Start Arrow InstalacjeArrow Grzałki elektryczne: ogrzewanie łazienki poza sezonem grzewczym

Grzałki elektryczne: ogrzewanie łazienki poza sezonem grzewczym

Wiosną i latem, kiedy ogrzewanie centralne jest wyłączone, pojawiają się trudności z utrzymaniem komfortowej temperatury w łazience. Grzałki elektryczne, instalowane przy grzejniku łazienkowym, umożliwiają pozbycie się chłodu i wilgoci z pomieszczenia oraz suszenie ręczników, zapewniając optymalny klimat poza sezonem grzewczym.

Grzałka elektryczna może być zamontowana do grzejnika łazienkowego lub do podgrzewacza wody. Urządzenia muszą jednak być dostosowane do instalacji grzałki – mieć odpowiednią wielkość oraz posiadać właściwy do podłączenia gwint. Aby można było korzystać z grzałki, należy także pamiętać, że instalacja centralnego ogrzewania musi być zawsze napełniona wodą.

(Większość nowoczesnych grzejników łazienkowych jest już wyposażona w gwint, umożliwiający montaż grzałki elektrycznej. fot. ENIX)

Dobierając odpowiednie urządzenie trzeba zwrócić uwagę na dopasowanie grzałki do mocy grzejnika. Moc grzałki nie powinna  być większa od mocy grzejnika przy parametrach pracy 75/65/20°C (gdzie 75°C to temperatura zasilania, 65°C – temperatura powrotu, a 20°C to temperatura wewnętrzna w pomieszczeniu).

(Grzałkę elektryczną montuje się w dolnym przyłączu, gdzie kolektory grzejnika są zawsze najzimniejsze. fot. PURMO)

Nowoczesne grzałki elektryczne do grzejników wyposażone są w termostat, dzięki któremu można regulować temperaturę pracy grzałki. Najczęściej regulatory mają zakres od 20-70°C, ponadto zabezpieczają grzejniki przed zamarzaniem w nich wody, co jest szczególnie przydatną funkcją przy ogrzewaniu pomieszczenia np. w domku letniskowym.

Z uwagi na to, że grzałki do grzejników są zasilane prądem, bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich odległości od źródeł wody. Grzałka musi być oddalona przynajmniej 60 cm od wanny czy umywalki, a do podłączenia grzałki należy zastosować gniazdko z uziemieniem.

(Grzałka elektryczna to dobre i proste w montażu rozwiązanie do ogrzewania łazienki poza sezonem grzewczym. Jej działanie możemy uzależnić od własnych potrzeb - włączając ją tylko do suszenia ręczników czy poprawienia temperatury w łazience tylko w czasie kąpieli.)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 3, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instalacje: dyskusje na forum budowlanym
  • Zdalne sterowanie urządzeniami Viessmann – moduł Vitoconnect !

    Witam,   Moduł Vitoconnect 100 typ OPTO1 to interfejs WLAN do utworzenia połączenia pomiędzy instalacją grzewczą, a aplikacją w celu obsługi oraz zdalnej konserwacji instalacji grzewczej poprzez Vitoguide. Moduł ten można zainstalować z urządzeniami firmy Viessmann z regulatorem Vi...

  • Piec duo podajnik

    Mam nadzieje,  że niepowtarzam się z wątkiem. Potrzebuje dobrej rady w zakresie nabycia pieca. Chodzi mi o ten piec   http://www.tanie-grzanie.net/product/KOCIOL-METALFACH-SD-DUO-PODJANIK-I-ZAPALARKA-14/?id=4827  Mam zamiar palić eko groszkiem. Czy ktoś ma taki kocioł z duo...

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty