Start Arrow OgródArrow Kwiaty w domu – trendy na jesień

sponsor działu ogród

Kwiaty w domu – trendy na jesień

W ciągu kilku ostatnich lat, kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Zastanawiamy się nad wtórnym wykorzystaniem odpadów oraz staramy się oszczędzać zasoby ziemi. Urządzając mieszkanie, sięgamy po naturalne elementy, m.in. piękne, surowe drewno. Wykorzystujemy również stare elementy dekoracyjne i łączymy je w taki sposób, aby powstało „coś z niczego”. Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.

kwiaty_w_domu

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2009.

„Kolory Natury” (True colours) to jesienna tendencja, która przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom przyrody. Nawołuje do życia w harmonii i spokoju, zgodnie z nurtem ekologicznym. Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują do wnętrz rustykalnych, ale również bardzo nowoczesnych. „Kolory natury” to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli, które ożywiają każde pomieszczenie i przełamują jesienną szarugę. Intensywne kolory są oznaką życia, dlatego idealnie komponują się na tle zimnych odcieni drewna i metalu. Kom-pozycje inspirowane jesienną tendencją są organiczne oraz proste w formie. Intensywne kolory aranżacji, sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne.

Jesienne kompozycje zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i kla-sycznym. Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi i rozłożystymi formami, a dominującym kolorem jest fiolet, zieleń oraz żółć. W nastrojowych aranżacjach dominują rustykalne formy i materiały. Ważną rolę pełnią drewniane dodatki, z którymi kontrastują odcienie fioletu, żółci i pomarańczy. Aranżacje kwiatowe zgodne ze stylem klasycznym nacechowane są nostalgią i spokojem. Kompozycje obfitują w liczne odmiany kwiatów w odcieniach fioletu, bieli i czerwieni.

W tym sezonie floryści proponują proste, drewniane, szklane oraz metalowe wazony, które do-skonale komponują się na tle kwiatów o intensywnych odcieniach.

W jesiennych bukietach i kompozycjach dominują: chryzantema (Chrysanthemum), mieczyk (Gladiolus), wyżlin (Antirrhinum), trojeść (Asceplias), floks (Phlox) oraz liatra (Liatris).

Najmodniejsze kwiaty cięte – Jesień 2009

  • CHRYZANTEMA (CHRYSANTHEMUM)

W jesiennej tendencji dominuje chryzantema, której liczne odmiany przybierają różnorodne kształty i kolory. Wśród nich znajdziemy kuliste, parasolkowate, pajęczaste oraz pojedyncze kwiatostany, występujące w żółciach, różach, czerwieniach i bielach.

Chryzantema, fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  • MIECZYK (GLADIOLUS)

Mieczyki pięknie komponują się na tle niższych kwiatów i nadają bukietom intensywny kolor. Są wysokie, smukłe i bardzo dekoracyjne, dlatego też doskonale kontrastują z okrągłymi chryzantemami.

Mieczyk i chryzantema, fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  • WYŻLIN (ANTIRRHINUM)

Wyżlin często występuje w postaci dwukolorowej. Dzięki temu umieszczając go w bukiecie, wprowadzimy do kompozycji element kontrastu i zyskamy ciekawe połączenie. Ze względu na jego kolorystykę, kwiat ten można zaaranżować na wiele sposobów.

Bukiet z wyżlinem, fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  • TROJEŚĆ (ASCLEPIAS)

Trojeść, ze względu na kształt swoich płatków, jest niezwykłym dopełnieniem chryzantemy. Jego mocno pomarańczowy kolor, w połączeniu z równie intensywnymi barwami innych kwiatów, ożywia pomieszczenie i wprawia w dobry nastrój.

Trojeść, fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  • FLOKS (PHLOX)

Floks jest prostym kwiatem o gładkich, zaokrąglonych płatkach, delikatnej łodydze i intensywnej barwie. Cechy te stanowią idealny kontrast dla bardziej wyrafinowanych kwiatów, takich jak np. mieczyk. Floks wprost emanuje radością.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

  • LIATRA (LIATRIS)

Liatra, ze względu na swój egzotyczny wygląd, wprowadza do kompozycji świeżość i oryginalność. Wraz z mieczykiem i wyżlinem doskonale komponuje się w pionowych aranżacjach. Tej jesieni dominuje w fiolecie, różu i jasnej czerwieni.

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników