Start Arrow Budowa i remontArrow Drzwi przesuwne do nowoczesnych domów z dużymi przeszkleniami

Drzwi przesuwne do nowoczesnych domów z dużymi przeszkleniami

Duże drzwi tarasowe czy okna o niestandardowo dużych rozmiarach to rozwiązania charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa. Usytuowanie domu tak, by przeszklenia znajdowały się na południowej stronie sprawi, że wnętrze wypełni się światłem dziennym, które jednocześnie dogrzeje je darmową energią słoneczną. Takie przeszklenia muszą być jednak wygodne w użytkowaniu – najpopularniejszym rozwiązaniem staje się więc system przesuwny.

Duże przeszklenia zacierają granicę między domem a ogrodem. Wpuszczają do wnętrza światło, urozmaicają bryłę budynku, nadając jej nowoczesny wymiar luksusu. Panoramiczne okna mogą całkowicie zastąpić ścianę budynku na jednej, a nawet na dwóch kondygnacjach.

Zobaczmy, jakie niestandardowe rozwiązania oferują producenci stolarki.

Ogrom możliwości - dowolna wysokość lub przeszklona ściana

Producenci oferują zarówno okna i drzwi o standardowych panoramicznych rozmiarach, można je również zamówić na wymiar, jako całe przeszklone ściany czy tradycyjne okna o dowolnej wysokości.

Przykładem są wielkoformatowe okna PanoramAH!, posiadające najwęższe z możliwych (2 cm) profile aluminiowe, które po zamontowaniu stają się całkowicie niewidoczne. Przy zastosowaniu okna o wysokości nawet 6 metrów i szerokości 3, otrzymujemy aż 18 m2 szklanej powierzchni bez żadnych widocznych profili.

(Widok bez ograniczeń – szwajcarskie okna PanoramAH! posiadają najwęższe z możliwych profile aluminiowe - 2 cm, które stają się całkowicie niewidoczne po zamontowaniu szyb.)

Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie liczny elementów przesuwnych, które wykonywane są w zestawach od jednego do czterech torów jezdnych. W pojedynczej ramie może znaleźć się dowolna liczba komponentów (elementy stałe, przesuwne lub obrotowe). Możliwe jest również wykorzystanie w pełni rozsuwanych elementów narożnych oraz całkowite ukrycie szyb w ścianie.

(Polski przykład wykorzystania okien panoramicznych PanoramAH! w budownictwie jednorodzinnym – powstający we Wrocławiu Dom na linii horyzontu, projekt pracownia architektoniczna KMA)

Optymalne warunki zimą – zabezpieczenie przed stratą energii z wnetrza

Duże okna mogą doświetlić i dogrzać pomieszczenie, jednocześnie jednak muszą doskonale zabezpieczać przed stratą ciepła z wewnątrz. Newralgicznymi punktami w konstrukcji tego typu jest strefa progu oraz profile ram i słupków.

Drzwi podnośno-przesuwnych z PVC Schüco ThermoSlide z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K uzyskują parametry pasywne Uw ≤ 0,8 W/m2K. Osiągnięto je między innymi poprzez optymalizację uszczelnienia newralgicznych stref profilu. W systemie zastosowano potrójny system uszczelnień wraz ze zintegrowaną uszczelką ślizgową.

(Przekrój przez drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide. fot. Schüco)

Natomiast pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi zastosowano pionierski system uszczelnień, skutecznie zapobiegający infiltracji chłodnego powietrza. Całkowicie wyeliminowano mostki termiczne w strefie przypodłogowej, m.in. dzięki zastosowaniu wielokomorowej konstrukcji niskiego progu drzwiowego z trzema przekładkami termoizolacyjnym i osadzeniu skrzydła stałego w strefie izolacyjnej progu.

(Dzięki dostępności wielu wariantów wykonania drzwi Schüco ThermoSlide, ograniczeniem w kreowaniu wyglądu i funkcjonalności przeszkleń jest tylko wyobraźnia inwestora. fot. Schüco)

Spokój i komfort – zabezpieczenia antywłamaniowe

Duże okna i drzwi usytuowane są najczęściej na parterze. To sprawia, że wybierając odpowiednią stolarkę, powinniśmy zwrócić dużą uwagę na posiadane właściwości antywłamaniowe.

Nowe rozwiązanie dostępne w ofercie OknoPlus – drzwi przesuwne z okuciem duo port PAS – f sprawia, że drzwi można ustawić w pozycji wietrzenia szczelinowego. Oznacza to, że można je rozszczelnić na całym obwodzie na ok. 6 mm. Istotne jest to, że w tej pozycji posiadają one identyczną klasę odporności na włamanie jak drzwi zaryglowane. Dzięki temu możemy pozostać rozszczelnione „suwanki” OknoPlus i cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniach.

(Drzwi przesuwne OknoPlus z okuciem duo port PAS umożliwiają rozszczelnienie na całym obwodzie. fot. OknoPlus)

Za sprawą wysokiej klasy bezpieczeństwa możemy pozostawić drzwi w tej pozycji nawet podczas dłuższej nieobecności w domu. Dodatkową korzyścią jaką dają nam te drzwi przesuwne jest zapobieganie skraplaniu się pary wodnej, która po dłuższym czasie może doprowadzić do pojawienia się pleśni.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Budowa i remont

Szczelny i suchy dach na zimę

Opady deszczu i śniegu czy silny wiatr to czynniki pogodowe, z którymi…

Listopadowe porządki

Po kilku dniach zadumy przychodzi jednak czas ponownego sprzątania grobów z wypalonych…

Jak przygotować dach do sezonu zimowego?

Nie chcesz, aby podczas chłodów i mrozów zaskoczyły cię problemy dachowe w…

Jesień życia na Krzykach

Przytulne, funkcjonalne wnętrze, przyjazna okolica i dogodna komunikacja to główne wymagania mieszkaniowe…

Rozszyfruj blachodachówkę i sprawdź, jak poznać jej jakość

Ogromna popularność blachodachówki sprawia, że producenci prześcigają się w ilości produktów oferowanych…

NOWOŚĆ! Funkcjonalny i nowoczesny styl – klamki serii SLIM

SLIM to najnowsza kolekcja klamek ze stali nierdzewnej firmy DOMINO. Jej modny…

Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówkę?

Blachodachówka jest niezwykle popularnym pokryciem dachowym, to doskonała alternatywa dla dachówki ceramicznej.…

Budynki mobilne – nowa jakość, innowacyjne rozwiązanie

To, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne, dzisiaj staje się możliwe. Mobilne…

Kamień, który zdobi drewno – drzwi zewnętrzne z elementami ze spieków kwarcowych

Zakład Stolarki Budowlanej CAL, suwalski producent ekskluzywnej stolarki drewnianej, wprowadził w ostatnim…

Nowoczesny pistolet zwiększający wydajność pian aż do 30%

Firma Selena mając na celu zwiększenie wydajności pian TYTAN, opracowała nowy pistolet…

Prąd na sprzedaż

W odróżnieniu od gazu, prąd może całkowicie zastąpić wszystkie źródła energii niezbędna…

Polecane Produkty

Czytane

Najczęściej czytane