Start Arrow WnętrzaArrowGalerie WnętrzArrow Odważne kolory ścian w salonie

Odważne kolory ścian w salonie

Nowoczesne wnętrza są ubogie w kolory. Ład i sterylny minimalizm zapewnia jedna dominująca barwa, najczęściej jasna, by pomieszczenie wydało się bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

Jeżeli wolimy jednak bardziej zdecydowane kolory, które wniosą nieco życia do naszego pokoju dziennego – odważmy się! Nie należy ślepo podążać za trendami, to my mieszkamy w domu i to my mamy się czuć dobrze w swoich czterech ścianach.

Kolory w salonie zwykle znajdują zastosowanie w bardziej klasycznych wnętrzach czy tych urządzonych w stylu vintage. Ale i nowoczesny salon może być wykończony w intensywnym kolorze, chociażby poprzez pomalowanie jednej ściany bądź wybranie ostrych, kontrastujących z minimalistycznym ładem dodatków i dekoracji.

Zobaczmy propozycje

Niebieski, szczególnie jeśli odcień jest ciemniejszy, sprawdzi się tylko w dużych pomieszczeniach. Przestronności wnętrzu dodaje biały sufit, przedłużony kilka centymetrów na ścianę - dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe.

Autor: Benjamin Moore Paints

Salon w zieleni jest spokojny i bardzo naturalny. Idealnie komponuje się z drewnem na podłodze i dodatkami w kolorach ziemi. Intensywna, odważna zieleń proponowana jest raczej tylko na fragmencie ścian.

Autor: farby Dekoral

Fiolet i złoto to królewskie barwy, ale mieszczańskie dodatki i dekoracje bynajmniej nie uczyniły z tego wnętrza komnaty.

Autor: farby Dekoral

Ciemne kolory budują nastrój, wnętrza stają się tajemnicze i zmysłowe. W dużej dawce mogą jednak wzbudzać niepokój. Jeżeli mamy do dyspozycji więcej niż jedno pomieszczenie dzienne, możemy zaryzykować i stworzyć w nim sensualny kącik.

Autor: House of Fraser

Zaskakujące zestawienie kolorystyczne w eklektycznych wnętrzach przeznaczone jest dla osób energicznych, chcących podkreślić swój indywidualny styl.

Autor: Benjamin Moore Paints

Najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla ostrożnych osób nieśmiało marzących o intensywnych barwach - jedna ściana pomalowana w ostrym kolorze może wydzielić we wnętrzu kącik wypoczynkowy czy podkreślić ważny element dekoracji.

Autor: farby Dekoral

Farby, tapety - nuda! Płytki ceramiczne wkraczają na salony i nie tylko na podłodze. Aranżacja salonu z zastosowaniem intensywnych kolorów płytek nie może być niezauważona.

Autor: kolekcja Vermilia Ceramiki Paradyż

Ostro, ale z klasą. Klasyczne wnętrza lubią intensywne barwy, choć w zdecydowanej części warto zdecydować się na tylko jedną barwę. Jasne meble i drewno doskonale wygląda na tle krwistej ściany.

Autor: Benjamin Moore Paints

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 14, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 (3)
  • 4.3/5
Loading...Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Wnętrza: dyskusje na forum budowlanym
  • Płytki imitujące drewno

    Mam kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. W kuchni standardowo płytki na podłodze, co do salonu i jadalni to mam dylemat. Miały być położone panele. Jednak nie podoba mnie się miejsce łaczenia paneli i płytek. Dlatego myślę o położeniu w jadalni i kuchni płytek imitujących drew...

  • Ożywianie salonu

    Chciałabym zmienić coś w salonie i padło na poszewki na poduszki. Wypoczynek jest biały, sciany koloru kawy z mlekiem, komoda i stolik z ciemnego drewna, podłoga z jasnych paneli. Jak myslicie? Czy takie [url=http://www.decoking.com.pl/offer/group/141]poszewki na poduszki z tej strony[/url] b...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza

Polecane Produkty