Start Arrow OgródArrow Ławki ogrodowe w różnych stylach

Ławki ogrodowe w różnych stylach

Ławki ogrodowe często są niedocenianym elementem ogrodu. Czasem, zakupiwszy komplet mebli ogrodowych uznajemy, że to wystarczy i z ławki już rezygnujemy. Tymczasem są one praktycznym rozwiązaniem – świetnie nadają się na krótszy wypoczynek w ogrodzie, mogą też służyć jako dodatkowe siedzenie dla niespodziewanych gości.

To, czy zdecydujemy się nadać jej bardziej ozdobny charakter, czy wybierzemy coś prostszego, zależy przede wszystkim od nas. Obecnie na rynku dostępne są mniej bądź bardziej ozdobne rozwiązania.

Proste ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe o tradycyjnej formie z pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki. Proste linie i klasyczna kolorystyka pasują do każdego ogrodu. Warto wybrać taki model, który w razie potrzeby może zostać przeniesiony do wnętrza. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość przymocowania nóżek do podłoża.

(Prosta ławka drewniana w zimie może zostać przeniesiona do wnętrza, fot. S-Bud)

Pergola z ławką

Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest pergola z ławką, wyposażona dodatkowo w zadaszenie. W upalne dni pomoże nam ona uzyskać odrobinę cienia. Jest równie wygodna co fotel ogrodowy, a wygląda dużo wdzięczniej.

(Pergola z ławką to miły dla oka komplet, fot. S-Bud)

Stylizowana ławka ogrodowa

Kamienne, stylizowane ławki dodadzą każdemu ogrodowi tajemniczego uroku, w szczególności jeśli będą rozmieszczone w „przypadkowych” miejscach. Są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dobrze wyglądają zarówno latem, ukryte wśród zieleni, jak i na tle śnieznego krajobrazu.

(Kamienna ławka ogrodowa przykuwa uwagę, fot. Jurand)

Kamienne ławki ogrodowe są dostępne w różnych kształtach – od prostych do prawdziwie barokowych. Styl ławki możemy zatem dobrać dowolnie w zależności od upodobań.

(Intrygująco wygląda kamienna ławka ogrodowa w barokowym kształcie, fot. Jurand)

To, jaką ławkę wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jaką funkcję ma spełniać w większym stopniu – funkcjonalną, czy ozdobną. Jak jednak widać na powyższych przykładach – wygoda niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z ciekawego wzornictwa.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rośliny : dyskusje na forum budowlanym
  • Wystawa BONSAI

    Wszystkich tych którzy mieli styczność z bonsai i tych którzy chcieli by wiedzieć jak wysoko stoi ta sztuka w Polsce i Europie zapraszam na już drugi organizowany w Polsce a jubileuszowy 30 Kongres Europejskiej Asocjacji Bonsai i Europejskiej Asocjacji Suiseki który odbędzi...

  • Niezdecydowany na kosiarkę

    witajcie! jestem tutaj zupełnie nowy, zarejestrowałem się żeby dowiedzieć się jaką kosiarkę byście mi polecali?? będę bardzo wdzięczny za każde info, szczególnie interesują mnie kosiarki spalinowe z silnikiem brigs and stratton? pozdrawiam serdecznie!...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty