Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Jak urządzić dom nowocześnie i przytulnie? Zobacz prawdziwą aranżację wnętrza

Jak urządzić dom nowocześnie i przytulnie? Zobacz prawdziwą aranżację wnętrza

Ten otoczony zielenią dom we Włocławku przeszedł całkowitą przemianę, w efekcie której powstała nowoczesna, przytulna przestrzeń z klasycznymi akcentami. Całość aranżacji zanurzona jest w ciepłych, neutralnych kolorach, które współtworzą jej domowy klimat. Autorką koncepcji wizualnej wnętrza jest architektka Barbara Godawska, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Kuchnia otwarta na jadalnię i salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Kuchnia otwarta na jadalnię

Właścicielami tego okazałego domu jest małżeństwo lekarzy. To, że ambitne zadanie przeprowadzenia metamorfozy jego wnętrza powierzyli projektantce Barbarze Godawskiej z iHome Studio, nie było dziełem przypadku. Inwestorzy mieli już okazję współpracować z nią przy okazji innego projektu. Rozumieli się więc doskonale, jeśli chodzi o oczekiwania stylistyczne i funkcjonalne. Architektka znała już upodobania przyszłych domowników i wiedziała, jakie rozwiązania przypadną im do gustu.

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Mimo dużej powierzchni domu, wcześniej brakowało w nim miejsca do przechowywania ubrań, dokumentów, pamiątek itd. Priorytetem było zaprojektowanie ergonomicznych schowków, szafek, które pozwolą uwolnić poszczególne pomieszczenia z nadmiaru przedmiotów, tym samym wprowadzając we wnętrzu atmosferę ładu i harmonii.

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Powierzchnia 200 m2, wysokie pomieszczenia i otwarte przestrzenie stwarzały duże możliwości aranżacyjne, jednak okazały się też niemałym wyzwaniem. Przykładem jest salon, który przed remontem pozbawiony był klimatu i spójnej koncepcji wizualnej. Po przemianie powierzchnia i wysokość stały się jego niekwestionowanymi atutami, a dodatkowo stylistycznie koresponduje on z całością wystroju. Jest to pomieszczenie, z którego architektka jest wyjątkowo zadowolona.

Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu była prostota oraz neutralna paleta barw. Szarości, biele, subtelne beże oraz brązy (kolory ze wzornika Para Paints, www.para.pl) stały się bazą dla reszty wystroju. Znalazło się jednak miejsce dla kilku mocniejszych akcentów. W salonie uwagę zwraca ściana w kolorze głębokiej zieleni.

Nowoczesna i przytulna jadalnia - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja jadalni

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Projektantka wspomina poszukiwanie idealnego odcienia:

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Kolor miał być ciemny, wyrazisty, ale nie dominujący. Dzięki zastosowaniu mocnej kolorystyki na krótszej ścianie, optycznie „zbliżyliśmy” ją do wnętrza, co zneutralizowało efekt długiego pokoju.

W sypialni ścianę zdobi natomiast elegancka tapeta Khroma (zakupiona w salonie Dekorian, www.dekorian.pl ), a w holu tapeta Eeijffinger (również z oferty Dekoriana).

Ciemna sypialnia z elegancką tapetą - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja sypialni

Nieco komplikacji przysporzyła nieregularna bryła budynku.

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Dom w swojej strukturze ma sporo poziomów, skosów – elementów konstrukcyjnych, które powodowały wrażenie chaosu formy. Trudność polegała na tym, aby tę formę uspokoić i ujednolicić, ponieważ cała przestrzeń parteru i część piętra jest otwarta i połączona ze sobą.

Otwarta przestrzeń

Otwarta przestrzeń

Cechą charakterystyczną wszystkich projektów architektki jest przytulny klimat, jaki wprowadza do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Domową atmosferę tworzy za pomocą starannie dobranych dodatków oraz dekoracyjnego oświetlenia. Nie inaczej było w przypadku domu we Włocławku. Tutaj funkcję „ocieplaczy” wystroju pełnią puszyste dywany i wykładziny z kolekcji Pearl marki Epic Carpets  (www.epiccarpets.pl) oraz miękkie tkaniny, z których wykonano zasłony.

Nowoczesna i przytulna aranżacja jadalni połączonej z salonem - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja jadalni

Nie bez znaczenia jest również posłużenie się odpowiednimi kolorami. Neutralną, niekiedy chłodną kolorystykę ścian przełamują naturalne odcienie drewna, na przykład w postaci olejowanych, dębowych desek na podłodze w salonie. Atrakcyjną ozdobę ścian stanowią gzymsy sztukateryjne i listwy marki NMC.

Elegancka łazienka w szarościach - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja łazienki

Elegancka łazienka w szarościach - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja łazienki

Aranżacja domowej siłowni

Aranżacja domowej siłowni

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 11, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wnętrza: dyskusje na forum budowlanym
  • Deski na podłodze

    fajne, ale drogie! żona chce koniecznie, ale dla mnie to zuoelnie niepraktyczne. szukam zlotego srodka;) paneli bardzo, ale naprawde do zludzenia przypominajace prawdziwe deski, ale jednak bardziej praktyczne......

  • Płytki imitujące drewno

    Mam kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. W kuchni standardowo płytki na podłodze, co do salonu i jadalni to mam dylemat. Miały być położone panele. Jednak nie podoba mnie się miejsce łaczenia paneli i płytek. Dlatego myślę o położeniu w jadalni i kuchni płytek imitujących drew...

Polecane Produkty