Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Płyty OSB jako podkład pod podłogi

Płyty OSB jako podkład pod podłogi

Podłoga z paneli powinna „pływać”. Nie można jej przykręcić bądź przykleić, należy ją położyć. By to zrobić powinniśmy dysponować równą i stabilną powierzchnią. Doskonałym podkładem będzie płyta OSB.

Panele podłogowe to rozwiązanie, po które sięgamy bardzo często. Są proste w montażu a ich transport nie nastręcza większych trudności. By długo służyły ważny jest właściwy montaż. Należy przede wszystkim zadbać o powierzchnię, na której przyjdzie nam kłaść panele. Musi to być powierzchnia równa, odporna na obciążenia, wilgoć i paczenie, powinna również odpowiednio „pracować”.  Dobrym i szeroko stosowanym materiałem spełniającym wymienione wymagania jest płyta OSB.

Jest to płaska płyta trójwarstwowa  wykonana z ukierunkowanych płaskich wiórów. Wióry są prasowane metodą walcowania na gorąco pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury. Jako spoiwo stosuje się specjalną żywicę. Płyta OSB zawiera ok. 90% drewna. Taki sposób wykonania pozwala uzyskać materiał odporny na ugięcia, przełamania i inne uszkodzenia mechaniczne. Daje to stabilny podkład pod panele podłogowe. Rozwiązanie z zastosowaniem płyty OSB pozwoli nam na uzyskanie dodatkowej, dużej izolacji akustycznej oraz termicznej, ponadto odpornej na zawilgocenie.

panele1

Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji płyta OSB zachowuje parametry zbliżone do sklejki przy zdecydowanie niższej cenie. Duża zawartość drewna zagwarantuje optymalne właściwości wymagane przy podłogach wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Podłogi takie zawsze zachowują się lepiej na podkładzie drewnianym jakim jest OSB, nie osiągniemy podobnego efektu stosując np. wylewkę betonową. Użycie łatwo poddającej się obróbce OSB nie zwalnia z konieczności ułożenia pod panelami podłogowymi pozostałych standardowych warstw, czyli folii oraz pianki. Nie bez znaczenia jest fakt, że praca z płytą OSB nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności technicznych, ponadto jest to materiał ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykańczanie: dyskusje na forum budowlanym
  • MgO Interior-Ściany nowej generacji

    MgO Interior- Są to ściany nowej generacji, system ten daje możliwość szybkiej, czystej budowy wytrzymałych mechanicznie, odpornych na wilgoć i ogień ścian działowych i przegród w pomieszczeniach wymagających wysokiej odporności użytkowej. Powierzchnia ścian jest gładka, co poz...

  • Drewno na ścianie

    Hej Chciałem zapytac czy ma moze ktos takie drewno na scianie jak tu http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2015/luty.html?page=20 Tak chciałem zapytac, jak to sie konserwuje, jaki jest koszt, czy położenie jest trudne? ...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty