Start Arrow Budowa domuArrow Bezpieczny transport i montaż blachodachówki

Bezpieczny transport i montaż blachodachówki

Dachy z blachy nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Blachodachówki z blachy dwustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru zapewniają długowieczne i estetyczne pokrycie dachu. Jednak podczas transportu i montażu można je łatwo uszkodzić…

Podpowiadamy, jak transportować i montować blaszane pokrycie dachu.

(Minimalny kąt nachylenia dachu nie powinien być mniejszy niż 8-9 stopni. fot. Blachy Pruszyński)

Transport blachodachówki

Budujesz nowy dom?
Zobacz koniecznie:
 

Transport zamówionego pokrycia dachowego z blachy najczęściej odbywa się samochodem z otwartą platformą, która ułatwi załadunek i rozładowanie arkuszy na placu budowy.

Podczas załadunku każdy arkusz blachy należy przenosić pojedynczo. Nie wolno przesuwać go po ziemi, gdyż powstałe zarysowania powłoki mogą na trwałe obniżyć trwałość blaszanego dachu. Jeżeli długość arkusza blachy jest większa niż 6 mb – potrzebnych będzie 6 osób po 3 z każdej strony!

Należy zwrócić uwagę, by by arkusze blachy dachowej nie wystawały poza obrys samochodu, gdyż łatwo mogą się uszkodzić. Powinny być one również zabezpieczone przed zamoczeniem, np. spowodowanym jazdą w deszczu, gdyż grozi to korozją poszycia (nieestetyczne białe plamy). Blacha musi być także odpowiednio przymocowana, by w czasie jazdy nie przesuwała się po samochodzie.

Trzeba pamiętać, że jeśli uszkodzenie blachodachówki powstanie podczas nieodpowiedniego transportu, stracimy gwarancję producenta.

Do załadunku i rozładunku na placu budowy najlepiej jest jednak użyć specjalistycznego sprzętu mechanicznego.

Zobacz także: 

Składowanie blachy na placu budowy

Dla arkuszy blachy dachowej powinniśmy przygotować suche, ale przewiewne pomieszczenie. Warto pamiętać, by nie układać ich bezpośrednio na ziemi, tylko składować na klockach o wysokości ok. 20 cm.

Jeżeli montaż blachodachówki przewidujemy w późniejszym czasie, dłuższe składowanie pokrycia wymaga przełożenia arkuszy przekładkami, która umożliwi swobodną cyrkulację powietrza.

Ale uwaga! Układanie blachodachówki należy przeprowadzić w ciągu pół roku od daty produkcji. W przeciwnym razie można utracić gwarancję producenta.

NA NASTĘPNEJ STRONIE
MONTAŻ I KONSERWACJA DACHU Z BLACHY

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Budowa i remont: dyskusje na forum budowlanym
  • Drewniane okna - Plastpol Raszyn

    Cześć :)  zależy mi na bardzo, aby nowe okna były również drewniane jak te stare. Słyszałem wiele pozytywnych zdań na temat Plastpol z Raszyna, czy warto zlecić im wykonanie ? ...

  • Drzwi w nietypowym wymiarze

    Witam, potrzebuję porady i mam nadzieję, że otrzymam ją tutaj ;) Remontuję piwnicę i chcę m.in. wymienić drzwi prowadzące do niej. Problem polega na tym, że mają one nietypowe wymiary (175x80cm). Szukałem firmy, która zajmuje się tworzeniem takich cudactw, ale wybór jest n...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty