Start Arrow OgródArrow Piękny ogród od kuchni

Piękny ogród od kuchni

Aranżowanie pięknego ogrodu należy rozpocząć od znalezienia jakiegoś punktu, który stanie się podstawą do kreślenia większej całości. Stworzenie osi kompozycyjnej wcale nie musi zaczynać się od znalezienia motywu przewodniego wśród fauny i flory, czy rozmieszczenia ścieżek i rabat. Może warto zacząć od czegoś innego?

W sformułowaniu – piękny ogród od kuchni – zawarta jest innego typu wskazówka – może warto zacząć kreowanie od wydzielenia przestrzeni na budowę ogrodowej kuchni letniej pracowni PRO ARTE? Będzie ona centrum Twojego ogrodu, wokół, którego, o ile miejsce Ci na to pozwala, zaaranżujesz ścieżki, roślinność, a nawet kaskady i oczko wodne.

(W celu uzyskania cienia - pod pergolą można zainstalować materiałowe żaluzje. Opuszczenie ich z jednej strony da nam cień i pozostanie bez wpływu na przyjemność przebywania na świeżym powietrzu.)

(Rzut ogrodowej kuchni letniej KL12 z zaznaczonymi odległościami od granicy, aranżacją wnętrza i tarasu oraz przykładowymi nasadzeniami wokół.)

Piękny ogród od kuchni (letniej)

Kuchnia letnia to  praktyczne rozwiązanie, które jest pod każdym względem lepsze niż zwykła altana z grillem czy grillowędzarnikiem. Dlaczego? Kuchnia letnia łączy w sobie wiele funkcji (salon, altana, kuchnia, domek letniskowy) – tylko od Twojej inwencji zależy, jak jeszcze ją wykorzystasz.

Na przykładzie KL12 widać bogactwo przeznaczeń tej kolekcji projektów. Strefa biesiadowania i gotowania uzupełniona jest o osobne  – toaletę oraz pomieszczenie gospodarcze, a także ogród zimowy (choć przykładowo w tym miejscu można też zaaranżować na przykład siłownię).

Na zewnątrz taras z wygodnym zestawem wypoczynkowym, wykonanym z rattanu lub technorattanu lub innego materiału odpornego na warunki atmosferyczne może być częściowo przesłonięty drewnianą pergolą, która w letnie dni da nam upragniony cień. Konstrukcja pergoli tworzy zewnętrzną, sprawiającą wrażenie osłoniętej, komunikację na tarasie. Utworzona w ten sposób ogrodowa strefa komfortowego wypoczynku to wymarzona przestrzeń do kąpieli słonecznych na przykład na leżakach. W razie potrzeby schronienie przed promieniami słońca da nam okap dachu i pergola porośnięta roślinnością lub przykryta płóciennymi płachtami. W pierwszej opcji, to właśnie ta drewniana budowla ogrodowa, pokryta pnączem winorośli może stwarzać namiastkę śródziemnomorskiej atmosfery. Inną zaletą pergoli jest to, że nadaje lekkości ogrodowej kuchni letniej.

(Gustowne wysokie donice lub podłużne, masywne, betonowe kwietniki donicowe stają się ważnym elementem dekoracyjnym w ogrodzie i domu.)

Rzut okiem na dach

Ogrodowe kuchnie letnie stworzone są z myślą o zwiększeniu komfortu wypoczywających w nich osób. Przy projektowaniu tych budynków wzięto pod uwagę również bezpieczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odprowadzenia deszczu i śniegu.

Kąt nachylenia dachu ma decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa oraz szybkości odprowadzania opadów atmosferycznych z powierzchni dachu. Zalegający na dachu śnieg może być dużym obciążeniem dla jego konstrukcji a także testem dla jego szczelności. W projektach kuchni letnich zaprojektowano trzy rodzaje kątów nachylenia, dwuspadowy 30° – reprezentują go ogrodowe kuchnie KL12, KL8, KL7, KL6. Taki typ dachu znakomicie nadaje się do stref klimatycznych o zwiększonych opadach atmosferycznych, które nasilają się zwłaszcza zimą.

Pozostałe dachy są jednospadowe i występują w dwóch wariantach. Są to dachy o 8 stopniowym spadzie, przewidziano je w  takich ogrodowych kuchniach letnich jak KL2, KL3, KL10 i KL11, zaś 3 stopniowe tzw. dachy pulpitowe wyróżniają projekty KL1, KL4, KL5.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Domy Inteligentne

Zadbaj o bezpieczeństwo sprzętu i danych

W naszych przenośnych komputerach przechowujemy nie tylko pliki o wartości sentymentalnej, takie…

Mini-ekspander sieci Wi-Fi

Edimax Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania…

Grzejnik ogrzewa łazienkę i suszy ręcznik

W przypadku zdecydowanej większości grzejników elektrycznych, rozłożenie na nich ręcznika spowoduje zakrycie…

Trwałe i eleganckie oprawy halogenowe

Firma OSRAM wprowadza na rynek oprawy halogenowe Noxlite. Rodzina produktów wykonanych ze…

Nowy grzejnik ozdobą nowoczesnych wnętrz

Linia Dekoracyjna ENIX wzbogaciła się o nowy, atrakcyjny grzejnik Tales. Minimalistyczna forma…

Telewizory ukryte w lustrach

Telewizory ukryte w lustrach nie są co prawda rozwiązaniem całkiem nowym, ale…

Odwodnienie liniowe: rynna z kołnierzem

Oferta odwodnień liniowych TECEdrainline poszerzona została o nowy produkt - rynnę z…

Grzejnik i wygodne siedzisko w jednym

Purmo Aura Bench to nowy grzejnik konwektorowy marki Purmo, który łączy zalety…

Inteligentny przycisk do baterii umywalkowej

Seria inteligentnych i oszczędzających wodę baterii Oras Optima powiększyła się o kolejne…

Konkurs dla młodych projektantów i studentów

Rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu „Copper and the Home”. Jest on…

Wiszący, pojemnościowy ogrzewacz wody

Wraz z początkiem roku 2014 Atlantic Polska wprowadził do oferty nowy model…

Polecane Produkty

Czytane

Najczęściej czytane