Start Arrow Wiadomości Arrow Innowacyjne ogrzewanie podłogowe do renomowanego obiektu

Innowacyjne ogrzewanie podłogowe do renomowanego obiektu

Marka Purmo wprowadza na polski rynek absolutną nowość – systemy ogrzewania podłogowego dedykowane dla budynków poddawanych renowacji. W przeciwieństwie do systemów tradycyjnych, montowane są bezpośrednio na istniejącej podłodze, której poziom podnosi się w efekcie zaledwie o 30-40 mm wraz z wykończeniem.

fot. Purmo

fot. Purmo

Istnieje wiele powodów, dla których systemy ogrzewania podłogowego coraz częściej stosowane są zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Do niewątpliwych atutów tej metody grzewczej należą m.in. niskie koszty eksploatacji, gwarancja idealnego dla człowieka rozkładu temperatury (zgodnie z zasadą „cieplej przy stopach, chłodniej przy głowie”) oraz duża swoboda w aranżacji wnętrza ze względu na fakt, że wszystkie elementy instalacji ukryte są w podłodze. Równie istotne są aspekty higieniczne. Ciepło przekazywane jest tutaj na drodze promieniowania, co diametralnie ogranicza cyrkulację powietrza i unoszenie się kurzu.

Do tej pory możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego rozważana była głównie w przypadku obiektów będących w budowie. Instalacja tradycyjnego systemu w obiekcie już wybudowanym wymaga bowiem usunięcia starych podłóg, co wiąże się z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. Klettjet R oraz TS14 R to nowe systemy ogrzewania podłogowego Purmo, które pozwalają na bardzo szybkie wykonanie instalacji w remontowanych budynkach bez konieczności kucia podłogi, ponieważ układane są bezpośrednio na istniejącym podłożu. Obydwa systemy objęte są aż 10-letnią gwarancją.

Innowacyjnym elementem Purmo Klettjet R jest samoprzylepna mata PE o grubości 6 mm, na której mocuje się rury z rzepem o średnicy 16 mm. Mata pełni również funkcję warstwy redukującej poziom natężenia hałasu o 18 dB. Montaż systemu może być z powodzeniem wykonany przez jedną osobę przy pomocy wyłącznie rozwijacza do rur (nie ma tutaj potrzeby stosowania dodatkowych klipsów). Co ważne, bez problemu dopasujemy Purmo Klettjet R do każdej geometrii pomieszczenia przy dowolnym rozstawie rur. Zależnie od jakości i grubości wylewki anhydrytowej, jego całkowita wysokość wynosi od 35 do 40 mm. Dzięki tak cienkiej wylewce, czas ogrzania podłogi w systemie Purmo Klettjet R jest do 3 razy krótszy niż w systemie tradycyjnym.

Z kolei podstawowym komponentem Purmo TS14 R jest płyta systemowa o grubości 17 mm ze styropianu EPS 240, pokryta fabrycznie blachą aluminiową o grubości 0,25 mm, która gwarantuje równomierną emisję ciepła. Na powierzchni płyty znajdują się kanaliki w rozstawie 125 mm, w których montowane są rury o średnicy 14 mm z wkładką aluminiową. System układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze lub izolacji termicznej, dzięki czemu Purmo TS14 R możemy zastosować nie tylko do ogrzewania, ale również chłodzenia budynku. Ponadto system ten doskonale sprawdzi się także w przypadku ogrzewania ściennego, podnosząc komfort cieplny np. w pomieszczeniu o dużych przeszkleniach, w którym ogrzewanie podłogowe bywa niewystarczające. Purmo TS14 R wraz z wykończeniem podłogi ma wysokość od 30 do 40 mm. Podobnie jak Purmo Klettjet R, pozwala na ogrzanie podłogi do 3 razy szybciej w porównaniu do systemu tradycyjnego.

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące systemów ogrzewania podłogowego Purmo, w tym systemów renowacyjnych, można uzyskać od doradców technicznych marki w ramach akcji promocyjnej „Eksperci od ciepła.pl”, współorganizowanej z firmą Paradyż. Formularz kontaktowy znajduje się na stronie www.paradyz.com/eksperciodciepla, na której wygenerujemy również voucher uprawniający do 15% rabatu na płytki Ceramika Paradyż oraz darmowego projektu ogrzewania Purmo.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 28, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Ogrzewanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Wyswietlacz temperatur

    Witam! Szukam jakiegos wyswietlacza, na ktorym bede widzial temperatury w roznych miejscach. Chcialbym aby do wyswietlacza mozna podlaczyc kilka czujnikow tak abym mogl zczytywac np. temp. z pieca, cwu, zasilania i temp na zewnątrz. Chcialbym aby wyswietlacz byl zamontowany w pokoju, kilka metrow o...

  • Eko

    Czy dobry ekogroszek musi być tak drogi? Rozglądam się na rynku i az oczy bola od tych cen...

Obejrzyj zdjęcia domowników