Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Czy można odnowić korek na ścianie?

Czy można odnowić korek na ścianie?

Cały przedpokój mam wyklejony korkiem. I gdyby nie to że przeszkadza mi to że pomieszczenie jest ciemne nie miałabym uwag do korka, super ociepla i wygłusza. Ale chciałabym go przemalować, okleić … rozjaśnić w każdym razie. Proszę o rady czym i jak żeby było trwale i w miarę estetycznie.

Odpowiada Marta Miklaszewska z pracowni Project Duo:

Obecnie płytki korkowe dostępne są w kilkudziesięciu wzorach o różnej kolorystyce – jak rozumiem w Pani przypadku chodzi o płyty korkowe o barwie naturalnej (brąz i beż).

Jednym z prostszych sposobów – jeśli sufit nie jest wyłożony korkiem, jest pomalowanie go na biały kolor – co stworzy optyczne wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe i trochę jaśniejsze.

Jeśli chodzi o ściany – korek można pokryć lakierem bądź barwiącą farbą akrylową. Przy rozjaśnianiu wnętrza sprawdzą się jasne pastelowe barwy, przy czym  nie musi być to zmiana całej powierzchni, a jedynie wybranych płaszczyzn ścian.  Proszę jednak pamiętać, że chropowata, fakturowa powierzchnia spowoduje, że kolor będzie ciemniejszy i mniej intensywny niż w rzeczywistości. Dlatego polecam rozpocząć od kupna próbek farby i pomalowanie niewielkich fragmentów na próbę.

Innym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, a jednocześnie zachowanie bardzo przytulnego charakteru przedpokoju jest wykorzystanie luster. Lustra (tafle lustrzane) przyklejamy do podłoża specjalnym klejem do luster np. klejem marki Soudal 47A (łatwy do użycia w wygodnym opakowaniu) – musimy jedynie pamiętać o dwóch kwestiach: korek nie jest podłożem jednorodnym i może się rozwarstwiać – dotyczy to w szczególności dużych ciężkich luster, lepiej wybrać wersję „delikatniejszą”  oraz druga kwestia – ze względu na zawartość rozpuszczalnika, lepiej poczekać z klejeniem do cieplejszych i słonecznych dni, by móc odpowiednio wywietrzyć pomieszczenie.

(fot. strawsticksandbricks.com)

(fot. strawsticksandbricks.com)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników