Start Arrow InstalacjeArrow Ciepło nie tylko latem

Ciepło nie tylko latem

Czy jeszcze ktoś z nas pamięta ostatnie upały? W niektórych mieszkaniach już zaczynają grzać kaloryfery, a właściciele domów zastanawiają się, jak szybko dogrzać pomieszczenia.

Ciepłe kaloryfery często przysparzają również wiele kłopotów. Jak im zaradzić – podpowiadają eksperci firmy LARS:

Czujemy się niekomfortowo, kiedy nie możemy dostosować ustawień grzejników do swoich potrzeb. Gdy przebywamy w mieszkaniu, zwiększamy temperaturę, pod nieobecność zaś, zmniejszamy, aby nie marnować cennego ciepła. Lepiej czujemy się, jeśli w nocy nie jest zbyt gorąco, więc kolejny raz kręcimy kurkami. Zmęczeni ciągłym przestawianiem temperatury, tracimy cierpliwość i z narastającą złością znosimy niewygody. Zmarzluchy wspomagają się kolejnymi kubkami gorącej herbaty, przykrywają kocem i śpią w skarpetkach. Zimnolubni natomiast często otwierają okna, powodując tym samym utratę ciepła, za które słono płacą.

(Komfort cieplny przez cały rok zapewnić nam mogą regulatory temperatury)

Oszczędność czasu, pieniędzy i… nerwów

Wygodnym i zarazem oszczędnym rozwiązaniem jest zastosowanie regulatorów, które mogą sterować każdym urządzeniem grzewczym i klimatyzacyjnym w naszym domu. Szybko i łatwo pozwalają ustawić optymalną temperaturę dla każdego mieszkańca, bez ciągłego kręcenia kurkiem kaloryfera. Ponadto, nie trzeba co chwilę zmieniać temperatury – przyrząd zrobi to za nas.

Kolejną zaletą użytkowania regulatorów jest oszczędność ciepła, a co za tym idzie – oszczędność pieniędzy. – Regulatory temperatury pozwalają oszczędzić nawet 30 procent energii. – mówi przedstawiciel firmy Lars. – Ponadto niska cena sprawia, że 100 procent zakupu sterownika zwraca się już po kilku miesiącach eksploatacji – dodaje.

O oszczędności czasu i nerwów nie trzeba nawet wspominać. Możemy raz ustawić właściwą temperaturę i cieszyć się ciepłem indywidualnie dobranym do każdej pory dnia i nocy. Przy programowaniu temperatury, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również ogólnymi zaleceniami zdrowotnymi: w sypialni i kuchni powinna wynosić około 17 st. C, w pokoju dziennym i dziecięcym około 20, w łazience zaś w granicach 22 stopni. Pamiętajmy przede wszystkim, że zarówno wyziębienie, jak i przegrzanie organizmu może wywołać chorobę.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników