Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Materace dla dzieci

Materace dla dzieci

Na każdym etapie rozwoju dziecka pojawiają się kolejne rzeczy, z których wyrasta i które należy wymieniać zależnie od nieustanie zmieniających się potrzeb. Chodzi tu nie tylko o ubrania, buty czy ulubione przekąski, ale i materac, na którym śpi.

Potrzeba zmian

O tym, że sen jest niezwykle ważny dla dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego warto zwrócić uwagę czy nadszedł już moment wymiany materaca z dziecięcego na prawdziwie dorosły. Najłatwiej można to stwierdzić po wymiarach. Materace dla dzieci produkowane są rozmiarach 120 x 60 cm i 140 x 70 cm.

- Dobrze dobrany materac powinien być o 20 cm dłuższy, niż wynosi wzrost sypiającej na nim osoby. Niedopuszczalne jest, aby dziecko spało ze stopami wystającymi poza łóżko – tłumaczy Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy z Fabryki Materacy JANPOL. – Jeśli natomiast chodzi o szerokość łóżka, na którym śpi jedna osoba, powinna ona liczyć co najmniej 80 cm.

Czy Twoja pociecha wyrosła już z dziecięcego łóżeczka? Może czas wymienić już materac?

Czy Twoja pociecha wyrosła już z dziecięcego łóżeczka? Może czas wymienić już materac?

Kolejną rzeczą odróżniającą materac dziecięcy od normalnego jest jego grubość. Te dla maluchów wynoszą ok. 10 cm, natomiast dla dorosłych już ok. 20 cm. Do wyboru mamy też różne stopnie twardości, co jest szczególnie istotne przez wzgląd na stale rosnącą wagę dziecka. Nowy materac powinien być tak dobrany, aby gwarantował odpowiednie wsparcie dla ciała, czego nie może już zapewnić stare łóżko. Okazuje się, że dla dzieci jest to o tyle ważne, że ich młode i giętkie kręgosłupy są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju zwyrodnienia.

Materac w użyciu

Spokojnie przespana noc ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Brak dobrego wypoczynku może skutkować rozdrażnieniem, brakiem chęci do działania oraz rozkojarzeniem w szkole. Niewłaściwie wykorzystany czas snu przekłada się na różne aspekty życia dziecka. Większość młodych ludzi rośnie aż do dwudziestu paru lat, dlatego wystarczająco duże i wygodne łóżko jest tak samo ważne dla siedemnastolatków, jak i dla siedmiolatków.

Dla dziecka najlepiej sprawdzi się materac z wypełnieniem lateksowym. (fot.Janpol)

Dla dziecka najlepiej sprawdzi się materac z wypełnieniem lateksowym. (fot.Janpol)

Jednocześnie przy tego typu sytuacjach warto wykształcić w dziecku nawyk dbania o nowe przedmioty. W tym przypadku może być o tyle łatwiej, że przecież dostało coś „dorosłego”. Należy ustalić z nim, że nie powinno skakać po materacu, gdyż może go w ten sposób uszkodzić. Nie powinno także jeść ani pić w łóżku bo prawdopodobnie skończy się to zalaniem lub zabrudzeniem materaca, a czyszczenie może nie być łatwe. Jeśli jest to nawyk, którego nie jesteśmy w stanie zmienić warto zaopatrzyć się w jeden z wielu dostępnych pokrowców na materac. Wówczas ewentualne zabrudzenia nie są już problemem, ponieważ pokrowiec można w łatwy sposób zdjąć i wyprać w temp. 600 Celsjusza.

W poszukiwaniu ideału

Zmiana materaca dziecięcego na normalny daje dziecku możliwość wykształcenia preferencji snu i określenia jakie warunki są dla niego najwygodniejsze. Jednak kiedy nie jesteśmy pewni wyboru warto postawić na materac, którego wypełnienie cechuje się wysoką elastycznością, trwałością i odpornością na odkształcanie. Kiedy materac ma służyć naszym pociechom powinien mieć właściwości higroskopijne oraz antyalergiczne, co w znacznym stopniu przekłada się na jakość snu.

- Najlepiej zatem sprawdzi się materac z wypełnieniem lateksowym, taki jak np. Nyks lub Demeter – tłumaczy Tomasz Goc z Janpolu.

Autor: Janpol

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Pokój dziecka

Romantyczny pokój nastolatki

Prawdziwa miłość, to coś o czym marzy każda kobieta. Do tych marzeń…

Meble, które świecą

Meble z wbudowanym oświetleniem punktowym tworzą w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę i pozwalają…

Dla małych strażaków

Gdyby przeprowadzić badania wśród przedszkolaków, kim chcą zostać w przyszłości, z dużym…

Kolekcja mebli drewnianych DANES – meble z litego jesionu

Baw się kolorami i wprowadź więcej ciepła do swojego wnętrza. "Danes" to…

Nowy system szaf Wektra od Black Red White

Odpowiednio zaprojektowana szafa to klucz do uporządkowanego wnętrza. Z systemem szaf Wektra…

Nowość – pierwsze kosmetyki do wnętrz PERFECT HOUSE BARWA

Każda kobieta pragnie, by jej dom błyszczał przykładem. Czy sprzątanie może być…

Dodatki do domu w najważniejszym kolorze 2015 roku!

Instytut Kolorów Pantone ogłosił, że kolorem 2015 roku jest Marsala. Barwa będąca…

Bezpieczna noc z Dream Tubes

Dream Tubes to pomysłowe zabezpieczenie do pokoi małych dzieci, które chroni je…

Marynarskie klimaty

Styl marynarski to od kilku sezonów jeden z ulubionych kierunków w urządzaniu…

Myloview i Businesswoman&life na charytatywnej gali

14 grudnia 2014 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się kolejna…

Redro na charytatywnej gali Businesswoman&life

14 grudnia 2014 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się kolejna…

Polecane Produkty

 
 
Czytane

Najczęściej czytane