Start Arrow Budowa domuArrow Mały dom z garażem dwustanowiskowym: kompletne rozwiązanie na niewielkie działki

Mały dom z garażem dwustanowiskowym: kompletne rozwiązanie na niewielkie działki

Właściciele niewielkich działek najczęściej decydują się na budowę domu z poddaszem użytkowym, który ma mniejszą powierzchnię zabudowy niż dom parterowy, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca na parceli. Ciekawą propozycją są projekty małych domów z garażem dwustanowiskowym, które zapewniają kompleksową zabudowę niewielkiego terenu.

Projekty małych domów do 100 mkw zapewniają komfortowe i funkcjonalne wnętrza dla kilkuosobowej rodziny. Ich klarowny podział na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu, gwarantuje codzienną wygodę mieszkańcom. Doskonale opracowane w projekcie są również korytarze i schody, które nie zajmują nadto cennej powierzchni użytkowej, a jednocześnie ułatwiają komunikację między pomieszczeniami.

Aby mały dom był funkcjonalny i niezależny, architekci nie zapominają o dodatkowych pomieszczeniach pomocniczych: spiżarni przy kuchni, garderobie w sypialni czy wydzielonych miejscach na pojemne szafy wnękowe w holu czy np. pod schodami. Dom budowany na małej działce powinien być również wyposażony w miejsce postojowe na samochód, co rozwiązuje problem z parkowaniem na niewielkich terenie czy w gęstej zabudowie miejskiej. 

Coraz popularniejsze jest jednak posiadanie w jednym gospodarstwie domowych dwóch aut – w ofercie na nowoczesne domy dla 4-5 osobowej rodziny możemy znaleźć więc także projekty domów z garażem dwustanowiskowym. Projekt małego domu do 100 mkw z garażem dwustanowiskowym i poddaszem użytkowym w optymalny sposób zagospodaruje trudny teren i rozwiąże problem z parkowaniem, który w miastach jest powszechny.

Dwustanowiskowy garaż w bryle budynku przewiduje nie tylko miejsce na samochody, ale także na organizację dodatkowej przestrzeni składowej. W garażu wydzielona jest przestrzeń na przechowywanie sprzętu sportowego czy narzędzi ogrodowych, a nawet na organizację niewielkiego warsztatu. 

Za oddzielonym od części mieszkalnej garażem, dobre projekty domów posiadają także kotłownię. Usytuowanie kotłowni w bliskim sąsiedztwie garażu ma wiele zalet, szczególnie jeśli planujemy ogrzewanie domu paliwem stałym. Wymiana opału czy konserwacja kotła jest wtedy możliwa bez konieczności przechodzenia przez część mieszkalną domu – wnętrze zabezpieczone jest wtedy przed popiołem czy pyłem. W dużym garażu można też przewidzieć dodatkowe miejsce na składowanie opału.

Projekty małych domów z garażem dwustanowiskowym

Projekty małych domów z garażem dwustanowiskowym zapewniają całkowicie niezależną i kompletną zabudowę niewielkiej działki. Poniżej prezentujemy wybrane z naszej pracowni przykłady dobrych projektów, wybranych dla osób, poszukujących tanich w budowie a jednocześnie komfortowych i funkcjonalnych domów.

1. Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Dom jest niewielki i kompaktowy, niedrogi w utrzymaniu i idealny na niedużą działkę.

Projekt DM Lolek II N 2G CE (DOM GM2-57)

Projekt domu DM Lolek II N 2G CE (DOM GM2-57)

2. Projekt taniego w budowie domu z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Zwarta zabudowa, odpowiednio grube materiały izolacyjne, możliwość ogrzewania kominkiem to cechy zapewniające niskie koszty użytkowania budynku.

Projekt domu ARD Modrzew 3 paliwo stałe CE (DOM RD1-76)

Projekt domu ARD Modrzew 3 paliwo stałe CE (DOM RD1-76)

3. Projekt uroczego domu parterowego z garażem dwustanowiskowym. Pierwotnie przeznaczony dla 3 osobowej rodziny, umożliwia adaptację poddasza na cele mieszkalne w przypadku jej powiększenia. Budynek zaprojektowano jako wysokoenergooszczędny, wyposażony w pompę ciepła, system solarny oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Projekt domu AC Astrid (mała) II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF8-68)

Projekt domu AC Astrid (mała) II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF8-68)

4. Projekt klasycznego domu parterowego z garażem dwustanowiskowym, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Prosta bryła budynku z wysuniętym garażem pokryta została dachem dwuspadowym, co sprawia że dom ten charakteryzuje się stosunkowo niskimi kosztami budowy.

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4 CE (DOM EB3-77)

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4 CE (DOM EB3-77)

5. Projekt domu z poddaszem nieużytkowym i garażem dwustanowiskowym. Prosty i tani w budowie, jest świetną alternatywą do zakupu mieszkania dla pary, chcącej zamieszkać w mieście.

Projekt domu HM Modestus II G2 CE (DOM MA1-06)

Projekt domu HM Modestus II G2 CE (DOM MA1-06)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 23, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampka na stolik Giba max.25W nikiel sat./opal-...

  • Promocja

    Lampa wisząca Kwiaty Folk

  • NEKLA plafon 40 bordo

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa wisząca Nautica

  • Plafon ISLA

Obejrzyj zdjęcia domowników