Blachodachówka na gont bitumiczny

PYTANIE:

Na dachówkę bitumiczną chcielibyśmy położyć blachodachówkę i jednocześnie docieplić dach. Obecnie na dachówce bitumicznej jest dużo mchu. Czy trzeba chemicznie wyczyścić dach? Jak wykonać wentylację nowego docieplenia?

ODPOWIADA:
doradca firmy Blachy Pruszyński:

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby założyć blachodachówkę na pokrycie z gontu bitumicznego. Aby wyeliminować powstanie wilgoci należałoby jednak najpierw usunąć ze starego pokrycia wszelkie zanieczyszczenia (w tym celu zalecamy skonsultować się z producentem, by przy czyszczeniu nie naruszyć powierzchni gontu). Następnie wystarczy zastosować kontrłaty i łaty, do których zamocowana będzie blachodachówka. W kwestii izolacji – zalecamy zastosowanie wełny mineralnej o grubości min. 20 cm. Jeżeli dotychczasowe pokrycie nie przeciekało i jest szczelne nie ma konieczności stosowania folii, ani membrany, trzeba jedynie pamiętać o pozostawieniu pustki dylatacyjnej między wełną a pokryciem z gontu, która zapewni odpowiednią wentylację połaci dachowej.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>