykiem poparzenia się w kąpieli i pod prysznicem. Wbudowany w baterię element termostatyczny utrzymuje optymalną dla nas temperaturę. Regulator temperatury ma często naniesioną podziałkę ze stopniami Celsjusza, a dodatkowo w blokadę w postaci przycisku (ogranicza ona dopływ ciepłej wody, jeżeli jej temperatura przekroczy bezpieczne 38 st.C). Dzięki takim zabezpieczeniom ryzyko poparzenia się wodą przez któregokolwiek z domowników maleje do minimum.

Termostatyczna bateria prysznicowa Oras Optima (fot.Oras)

Termostatyczna bateria prysznicowa Oras Optima (fot.Oras)

Korpus baterii termostatycznej może być dodatkowo pokryty izolacyjną warstwą tworzywa ABS, która nie nagrzewa się nawet jeżeli korzystamy z bardzo ciepłej wody. Termostat jest stosowany także w bateriach wannowo-natryskowych.

Jak wychować ekologa?

Od najwcześniejszych lat uczymy nasze dzieci oszczędności. Ale magia łazienkowych zabaw wodą odsuwa w cień nasze prośby i nauki. Gdy widzimy radość dzieci z wodnych eksperymentów, trudno ich im zabronić. Jednocześnie mamy jednak świadomość rosnących rachunków i marnowania wody. Naprzeciw rozterkom rodziców wychodzą rozwiązania zastosowane w bateriach Oras.

Bateria ścienna Oras Saga wpływa na ograniczenie zużycia wody. (fot.Oras)

Bateria ścienna Oras Saga wpływa na ograniczenie zużycia wody. (fot.Oras)

Tajemniczy zielony przycisk, umieszczony z tyłu baterii służy ograniczaniu ruchów uchwytu w pionie i w poziomie. Dzięki temu z wylewki nie wypłynie woda bardzo gorąca ani nie „chluśnie” potężnym strumieniem. Przy wciśniętym eko-przycisku nie tracimy więc czasu na regulowanie temperatury i strumienia wody, z korzyścią dla naszej kieszeni. Blokada prowadzi do zmniejszenia strumienia wody o ok. 40%, co jest przydatne zwłaszcza przy czynnościach nie wymagających dużego strumienia wody, np. przy myciu rąk.

Ograniczenie wynikające z użycia eko-przycisku jest oczywiście możliwe do ominięcia. Jeśli potrzebujemy silniejszego strumienia wody – wystarczy nacisnąć zielony przycisk by dostosować strumień i temperaturę strumienia do indywidualnych wymagań. Jednak po każdym takim użyciu ustawienie eko-przycisku automatycznie wraca do pierwotnego położenia. Tego typu ogranicznik zmniejsza strumień wody o ok. 9 l/min. Dzięki wyposażonym w zielony eko-przycisk bateriom Oras roczne oszczędności czteroosobowej rodziny sięgają kilkuset złotych. Zakup takiej baterii to zaledwie kilkumiesięczna inwestycja.

Bateria bezdotykowa Oras Electra (fot.Oras)

Bateria bezdotykowa Oras Electra (fot.Oras)

Innym ciekawym rozwiązaniem jest bateria bezdotykowa. Strumień pojawia się gdy w zasięgu sensora pojawi się jakiś obiekt np. nasze ręce. Woda płynąca z baterii elektronicznej może mieć stałą temperaturę. Również strumień wypływającej wody jest akurat taki, jakiego potrzebujemy – ani za duży ani za mały.

Do uruchomienia czujnika, a w konsekwencji zadziałania baterii, potrzebna jest energia elektryczna. Armatura bezdotykowa może być zasilana z 6V baterii litowych, może być też podłączona do 12V transformatora lub zasilana bezpośrednio prądem elektrycznym. Ilość energii potrzebna do prawidłowego funkcjonowania baterii bezdotykowej jest tak mała, że 6V baterie zasilające powinny gwarantować co najmniej 3-4 letni okres eksploatacji. Baterie elektroniczne choć droższe od tradycyjnych są inwestycją szybko pozwalającą odczuć ulgę naszej kieszeni.

Autor: Oras

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Pokój dzienny

Aranżacja z sercem – naklejki walentynkowe marki Redro

Dla wielu osób Dzień Zakochanych to idealny czas, by przypomnieć ukochanej osobie…

Meble, które świecą

Meble z wbudowanym oświetleniem punktowym tworzą w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę i pozwalają…

Wiejski klimat wnętrza w nowoczesnym wydaniu – jak to zrobić?

Wiejski charakter wnętrz kojarzony jest zazwyczaj z prostotą, ciepłem oraz sentymentem do…

Bonami.pl rozświetla zimowe wieczory

Zimą słońce gości na niebie krótko, dlatego nasze otoczenie rozświetlamy na różne…

Nuta orientu: oryginalne tapety Jim Thompson

Manufaktura Jim Thompson zasłynęła na całym świecie z produkcji jedwabiu, w którym…

Pachnące dekoracje w twoim domu

Każde mieszkanie, które wypełnimy pięknym zapachem stanie się przytulniejsze, a przebywanie w…

Zaproszenie na wenecką maskaradę – wyjątkowe dekoracje karnawałowe na przyjęciu w domu

Aby nadać karnawałowemu przyjęciu w domu niepowtarzalnej atmosfery, zrezygnujmy z popularnych, wzorzystych…

Nowy system szaf Wektra od Black Red White

Odpowiednio zaprojektowana szafa to klucz do uporządkowanego wnętrza. Z systemem szaf Wektra…

Nowość – pierwsze kosmetyki do wnętrz PERFECT HOUSE BARWA

Każda kobieta pragnie, by jej dom błyszczał przykładem. Czy sprzątanie może być…

Jak pomieścić wszystko w standardowym mieszkaniu MdM?

53 m² mieszkania w bloku oraz 83 m² domu jednorodzinnego to średnia…

Dodatki do domu w najważniejszym kolorze 2015 roku!

Instytut Kolorów Pantone ogłosił, że kolorem 2015 roku jest Marsala. Barwa będąca…

Polecane Produkty

 
 
Czytane

Najczęściej czytane