Start Arrow WnętrzaArrow Mała Łazienka – jaką pralkę wybrać?

Mała Łazienka – jaką pralkę wybrać?

Małe mieszkanie to często duży problem. Oprócz kłopotów z aranżacją często pojawiają się problemy natury praktycznej. Jednym z nich jest wybór sprzętu AGD, między innymi pralki. Idealna pralka do małego mieszkania powinna zajmować możliwie niewiele miejsca, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń typu  slim – zadziwiających najnowszymi rozwiązaniami technicznymi przy zachowaniu niewielkich rozmiarów.

Pralka GrandÓ Plus firmy Candy posiada funkcję „Kg Detector”, wykorzystującą innowacyjną technologię 3 generacji. Dzięki funkcji tej wsad jest ważony i na tej podstawie dopasowywany jest czas prania oraz zużycie wody i energii elektrycznej. W bębnie pralki GrandÓ Plus można prać lepiej i szybciej, oszczędzając przy tym czas, energię i pieniądze, wypierze ona bowiem do 7 kg wsadu przy zaledwie 40 cm głębokości.

Ponadto specjalne wypustki w bębnie typu Shiatsu odpowiednio rozkładają i balansują załadunek, rozluźniając przy tym włókna podczas kolejnych faz prania. To prawdziwy masaż dla tkanin, dzięki któremu detergenty i woda szybko wnikają w ich włókna. Specjalne łopatki zaprojektowane w celu lepszego obracania załadunku wewnątrz bębna łączą w sobie siłę i delikatność, co daje jeszcze lepsze efekty prania, nie niszcząc przy tym tkanin.

(Pralka GrandÓ Plus firmy Candy)

Pralka WS10X462PL firmy Siemens zaopatrzona jest w funkcję wielostopniowej kontroli przed zalaniem. Na ten system składają się: wąż dopływowy przetestowany pod ciśnieniem 7-krotnie wyższym niż ciśnienie zasilania, dodatkowa ochrona przed przelaniem, całkowicie bezpieczne doprowadzenie wody do urządzenia, ochrona przed zalaniem wodą oraz elektryczna blokada drzwi pralki.

Ponadto system automatyki wagowej dostosowuje czas prania do wielkości załadunku: w ten sposób przy mniejszym załadunku zużycie energii i wody zredukowane jest do niezbędnego minimum. Każdy program ma automatycznie przypisaną optymalną prędkość wirowania, którą w razie potrzeby można zmienić.

Podczas płukania pralka rozpoznaje sensorowo zbyt dużą ilość piany. Jej nadmiar powoduje automatyczne powtórzenie procesu płukania- aż do uzyskania zadowalającego efektu.

(Pralka WS10X462PL firmy Siemens)

Z kolei pralka WMB 81044 LA firmy Beko posiada aż 16 programów – m.in. Babycare, przeznaczony specjalnie do prania dziecięcych ubranek, ale także wiele innych, takich jak Eco Clean 20, Pranie ręczne, Wełna, Syntetyki, Kołdra, Dark Care, Daily Express, Xpress SuperShort, FreshenUp, Self Clean, EkoBawełna i Mix40.

Inny model tej samej firmy, WMB 71643 PTL, zaopatrzony jest w program Pupil, dzięki któremu bez trudu usuniemy z tkanin zwierzęcą sierść.

(Pralka WMB 81044 LA firmy Beko)

Inną ciekawą propozycją, jeśli chodzi o pralki typu slim jest model FLSN125LW firmy Ardo. Dzięki systemowi Easy Logic II automatycznie dostosowuje ona zużycie wody i energii elektrycznej do ilości i rodzaju pranych tkanin. System LBS pomaga rozłożyć bieliznę w bębnie tak, aby ograniczyć do minimum drgania podczas wirowania, co jest szczególnie przydatne, gdy użytkujemy pralkę do zabudowy. Pralka ta jest urządzeniem typu klasy energetycznej A+, co oznacza, że możemy dzięki niej zaoszczędzić do 40% w stosunku do urządzeń klasy A.

(Pralka FLSN125LW firmy Ardo)

W ciekawe rozwiązania wyposażona jest również pralka AWG 3102C firmy Whirlpool. W jej drzwiczkach zamontowano specjalny mechanizm zabezpieczający przed dziećmi. Jego uruchomienie, zapobiega zamknięciu drzwiczek i rozpoczęciu programu prania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także Eco Ball, czyli specjalna kula, znajdująca się w przewodzie odpływowym pod bębnem, umożliwiająca optymalne wykorzystanie detergentu (proszku) znajdującego się w pralce. Proszek nie spływa wraz z wodą do odpływu, tylko zostaje zatrzymany przez Eco Ball.

(Pralka AWG 3102C firmy Whirlpool)

 

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty