Start Arrow OgródArrow Piękny ogród od kuchni

Piękny ogród od kuchni

Aranżowanie pięknego ogrodu należy rozpocząć od znalezienia jakiegoś punktu, który stanie się podstawą do kreślenia większej całości. Stworzenie osi kompozycyjnej wcale nie musi zaczynać się od znalezienia motywu przewodniego wśród fauny i flory, czy rozmieszczenia ścieżek i rabat. Może warto zacząć od czegoś innego?

W sformułowaniu – piękny ogród od kuchni – zawarta jest innego typu wskazówka – może warto zacząć kreowanie od wydzielenia przestrzeni na budowę ogrodowej kuchni letniej pracowni PRO ARTE? Będzie ona centrum Twojego ogrodu, wokół, którego, o ile miejsce Ci na to pozwala, zaaranżujesz ścieżki, roślinność, a nawet kaskady i oczko wodne.

(W celu uzyskania cienia - pod pergolą można zainstalować materiałowe żaluzje. Opuszczenie ich z jednej strony da nam cień i pozostanie bez wpływu na przyjemność przebywania na świeżym powietrzu.)

(Rzut ogrodowej kuchni letniej KL12 z zaznaczonymi odległościami od granicy, aranżacją wnętrza i tarasu oraz przykładowymi nasadzeniami wokół.)

Piękny ogród od kuchni (letniej)

Kuchnia letnia to  praktyczne rozwiązanie, które jest pod każdym względem lepsze niż zwykła altana z grillem czy grillowędzarnikiem. Dlaczego? Kuchnia letnia łączy w sobie wiele funkcji (salon, altana, kuchnia, domek letniskowy) – tylko od Twojej inwencji zależy, jak jeszcze ją wykorzystasz.

Na przykładzie KL12 widać bogactwo przeznaczeń tej kolekcji projektów. Strefa biesiadowania i gotowania uzupełniona jest o osobne  – toaletę oraz pomieszczenie gospodarcze, a także ogród zimowy (choć przykładowo w tym miejscu można też zaaranżować na przykład siłownię).

Na zewnątrz taras z wygodnym zestawem wypoczynkowym, wykonanym z rattanu lub technorattanu lub innego materiału odpornego na warunki atmosferyczne może być częściowo przesłonięty drewnianą pergolą, która w letnie dni da nam upragniony cień. Konstrukcja pergoli tworzy zewnętrzną, sprawiającą wrażenie osłoniętej, komunikację na tarasie. Utworzona w ten sposób ogrodowa strefa komfortowego wypoczynku to wymarzona przestrzeń do kąpieli słonecznych na przykład na leżakach. W razie potrzeby schronienie przed promieniami słońca da nam okap dachu i pergola porośnięta roślinnością lub przykryta płóciennymi płachtami. W pierwszej opcji, to właśnie ta drewniana budowla ogrodowa, pokryta pnączem winorośli może stwarzać namiastkę śródziemnomorskiej atmosfery. Inną zaletą pergoli jest to, że nadaje lekkości ogrodowej kuchni letniej.

(Gustowne wysokie donice lub podłużne, masywne, betonowe kwietniki donicowe stają się ważnym elementem dekoracyjnym w ogrodzie i domu.)

Rzut okiem na dach

Ogrodowe kuchnie letnie stworzone są z myślą o zwiększeniu komfortu wypoczywających w nich osób. Przy projektowaniu tych budynków wzięto pod uwagę również bezpieczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odprowadzenia deszczu i śniegu.

Kąt nachylenia dachu ma decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa oraz szybkości odprowadzania opadów atmosferycznych z powierzchni dachu. Zalegający na dachu śnieg może być dużym obciążeniem dla jego konstrukcji a także testem dla jego szczelności. W projektach kuchni letnich zaprojektowano trzy rodzaje kątów nachylenia, dwuspadowy 30° – reprezentują go ogrodowe kuchnie KL12, KL8, KL7, KL6. Taki typ dachu znakomicie nadaje się do stref klimatycznych o zwiększonych opadach atmosferycznych, które nasilają się zwłaszcza zimą.

Pozostałe dachy są jednospadowe i występują w dwóch wariantach. Są to dachy o 8 stopniowym spadzie, przewidziano je w  takich ogrodowych kuchniach letnich jak KL2, KL3, KL10 i KL11, zaś 3 stopniowe tzw. dachy pulpitowe wyróżniają projekty KL1, KL4, KL5.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Budowa i remont

DRUTEX poszerza ofertę o nowoczesny system podnoszono-przesuwny HS

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, poszerza swoją ofertę o…

SunGuard Solar Grey 20 – nowe oblicze szkła

Rodzina szkieł przeciwsłonecznych SunGuard firmy Guardian powiększyła się o kolejny produkt –…

Konstrukcje szklane i szkło dla wnętrz

Zabudowy szklane w systemach aluminiowych i całoszklanych. Szkło dla wnętrz w tym…

Wytłaczana blacha na rąbek stojący

Tradycyjnie blacha płaska ma gładką powierzchnię. Nowoczesne panele z blachy na rąbek…

Bezpieczeństwo z pomysłem – nowa seria kłódek aluminiowych Yale YE3

Marka Yale poszerzyła swoją ofertę o nowe aluminiowe kłódki ze specjalną kolorową…

Mostki termiczne – jak ich uniknąć?

Dobór izolacji to nie jedyna rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę chcąc…

Dekoracyjny tynk mozaikowy THERMATynk-M

Elegancja nie powinna być krzykliwa. Przy dekorowaniu ścian często sprawdzają się rozwiązania,…

Drzwi sterowane aplikacją na smartfonie – innowacja w ofercie firmy CAL

[caption id="attachment_101141" align="alignright" width="162"] Drzwi zewnętrzne Zawisza[/caption] Oferta Zakładu Stolarki Budowlanej CAL,…

Baumit Alpha 2500 – niezrównany podkład podłogowy

Przygotowanie podłoża pod okładzinę podłogową powinno przebiegać szybko i sprawnie. Dodatkowo warstwa…

Dla estetycznej spójności budynku – kolorystyka systemów rynnowych

Przejrzysta geometria prostych form, płaski dach, minimalizm. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem…

Czy istnieje skuteczny sposób na walkę z hałasem komunikacyjnym?

Życie w dużych miastach dostarcza nam wielu atrakcji i udogodnień. Jesteśmy blisko…

Polecane Produkty

 
 
Czytane

Najczęściej czytane