18 maja, 2010 | Kategoria: Budowa i remont, Okna i drzwi
Remontuję stary dom dziadka, w którym znajdują się drzwi drewniane pomalowane farbą olejną. Jak je odnowić? Czy trzeba jakimś chemicznym preparatem usunąć tę farbę?
Czytelniczce odpowiada Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich:
W takim przypadku najlepiej zastosować metodę opalania opalarką elektryczną. Stosowanie preparatów chemicznych stwarza niebezpieczeństwo, że ich resztki mogą pozostać w drewnie i reagować z następnymi nakładanymi powłokami.
Po usunięciu starej farby należy drzwi wyszlifować papierem ściernym i zaszpachlować ewentualne ubytki oraz pęknięcia szpachlą dopasowaną do koloru drewna. Tak przygotowane drewno można pomalować dwiema warstwami lakierować odpornej na ścieranie i zarysowania, np. Lakierobejcy Extra z marki Drewnochron.
Data publikacji: 2010-05-18
Interesuje Cię ten temat?
Zamów nasz newsletter.
Kategorie: Budowa i remont, Okna i drzwi
Tagi: drewno, drzwi drewniane, drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne, farba olejna, impregnacja drewna, jak usunąć starą farbę, lakier do drewna, lakierowanie drewna, pielęgnacja drewna, porady ekspertów, stara farba, stolarka drewniana