Start Arrow Wiadomości Arrow Idealne zwieńczenie podłogi – klej do listew Montagefix-N firmy Den Braven

Idealne zwieńczenie podłogi – klej do listew Montagefix-N firmy Den Braven

Nawet najbardziej elegancka podłoga wykonana z wysokiej jakości materiałów wymaga właściwego wykończenia i dopracowania każdego detalu. Rolę taką pełnią listwy i cokoły maskujące, które stanowią subtelne połączenie podłogi i ścian. Ich trwały i estetyczny montaż ułatwi klej do listew i profili Montagefix-N firmy Den Braven.

Efektowne elementy maskujące

fot. Den Braven

Podstawową rolą listew przypodłogowych jest ukrycie przerwy dylatacyjnej umożliwiającą naturalną pracę podłogi. Dodatkowo chronią one ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniem.  Nie mniej ważnym zadaniem jest również funkcja ozdobna i scalenie aranżacyjne podłogi i ścian. Jest kilka sposobów mocowania listew, jednak niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia pod względem wyglądu. O ile przymocowanie za pomocą gwoździ lub wkrętów może być trwałym sposobem łączenia listew ze ścianą, z pewnością nie podnosi ich estetyki. Dobrym sposobem na uniknięcie tego problemu jest przyklejenie listew bezpośrednio do powierzchni ściany. W ten sposób wypełniając akrylem spoinę pomiędzy tymi dwoma elementami uzyskuje się bardzo spójny efekt. Warunek jest jeden – dobranie odpowiedniego kleju, który zapewni trwałe łączenie. Z tą myślą firma Den Braven stworzyła dedykowany klej do tego typu prac. Montagefix- N to jednoskładnikowy klej montażowy na bazie kauczuku neoprenowego do listew i profili wykonanych z PCW i drewna. Klej ten tworzy trwale elastyczne wiązanie, co jest bardzo ważne przy montażu listew. Umożliwia to naturalną pracę materiałów i eliminuje ryzyko odklejania. Zawiera również wysoce lotny rozpuszczalnik, dzięki czemu schnie bardzo szybko, a już po 72h jest całkowicie utwardzony. Znacznie przyspiesza to prace wykończeniowe i pozwala uniknąć niepotrzebnych poprawek. Dodatkowo jest bardzo lepki, dlatego idealnie nadaje się do pionowych zastosowań. Bardzo dobrze współpracuje w kombinacji z podłożami gładkimi i porowatymi, chłonnymi i niechłonnymi łącząc trwale elementy wykończeniowe z drewna i materiałów drewnopochodnych, PCW, a także z ceramiki, gipsu, betonu, kamienia (w tym: kamienia naturalnego), stali, metali.

Montaż listew przypodłogowych za pomocą kleju jest bardzo szybki i prostym sposobem, pozwalającym uzyskać trwały, a do tego bardzo estetyczny efekt. Z pomocą kleju Montagefix-N firmy Den Braven, zadanie to wykonane zostanie wzorowo.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (1026)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 27, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formalności: dyskusje na forum budowlanym
  • Koszty ogrzewania w domu

    Witam, czy w domu wolno stojącym są wyższe koszty ogrzewania niż w bloku? Zakładając ,że w bloku i w domu mamy ten sam metraż. Aha przy okazji, ostatnio dziwne żeczy dziją się z windowsem ,czy znacie kogoś z Warszawy aby to naprawił?...

  • Koszty Budowy

    Szanowni Państwo,   Zaczynam przygotowania na dubowy domy ARD MALWA 1 Paliwo Stałe o powierzchni zabudowy prawie 100m2. Powierzchnia użytkowa wynosi ok 120m2.   Czy ktoś buduje podobny dom?Jakie Wam wychodziły koszty poszczególnych etapów?     Z góry dzi...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty