Start Arrow WykańczanieArrowSchody i balustrady w domuArrow Jakie drewno na schody?

Jakie drewno na schody?

Jakie drewno należy zastosować na stopnie schodów? Chciałbym wykonać je z drewna sosnowego tak, aby pasowały do mebli w salonie. Czy to dobry wybór?

Schody wewnętrzne są bardzo eksploatowane, przeznaczone do codziennego użytku, dlatego materiał, z którego zostaną wykonane powinien mieć bardzo dobre parametry: twardość i poziom wilgotności, która nie powinna przekraczać 8-10%.  Te właściwości spełniają zarówno krajowe gatunki drewna drzew liściastych, jak np. dąb, jesion, buk, jak i coraz popularniejsze ze względu na szeroki wybór koloru i ciekawe usłojenie, gatunki drewna egzotycznego: wenge, zebrano, jesion skandynawski, mahoń, jatoba.

Sosna jest jednym z najtańszych wariantów do budowy schodów. Niestety, jest dość miękkim gatunkiem drewna, więc zastosowanie jej na stopniach schodów może skutkować ich wypaczeniem.

Aby zwiększyć wytrzymałość stopni, należy również zwrócić uwagę na zastosowanie wysokiej jakości lakieru do drewna. Musi być on odporny na ścieranie, jednocześnie nie powinien być śliski.

Ważne jest również stosowanie drewna klejonego (warstwowego) a nie drewna litego.

drewniane schody

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Wykańczanie: dyskusje na forum budowlanym
  • MgO Interior-Ściany nowej generacji

    MgO Interior- Są to ściany nowej generacji, system ten daje możliwość szybkiej, czystej budowy wytrzymałych mechanicznie, odpornych na wilgoć i ogień ścian działowych i przegród w pomieszczeniach wymagających wysokiej odporności użytkowej. Powierzchnia ścian jest gładka, co poz...

  • Agregaty Malarskie

    Agregat malarski jest bardzo praktycznym urządzeniem, które pozwoli na oszczędności czasu i pieniędzy. Jest to zarówno doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących duże przedsiębiorstwa budowlane, jak też mniejsze firmy.Agregat malarski posiada bardzo zaawansowane funkc...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie

Obejrzyj zdjęcia domowników