Start Arrow Budowa domuArrow Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem: nowoczesne miejskie wille

Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem: nowoczesne miejskie wille

Płaski dach był popularny w II połowie zeszłego wieku z uwagi na jednorodne projekty, jakie były wtedy do dyspozycji polskich inwestorów. Po latach niełaski, wraca dziś na domach o zupełnie odmienionej formie, nowoczesnej i efektownej. 

Komponując się z sąsiednią zabudową osiedli apartamentowców i nowoczesnych biurowców, projekty domów z płaskim dachem zyskują klimat modnych, miejskich willi. Choć przeważnie występują one w zabudowie piętrowej, modułowej i bardzo atrakcyjnej „kostki”, to w ofercie naszej pracowni znaleźć można również oryginalne projekty domów parterowych. To rozwiązanie dla posiadaczy większych działek i miłośników nieszablonowej architektury.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem to zupełnie nowoczesne koncepcje, zachwycające minimalizmem i elegancką prostotą. Dostępne są najczęściej z garażem w bryle budynku, jedno lub dwustanowiskowym, rozwiązującym problem z parkowaniem w mieście, choć znaleźć można i projekty domów bez garażu na wąskie działki. Zresztą, ich oszczędna bryła zaplanowana w kształcie prostokąta powoduje, że dużo łatwiej usytuować je na długiej ale wąskiej parceli.

Istotną kwestią, który docenią właściciele domów w mieście, jest możliwość aranżacji na płaskim dachu ogrodu. „Zielone dachy” cieszą się dużą popularnością właśnie w większych aglomeracjach, gdzie wąskie działki i bardzo gęsta zabudowa często uniemożliwiają aranżacji najmniejszego chociażby przydomowego ogródka.

Ogród na dachu polepsza izolację akustyczną budynku, nie dopuszczając do wnętrza hałasu z ulicy. Ponadto poprawia mikroklimat wnętrz, eliminuje zanieczyszczenia, a przede wszystkim zapewnia domownikom atrakcyjny sposób wypoczynku.

Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem charakteryzuje prosta i oszczędna konstrukcja, która sprzyja szybkiej i bezproblemowej budowie, a ogrzanie wnętrz w czasie użytkowania jest znacznie tańsze. Nowoczesne projekty domów parterowych to domy energooszczędne, o doskonałych parametrach cieplnych, często spełniających wyższe od standardowych wymagania dotyczące izolacyjności.

Gotowe projekty domów parterowych z płaskim dachem

Te projekty domów parterowych z pewnością przypadną do gustu miłośnikom nieszablonowych rozwiązań architektonicznych. Minimalizm i prostota, jakie je charakteryzują, nadają budynkom elegancji i ekskluzywności. Z naszej największej bazy gotowych projektów wyselekcjonowaliśmy kilka z nich. Więcej znaleźć można na stronach naszej pracowni.

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, z garażem dwustanowiskowym i zielonym tarasem na dachu. Powierzchnia użytkowa 149,28 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, z garażem dwustanowiskowym i rozległym, częściowo zadaszonym tarasem. Powierzchnia użytkowa 163,19 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu parterowego składający się z połączonych ze sobą kilku prostokątów, z płaskim dachem i z garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 128,70 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, przestronnym tarasem i z garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 141,72 mkw, przeznaczona dla 3-4 osobowej rodziny.

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, wnętrzami z wyjściem na taras i garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 137,25 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Niestety, budowa domu z płaskim dachem często ograniczana jest przez warunki zabudowy, wystawiane dla danego terenu. Przed wyborem projektu koniecznie więc zapoznajmy się z wymaganiami, jakie wobec naszego przyszłego domu stawia gmina.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 1, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampka na stolik Giba max.25W nikiel sat./opal-...

  • Promocja

    Lampa wisząca Kwiaty Folk

  • NEKLA plafon 40 bordo

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa wisząca Nautica

  • Plafon ISLA

Obejrzyj zdjęcia domowników