Start Arrow Artykuły PremiumArrow Materiały izolacyjne: czym ocieplać fundamenty?

Materiały izolacyjne: czym ocieplać fundamenty?

Kamery termowizyjne dosłownie pokazują ciepło wyciekające przez słabo ocieplone fundamenty. Ale wyższe rachunki za energię to nie jedyne konsekwencje źle wykonanej izolacji  fundamentu.  

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W przypadku fundamentów, wady niewłaściwie dobranych materiałów ujawniają się najczęściej po kilku latach. Naprawa jest trudna, kosztowna i zwykle wiąże się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian.

Inwestorzy bardzo często koncentrują się na fasadach, ocieplając je szarym styropianem, ze względu na jego doskonałe parametry izolacyjne.  Zapominają przy tym, że dokładnie z tych samych powodów, szary styropian jest zalecany do ocieplania fundamentów.

Izolacyjność warstwy docieplenia, zależy od grubości oraz od deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła lambda (λ). Wystarczy porównać współczynniki lambda, żeby przewidzieć przy jakich materiałach termowizja pokaże fundament skąpany w krwawej czerwieni obrazującej ucieczkę energii.

Swisspor HYDRO LAMBDA, jest jednym z pierwszych i najlepiej sprawdzonych na rynku, specjalistycznych szarych styropianów do ocieplania fundamentów.  Jak przystało na styropian szary, HYDRO LAMBDA wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (λd≤0,031[W/mK]). 

HYDRO lambda

HYDRO lambda

HYDRO LAMBDA jest produkowany metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości i wygląd, nieporównywalny do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO LAMBDA są frezowane, mają idealną geometrię i stabilność wymiarową. Powierzchnia płyt posiada specjalną fakturę zapewniającą lepszą przyczepność do kleju.

Do produkcji HYDRO LAMBDA używa się hydrofobowego surowca, dzięki czemu płyty charakteryzują się obniżoną nasiąkliwością wody. Wynikająca ze specjalnej  technologii produkcji bardzo spoista powierzchnia, dodatkowo zwiększa własności hydrofobowe płyt, co jest o tyle istotne, że płyty przeznaczone są do zastosowania w gruncie.

Oprócz rewelacyjnych parametrów termoizolacyjnych, HYDRO LAMBDA charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie (CS(10) ≥ 100 [kPa]), optymalnie dobraną dla fundamentów posadowionych na głębokości do 3,5 m.

HYDRO LAMBDA jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Informacja „gdzie kupić?” jest dostępna tutaj.

swisspor logo

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 5, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników