Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Czy można odnowić korek na ścianie?

Czy można odnowić korek na ścianie?

Cały przedpokój mam wyklejony korkiem. I gdyby nie to że przeszkadza mi to że pomieszczenie jest ciemne nie miałabym uwag do korka, super ociepla i wygłusza. Ale chciałabym go przemalować, okleić … rozjaśnić w każdym razie. Proszę o rady czym i jak żeby było trwale i w miarę estetycznie.

Odpowiada Marta Miklaszewska z pracowni Project Duo:

Obecnie płytki korkowe dostępne są w kilkudziesięciu wzorach o różnej kolorystyce – jak rozumiem w Pani przypadku chodzi o płyty korkowe o barwie naturalnej (brąz i beż).

Jednym z prostszych sposobów – jeśli sufit nie jest wyłożony korkiem, jest pomalowanie go na biały kolor – co stworzy optyczne wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe i trochę jaśniejsze.

Jeśli chodzi o ściany – korek można pokryć lakierem bądź barwiącą farbą akrylową. Przy rozjaśnianiu wnętrza sprawdzą się jasne pastelowe barwy, przy czym  nie musi być to zmiana całej powierzchni, a jedynie wybranych płaszczyzn ścian.  Proszę jednak pamiętać, że chropowata, fakturowa powierzchnia spowoduje, że kolor będzie ciemniejszy i mniej intensywny niż w rzeczywistości. Dlatego polecam rozpocząć od kupna próbek farby i pomalowanie niewielkich fragmentów na próbę.

Innym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, a jednocześnie zachowanie bardzo przytulnego charakteru przedpokoju jest wykorzystanie luster. Lustra (tafle lustrzane) przyklejamy do podłoża specjalnym klejem do luster np. klejem marki Soudal 47A (łatwy do użycia w wygodnym opakowaniu) – musimy jedynie pamiętać o dwóch kwestiach: korek nie jest podłożem jednorodnym i może się rozwarstwiać – dotyczy to w szczególności dużych ciężkich luster, lepiej wybrać wersję „delikatniejszą”  oraz druga kwestia – ze względu na zawartość rozpuszczalnika, lepiej poczekać z klejeniem do cieplejszych i słonecznych dni, by móc odpowiednio wywietrzyć pomieszczenie.

(fot. strawsticksandbricks.com)

(fot. strawsticksandbricks.com)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 28, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 (0)
  • 0/5
Loading...Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Wykańczanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Beton architektoniczny - na ścianę do salonu, kuchni, łazienki

    BETON ARCHITEKTONICZNY - Jedni uwielbiają, inni nie chcą nawet o nim słyszeć. Jedno jest pewne, nie da się przejść obojetnie.  Wbrew obiegowej opinii, beton architektoniczny stosuje się nie tylko w pomieszczeniach o charakterze nowoczesnym, industrialnym, ale z powodzeniem elementy deko...

  • Drewno na ścianie

    Hej Chciałem zapytac czy ma moze ktos takie drewno na scianie jak tu http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2015/luty.html?page=20 Tak chciałem zapytac, jak to sie konserwuje, jaki jest koszt, czy położenie jest trudne? ...

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty