Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Czy można odnowić korek na ścianie?

Czy można odnowić korek na ścianie?

Cały przedpokój mam wyklejony korkiem. I gdyby nie to że przeszkadza mi to że pomieszczenie jest ciemne nie miałabym uwag do korka, super ociepla i wygłusza. Ale chciałabym go przemalować, okleić … rozjaśnić w każdym razie. Proszę o rady czym i jak żeby było trwale i w miarę estetycznie.

Odpowiada Marta Miklaszewska z pracowni Project Duo:

Obecnie płytki korkowe dostępne są w kilkudziesięciu wzorach o różnej kolorystyce – jak rozumiem w Pani przypadku chodzi o płyty korkowe o barwie naturalnej (brąz i beż).

Jednym z prostszych sposobów – jeśli sufit nie jest wyłożony korkiem, jest pomalowanie go na biały kolor – co stworzy optyczne wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe i trochę jaśniejsze.

Jeśli chodzi o ściany – korek można pokryć lakierem bądź barwiącą farbą akrylową. Przy rozjaśnianiu wnętrza sprawdzą się jasne pastelowe barwy, przy czym  nie musi być to zmiana całej powierzchni, a jedynie wybranych płaszczyzn ścian.  Proszę jednak pamiętać, że chropowata, fakturowa powierzchnia spowoduje, że kolor będzie ciemniejszy i mniej intensywny niż w rzeczywistości. Dlatego polecam rozpocząć od kupna próbek farby i pomalowanie niewielkich fragmentów na próbę.

Innym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, a jednocześnie zachowanie bardzo przytulnego charakteru przedpokoju jest wykorzystanie luster. Lustra (tafle lustrzane) przyklejamy do podłoża specjalnym klejem do luster np. klejem marki Soudal 47A (łatwy do użycia w wygodnym opakowaniu) – musimy jedynie pamiętać o dwóch kwestiach: korek nie jest podłożem jednorodnym i może się rozwarstwiać – dotyczy to w szczególności dużych ciężkich luster, lepiej wybrać wersję „delikatniejszą”  oraz druga kwestia – ze względu na zawartość rozpuszczalnika, lepiej poczekać z klejeniem do cieplejszych i słonecznych dni, by móc odpowiednio wywietrzyć pomieszczenie.

(fot. strawsticksandbricks.com)

(fot. strawsticksandbricks.com)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 28, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 (0)
  • 0/5
Loading...Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Wykańczanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Pomalować kawałek ściany

    Chciałabym pomalować tylko kawałek ściany. Jest brudna w jednym miejscu i nie daje się zmyć. Czy ktoś ma pomysł, jak dobrać kolor farby, żeby był jak najbardziej zbliżony do tego, co jest? To cudze mieszkanie. Nie znam nawet producenta farby. Wygląda na emalię akrylową. Przykłada...

  • Sciany

    Czy wie ktos gdzie moge dostac cos takiego albo jak to wykonac??...

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty