Start Arrow InstalacjeArrow Pionowe grzejniki: dekoracyjne grzanie każdej powierzchni

Pionowe grzejniki: dekoracyjne grzanie każdej powierzchni

Trwający sezon sprzyja budowie i remontom domów i mieszkań. Jeżeli planujemy wymianę grzejników bądź szukamy atrakcyjnych rozwiązań do nowego domu, warto poznać zalety pionowych grzejników ściennych, których szeroki wybór na rynku umożliwia dopasowanie do każdej aranżacji.

Proste i eleganckie płyty w wersji pionowej idealnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Wyjątkowy design to jednak nie jedyna zaleta tego typu grzejników. Możliwość pionowej instalacji umożliwia zamontowanie ich w najmniejszych wnętrzach bez szkody dla powierzchni użytkowej i aranżacji.

(Dla osób, które cenią sobie luksusowe i połyskujące wykończenia idealny będzie grzejnik z całkowicie gładką przednią płytą. fot. Grzejnik dekoracyjny Kos marki Purmo)

(Niezwykle ciekawie wyglądają grzejniki dekoracyjne z płaszczyzną przednią wykonaną z miedzi lub mosiądzu. fot. Grzejnik Arteplano marki Runtal)

Na rynku dostępne są modele grzejników, których szerokość zaczyna się już od 30 cm, możemy więc umieścić je na skrawku wolnej powierzchni ściany. To istotny walor, gdyż chcąc zaoszczędzić miejsce, w małych wnętrzach często montuje się grzejniki niemal pod sufitem, zabudowuje się je bądź ukrywa za meblami. To błąd, gdyż do prawidłowej pracy grzejnik potrzebuje przestrzeni, a dla właściwej cyrkulacji powietrza powinien być umieszczony tam, gdzie występują największe straty ciepła, najczęściej więc pod oknem. Dzięki temu, generowane ciepło skieruje się ku górze, zmiesza z chłodem spływającym z okna i równomiernie rozejdzie po pomieszczeniu.

(Dekoracyjna płyta przednia jest nie tylko ozdobą, ale może być również funkcjonalna, jeżeli np. wybierzemy powierzchnię wykończoną lustrem - idealną do przedpokoju czy sypialni. fot. Grzejniki Iguana i Vertiga marki Jaga)

(Pionowy grzejnik sprawdza się tam, gdzie aranżacja utrudnia standardowe rozwiązanie. fot. Grzejnik Vertex Style firmy Stelrad)

Jeżeli nie mamy miejsca pod oknem bądź chcemy ogrzać pomieszczenie bez okna, np. przedpokój, pionowy grzejnik dekoracyjny możemy umieścić na ścianie przy drzwiach.  większych pomieszczeniach pionowa płyta może znajdować się np. między dwoma oknami na jednej ścianie.

(Grzejniki płytowe można wyposażyć w dodatkowe relingi czy drążki - świetne rozwiązanie do kuchni czy łazienki. fot. Grzejnik dekoracyjny Kos marki Purmo)

 

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 16, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instalacje: dyskusje na forum budowlanym
  • Nowe jednostki zewnętrzne od Viessmann!

    Witajcie!Chciałbym poinformować, że dostępne są już nowe, niezwykle ciche jednostki zewnętrzne Vitocal 200-S o ponadczasowym wzornictwie! Vitocal 200-SNowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są z...

  • Zdalne sterowanie urządzeniami Viessmann – moduł Vitoconnect !

    Witam,   Moduł Vitoconnect 100 typ OPTO1 to interfejs WLAN do utworzenia połączenia pomiędzy instalacją grzewczą, a aplikacją w celu obsługi oraz zdalnej konserwacji instalacji grzewczej poprzez Vitoguide. Moduł ten można zainstalować z urządzeniami firmy Viessmann z regulatorem Vi...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty