Start Arrow OgródArrow Egzotyczne rośliny zimą

Egzotyczne rośliny zimą

Mroźna zimna daje się we znaki nie tylko nam ale uprawianym przez nas roślinom. Jak sprawić, aby zapewnić im godne przezimowanie? Jakie rośliny mają szanse na przetrwanie zimy?

Ogród zimowy jest jednym z najlepszych miejsc na hodowanie roślin, zwłaszcza egzotycznych. Można w nim pielęgnować także rośliny uprawne oraz cytrusy.

(Kolor, zapach, smak egzotycznych owoców i roślin wpływa na poprawę samopoczucia w czasie jesiennej i zimowej pluchy.)

Do najpopularniejszych „zimowo – ogrodowych” roślin należą pnącza i rośliny o zwieszających się pędach (bluszcz, jaśmin lekarski), gatunki wysokie (figowiec benjamina, róża chińska, cytrusy) oraz gatunki niskie (begonia zimowa, fiołek afrykański). Niektórzy wykorzystują oszklone pomieszczenia również do hodowli ciepłolubnych roślin uprawnych, tj. papryka, cukinia czy pomidory.

W ogrodzie zimowym trzeba zadbać o odpowiednie warunki, w szczególności dobrą temperaturę, oświetlenie oraz wilgotność. – mówi pani Anna – W moim ogrodzie hoduję nawet te wymagające gatunki, takie jak Aktinidię chińską, znaną pod bardziej przystępną nazwą – kiwi oraz Męczennicę jadalną czyli marakuję.

Uprawianie roślin w ogrodach zimowych daje nam wiele korzyści – mówi Andrzej Dembowski, projektant oranżerii z firmy Wiga System – Są to lepsza klimatyzacja pomieszczenia, poprawa jakości powietrza a przede wszystkim oryginalny wystrój. Zapachy liści i kwiatów pozytywnie wpływają na nasz nastrój i mają działanie uspokajające.

W ogrodach zimowych należy pamiętać o odpowiednim traktowaniu roślin. Błędy w uprawie mogą nas drogo kosztować. Zdarzają się sytuacje, w których roślina zostanie uszkodzona lub całkiem obumiera. Jest to spowodowane najczęściej niekorzystnymi warunkami klimatycznymi oraz wyborem złego stanowiska. Niepokojącym sygnałem może być wystąpienie plam na liściach czy zmiana ich zabarwienia.

(W ogrodzie zimowym trzeba zadbać o odpowiednie warunki, w szczególności dobrą temperaturę, oświetlenie oraz wilgotność. fot.Wiga System)

Jakie będzie przeznaczenie ogrodu zimowego i jakie rośliny będą w nich uprawiane – zależy tylko i wyłącznie od nas. Warto jednak pomyśleć o tym jeszcze na etapie projektowania ogrodu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Rośliny : dyskusje na forum budowlanym
  • Odległosci od ogrodzenia

    Kupiłam dom. Zainwestowałam w ogrodzenie - ładne trejaże i rośliny - wzdłuż płotu posadziłam róże - ok. 40 - pnące i okrywowe. Pięknie kwitną drugi rok. Jest to moja południowa wystawa. Kilka dni temu sąsiad z domu obok, wzdłuż swego garażu (ok.9m) ustawił panele drewniane bo chc...

  • Donice ogrodowe

    Witam, trochę blachę pytanie ale poszukuję drewnianych donic do swojego ogrodu ale nie chodzi mi o jakieś małe doniczki na kwiatki ale takie co mogły by pomieścić naprawdę spiorę okazy, ponadto zależy mi bardzo na estetycznym wyglądzie, cena właściwie nie gra roli polecicie jakieś fir...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród

Obejrzyj zdjęcia domowników