Start Arrow InstalacjeArrow Ciepło nie tylko latem

Ciepło nie tylko latem

Czy jeszcze ktoś z nas pamięta ostatnie upały? W niektórych mieszkaniach już zaczynają grzać kaloryfery, a właściciele domów zastanawiają się, jak szybko dogrzać pomieszczenia.

Ciepłe kaloryfery często przysparzają również wiele kłopotów. Jak im zaradzić – podpowiadają eksperci firmy LARS:

Czujemy się niekomfortowo, kiedy nie możemy dostosować ustawień grzejników do swoich potrzeb. Gdy przebywamy w mieszkaniu, zwiększamy temperaturę, pod nieobecność zaś, zmniejszamy, aby nie marnować cennego ciepła. Lepiej czujemy się, jeśli w nocy nie jest zbyt gorąco, więc kolejny raz kręcimy kurkami. Zmęczeni ciągłym przestawianiem temperatury, tracimy cierpliwość i z narastającą złością znosimy niewygody. Zmarzluchy wspomagają się kolejnymi kubkami gorącej herbaty, przykrywają kocem i śpią w skarpetkach. Zimnolubni natomiast często otwierają okna, powodując tym samym utratę ciepła, za które słono płacą.

(Komfort cieplny przez cały rok zapewnić nam mogą regulatory temperatury)

Oszczędność czasu, pieniędzy i… nerwów

Wygodnym i zarazem oszczędnym rozwiązaniem jest zastosowanie regulatorów, które mogą sterować każdym urządzeniem grzewczym i klimatyzacyjnym w naszym domu. Szybko i łatwo pozwalają ustawić optymalną temperaturę dla każdego mieszkańca, bez ciągłego kręcenia kurkiem kaloryfera. Ponadto, nie trzeba co chwilę zmieniać temperatury – przyrząd zrobi to za nas.

Kolejną zaletą użytkowania regulatorów jest oszczędność ciepła, a co za tym idzie – oszczędność pieniędzy. – Regulatory temperatury pozwalają oszczędzić nawet 30 procent energii. – mówi przedstawiciel firmy Lars. – Ponadto niska cena sprawia, że 100 procent zakupu sterownika zwraca się już po kilku miesiącach eksploatacji – dodaje.

O oszczędności czasu i nerwów nie trzeba nawet wspominać. Możemy raz ustawić właściwą temperaturę i cieszyć się ciepłem indywidualnie dobranym do każdej pory dnia i nocy. Przy programowaniu temperatury, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również ogólnymi zaleceniami zdrowotnymi: w sypialni i kuchni powinna wynosić około 17 st. C, w pokoju dziennym i dziecięcym około 20, w łazience zaś w granicach 22 stopni. Pamiętajmy przede wszystkim, że zarówno wyziębienie, jak i przegrzanie organizmu może wywołać chorobę.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instalacje: dyskusje na forum budowlanym
  • Wyswietlacz temperatur

    Witam! Szukam jakiegos wyswietlacza, na ktorym bede widzial temperatury w roznych miejscach. Chcialbym aby do wyswietlacza mozna podlaczyc kilka czujnikow tak abym mogl zczytywac np. temp. z pieca, cwu, zasilania i temp na zewnątrz. Chcialbym aby wyswietlacz byl zamontowany w pokoju, kilka metrow o...

  • Dobry ekogroszek - gdzie kupić?

    Musze dokupić kilka ton dodatkowego ekogroszuku, jednak szukam sprawdzonego dostawcy gdzie będę mógł uzyskać wysokokaloryczny opał bez dużych ilości miału. Możecie mi kogoś polecić lub ewentualnie odradzić? ...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty