Start Arrow Wiadomości Arrow Kratki.pl na XXVII Forum Ekonomicznym. Wrócił temat uchwał antysmogowych

Kratki.pl na XXVII Forum Ekonomicznym. Wrócił temat uchwał antysmogowych

Na początku września w Krynicy-Zdroju odbyło się XXVII Forum Ekonomiczne. Jednym z gości specjalnych wydarzenia był Marek Bal, prezes firmy Kratki.pl – lidera branży kominkowej w Polsce. Wykorzystał okazję, by w obecności premier Beaty Szydło poruszyć temat skutecznych sposobów na walkę ze smogiem.

fot. Kratki.pl

Forum Ekonomiczne od czasu swojego pierwszego wydarzenia w 1992 roku ewoluowało z niewielkiej konferencji do uznawanego za jedno z największych spotkań przedstawicieli polityki i gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej. Według organizatorów ideą Forum jest nie tylko wymiana doświadczeń, ale co najważniejsze – kształtowanie środowiska sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorstw. Gośćmi wydarzenia od lat są głowy państw, przedstawiciele rządów, jak i właściciele prężnie rozwijających się koncernów. Do grona tegorocznych prelegentów dołączył Marek Bal, założyciel największej polskiej firmy produkującej kominki – Kratki.pl.

Spotkanie z Prezesem Rady Ministrów

W trakcie Forum Ekonomicznego odbył się specjalny panel dyskusyjny z udziałem premier Beaty Szydło oraz przedstawicielami firm z sektora MŚP. Organizatorem panelu była Grupa PZU. Wśród zaproszonych gości znalazł się także Marek Bal. Podczas panelu poruszone zostały tematy potrzeb i wyzwań, przed którymi stają małe i średnie przedsiębiorstwa. Właściciel firmy Kratki.pl miał możliwość podsumowania niemalże 20 lat istnienia przedsiębiorstwa oraz wyrażenia swoich obaw. Poruszył też temat uchwał antysmogowych oraz zaangażowania producentów kominków w walkę o czyste powietrze.

Kratki.pl jako lider branży kominkowej angażuje się w działania nastawione na edukację ekologiczną oraz dbanie o jakość polskiego powietrza. – W ostatnich latach branża kominkowa zadrżała przed problemem smogu. Zmotywowało nas to do stworzenia kampanii edukacyjnej Nie Rób Dymu. Uczymy Polaków nie tylko, jak ekologicznie palić, ale bierzemy też czynny udział w konsultacjach dotyczących uchwał antysmogowych. Od lat produkujemy rozwiązania zgodne z restrykcyjnymi normami europejskimi i właśnie ten trend promujemy w kraju i zagranicą – mówi Marek Bal, właściciel firmy Kratki.pl. Nie Rób Dymu to innowacyjna kampania społeczna, która walczy ze stereotypami dotyczącymi palenia drewnem w domowych urządzeniach grzewczych. W ramach ogólnopolskich działań pokazuje, jak walczyć ze smogiem rozsądnie i skutecznie.

Co dalej?

Marek Bal w trakcie swojego wystąpienia podkreślał potrzebę uchwalania właściwych przepisów antysmogowych oraz ważność wprowadzenia Ekoprojektu. Jego celem jest unormowanie przepisów dotyczących emisyjności oraz parametrów technicznych urządzeń grzewczych. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie ilości szkodliwych substancji w powietrzu. Prezes Kratki.pl zapowiedział, że w kolejnych latach firma nadal będzie wspierała zrównoważony rozwój i działania proekologiczne. – W przyszłym roku firma Kratki.pl obchodzi 20-lecie istnienia. To czas podsumowań i tworzenia planów na przyszłość. Będziemy kontynuować naszą misję ocieplania wnętrz i rozpalania serc poprzez dostarczanie na jak największą skalę urządzeń grzewczych, które tworzą rodzinną atmosferę i wspomagają ekologiczne oraz ekonomiczne ogrzewanie – podsumował Marek Bal.

Źródło:Kratki.pl

Kratki.pl
Wszystkie komunikaty (4915)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 21, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogrzewanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Ogrzewanie na podczerwień

    Znalazłąm artykuł na temat tego ogrzewania, jego wydajności i zaczęłam się zastanawiać jak ono by się sprawdziło u mnie w domu. Czy ktoś z Was ma u siebie w domu zastosowane ogrzewanie elektryczne na podczerwień? Czy jest ono wydajne, jak wygląda realizacj od projektu do wykonania, jaki...

  • Aktualna oferta cenowa od Viessmann!

    Witam,  Od 1 sierpnia 2017 obowiązuje nowa oferta cenowa firrmy Viessmann.  Oficjalne cenniki znajdują się na naszej stronie internetowej. Zapraszam do analizy i pozdrawiam!...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty