Start Arrow Budowa domuArrow Nadbudowy budynków mieszkalnych

Nadbudowy budynków mieszkalnych

W ostatnich kilku latach coraz więcej inwestorów decyduje się na nadbudowanie swoich budynków. Zalet takiego inwestowania w swój dom jest bardzo wiele. Wymienimy tutaj kilka z nich:

 1. nadbudowaUzyskujemy dodatkową powierzchnię mieszkalną na poddaszu lub nawet całkiem niezależne mieszkanie.

 2. Korzystamy z dużej ulgi budowlanej, takiej jak przy budowie nowego domu czyli ponad 100.000 zł możemy wydać na nadbudowę i o 19% z tych wydatków zmniejszamy kwotę podatku dochodowego.

 3. Kończą się nam kłopoty z płaskim źle ocieplonym i cieknącym dachem. Nowy skośny dach, o ile zrobiony jest zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, to co najmniej kilkanaście lat bez remontu na dachu. Przy odpowiedniej grubości warstwy ocieplenia (15–20cm), straty ciepła przez dach będą minimalne – oszczędzamy na ogrzewaniu.

 4. Całkowicie zmienia nam się wygląd bryły budynku. Kostka z płaskim dachem może zmienić się nie do poznania, jeżeli zrobimy ładny dach i przykryjemy go efektowną dachówką.

 5. W projekcie możemy uwzględnić również wymianę okien i ocieplić ściany zewnętrzne budynku i zmienić kolorystykę ścian. Jeżeli ocieplenie budynku i wymiana okien są uwzględnione w projekcie budowlanym, to koszty poniesione na te roboty również obniżają nam kwotę podatku o 19%.

 6. Uzyskujemy niekonwencjonalne wnętrza na poddaszu. Pokoje ze skosami można bardzo ciekawie urządzić. Okna w połaci dachu również uatrakcyjniają wnętrze i lepiej oświetlają pomieszczenia niż tradycyjne okna o takiej samej powierzchni szyby. Konstrukcję dachu można częściowo zostawić widoczną na poddaszu i zastosować kolorystykę ścian kontrastującą z naturalnym drewnem.

 7. Najniższe koszty uzyskania dodatkowego mieszkania – odpadają wydatki na zakup działki oraz koszt fundamentów. Każdorazowo przy podjęciu decyzji o nadbudowie należy zasięgnąć rady projektanta czy istniejące fundamenty są wystarczająco wytrzymałe do przeniesienia dodatkowych obciążeń związanych z nadbudową budynku.

Jeżeli mamy w swoim budynku płaski, cieknący i źle ocieplony dach, potrzebujemy dodatkowej powierzchni mieszkalnej i chcemy wykorzystać ulgę budowlaną – pomyślmy o nadbudowie.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampka na stolik Giba max.25W nikiel sat./opal-...

 • Promocja

  Lampa wisząca Kwiaty Folk

 • NEKLA plafon 40 bordo

 • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

 • Lampa wisząca Nautica

 • Plafon ISLA

Budowa i remont: dyskusje na forum budowlanym
 • Zewnętrzne rolety okienne - Poznań

  Witam Postanowiliśmy wstawić rolety zewnętrzne we wszystkich oknach na parterze. Co o tym sądzicie, warto? Dodatkowo czy możecie mi polecić firmę która zajmuje się ich produkcją oraz wykona montaż? ...

 • Stolarka okienna - Firma Domega

  Witam, Postanowiliśmy z żoną wymienić okna w całym domu oraz zastanawiamy się dodatkowo nad nową bramą garażową. Mieszkamy w Poznaniu dlatego szukamy firmy z naszego miasta ktora pomoże nam w ich doborze oraz zadba o cały montaż. Co sądzicie o firmie Domega i czy macie może jakieś ...

Obejrzyj zdjęcia domowników