Start Arrow Finanse i prawoArrow Lokal mieszkalny z TBS

Lokal mieszkalny z TBS

Jakie są możliwości ubiegania się o lokal mieszkalny z TBS?

Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS) działają m. in. w postaci spółek, których celem jest budowa mieszkań  z przeznaczeniem na wynajem.

Osoby starające się o najem lokalu z zasobów TBS zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego – nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tym samym mieście, a także zobowiązują się do pokrycia 30% kosztów budowy wybranego lokalu oraz wpłacają kaucję zabezpieczającą pokrycie należności czynszowych w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu za wynajmowane mieszkanie.

W chwili obecnej Towarzystwa Budownictwa Społecznego pozyskują grunty pod kolejne inwestycje. Informacje o rozpoczęciu naboru do najmu lokali w zasobie TBS można uzyskać śledząc na bieżąco strony internetowe Spółek.

Autor: UM st. Warszawy

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 18, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formalności: dyskusje na forum budowlanym
  • Koszty ogrzewania w domu

    Witam, czy w domu wolno stojącym są wyższe koszty ogrzewania niż w bloku? Zakładając ,że w bloku i w domu mamy ten sam metraż. Aha przy okazji, ostatnio dziwne żeczy dziją się z windowsem ,czy znacie kogoś z Warszawy aby to naprawił?...

  • Budowa domu OZ5-57

    Cześć!   Jestem tu nowy i mam kilka pytań :)    Jestem zainteresowany budową domu OZ5-57 (http://pracownia-projekty.dom.pl/sz5_z207_ce.htm) z kilkoma modyfikacjami wnętrza (np. likwidacja dwóch małych łazienek, przekształcenie gardroby w gabinet); pod projektem wid...

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty