Start Arrow Wiadomości Arrow Innowacyjne ogrzewanie podłogowe do renomowanego obiektu

Innowacyjne ogrzewanie podłogowe do renomowanego obiektu

Marka Purmo wprowadza na polski rynek absolutną nowość – systemy ogrzewania podłogowego dedykowane dla budynków poddawanych renowacji. W przeciwieństwie do systemów tradycyjnych, montowane są bezpośrednio na istniejącej podłodze, której poziom podnosi się w efekcie zaledwie o 30-40 mm wraz z wykończeniem.

fot. Purmo

fot. Purmo

Istnieje wiele powodów, dla których systemy ogrzewania podłogowego coraz częściej stosowane są zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Do niewątpliwych atutów tej metody grzewczej należą m.in. niskie koszty eksploatacji, gwarancja idealnego dla człowieka rozkładu temperatury (zgodnie z zasadą „cieplej przy stopach, chłodniej przy głowie”) oraz duża swoboda w aranżacji wnętrza ze względu na fakt, że wszystkie elementy instalacji ukryte są w podłodze. Równie istotne są aspekty higieniczne. Ciepło przekazywane jest tutaj na drodze promieniowania, co diametralnie ogranicza cyrkulację powietrza i unoszenie się kurzu.

Do tej pory możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego rozważana była głównie w przypadku obiektów będących w budowie. Instalacja tradycyjnego systemu w obiekcie już wybudowanym wymaga bowiem usunięcia starych podłóg, co wiąże się z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. Klettjet R oraz TS14 R to nowe systemy ogrzewania podłogowego Purmo, które pozwalają na bardzo szybkie wykonanie instalacji w remontowanych budynkach bez konieczności kucia podłogi, ponieważ układane są bezpośrednio na istniejącym podłożu. Obydwa systemy objęte są aż 10-letnią gwarancją.

Innowacyjnym elementem Purmo Klettjet R jest samoprzylepna mata PE o grubości 6 mm, na której mocuje się rury z rzepem o średnicy 16 mm. Mata pełni również funkcję warstwy redukującej poziom natężenia hałasu o 18 dB. Montaż systemu może być z powodzeniem wykonany przez jedną osobę przy pomocy wyłącznie rozwijacza do rur (nie ma tutaj potrzeby stosowania dodatkowych klipsów). Co ważne, bez problemu dopasujemy Purmo Klettjet R do każdej geometrii pomieszczenia przy dowolnym rozstawie rur. Zależnie od jakości i grubości wylewki anhydrytowej, jego całkowita wysokość wynosi od 35 do 40 mm. Dzięki tak cienkiej wylewce, czas ogrzania podłogi w systemie Purmo Klettjet R jest do 3 razy krótszy niż w systemie tradycyjnym.

Z kolei podstawowym komponentem Purmo TS14 R jest płyta systemowa o grubości 17 mm ze styropianu EPS 240, pokryta fabrycznie blachą aluminiową o grubości 0,25 mm, która gwarantuje równomierną emisję ciepła. Na powierzchni płyty znajdują się kanaliki w rozstawie 125 mm, w których montowane są rury o średnicy 14 mm z wkładką aluminiową. System układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze lub izolacji termicznej, dzięki czemu Purmo TS14 R możemy zastosować nie tylko do ogrzewania, ale również chłodzenia budynku. Ponadto system ten doskonale sprawdzi się także w przypadku ogrzewania ściennego, podnosząc komfort cieplny np. w pomieszczeniu o dużych przeszkleniach, w którym ogrzewanie podłogowe bywa niewystarczające. Purmo TS14 R wraz z wykończeniem podłogi ma wysokość od 30 do 40 mm. Podobnie jak Purmo Klettjet R, pozwala na ogrzanie podłogi do 3 razy szybciej w porównaniu do systemu tradycyjnego.

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące systemów ogrzewania podłogowego Purmo, w tym systemów renowacyjnych, można uzyskać od doradców technicznych marki w ramach akcji promocyjnej „Eksperci od ciepła.pl”, współorganizowanej z firmą Paradyż. Formularz kontaktowy znajduje się na stronie www.paradyz.com/eksperciodciepla, na której wygenerujemy również voucher uprawniający do 15% rabatu na płytki Ceramika Paradyż oraz darmowego projektu ogrzewania Purmo.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 28, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogrzewanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Cena do jakosci

    Co z cenami ekogroszków niby takie ekologiczne a ceny stoja w miejscu. Nasze kochane pansewko powinno doplacac ludowi żeby zechciał laskawie tak nie kopcic. Bo nie tylko sprzet się liczy ale również jakosc wegla. Rynek weglowy jest tak rozbisurmaniony ze zetelnego sprzedawcy ze swi...

  • Piec duo podajnik

    Mam nadzieje,  że niepowtarzam się z wątkiem. Potrzebuje dobrej rady w zakresie nabycia pieca. Chodzi mi o ten piec   http://www.tanie-grzanie.net/product/KOCIOL-METALFACH-SD-DUO-PODJANIK-I-ZAPALARKA-14/?id=4827  Mam zamiar palić eko groszkiem. Czy ktoś ma taki kocioł z duo...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty