Start Arrow Wiadomości Arrow Pokój dziecięcy – ciepło i bezpiecznie

Pokój dziecięcy – ciepło i bezpiecznie

W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju? Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.

Kolorowe zabawki i książki, pluszowe misie, przybory do rysowania, czy też bajkowe motywy na ścianach i meblach to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie przytulny pokój dziecięcy. Inspirują najmłodszych mieszkańców naszego domu do odkrywania w sobie talentów, kształtują ich zainteresowania, rozbudzają ciekawość i zachęcają do poznawania świata. Podczas projektowania pokoju dla dziecka, obok „twórczej atmosfery” i estetyki wystroju, powinniśmy mieć na uwadze także względy praktyczne. Warto pamiętać, że jest to przestrzeń, która pełni różne funkcje. Podział na strefy użytkowe, takie jak część sypialna, część przeznaczona do zabawy oraz, w przypadku starszych dzieci, część przeznaczona do nauki – z pewnością wprowadzi do niej porządek. Z kolei dzięki oferowanym przez Purmo rozwiązaniom grzewczym zadbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, która sprzyjać będzie aktywności dziecka.

Niektóre pokoje dziecięce charakteryzują się bardzo małym metrażem, przez co możemy mieć trudności z wygospodarowaniem miejsca do montażu grzejnika. Szczególnie w sytuacji, gdy dzielone są z rodzeństwem i praktycznie podwaja się liczba niezbędnych elementów, które musimy w nich ulokować. Inne natomiast są na tyle przestronne, że rodzi się w nas obawa, czy wybrane urządzenie grzewcze skutecznie zabezpieczy pokój przed chłodem. Stalowe grzejniki Purmo Ventil Compact oraz Purmo Plan Ventil Compact dostępne są w szerokiej gamie typów i rozmiarów, dzięki czemu zapewnią komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości.

Purmo Ventil Compact

Pierwszy model charakteryzuje się profilowaną płytą czołową, a drugi – perfekcyjnie gładkim, jednolitym frontem. Ich spokojny design możemy urozmaicić żywym kolorem, który nada wnętrzu radosny klimat.

Purmo Plan Ventil Compact

Jeżeli nasze dziecko boryka się z problemem alergii i zależy nam na podniesieniu standardu higienicznego w jego pokoju, to doskonałym wyborem będzie Purmo Ventil Hygiene. Model ten nie posiada elementów konwekcyjnych oraz osłon. Taka konstrukcja z jednej strony utrudnia osadzanie się kurzu, z drugiej – bardzo ułatwia czyszczenie urządzenia. Instalując Purmo Ventil Hygiene w pokoju dziecka, diametralnie ograniczymy ilość alergenu w pomieszczeniu.

Purmo Ventil Hygiene

Przyjazne dla alergika środowisko zagwarantuje również system ogrzewania podłogowego Purmo. Ponieważ ciepło oddawane jest w tym przypadku przez promieniowanie, to  cyrkulacja powietrza i unoszenie się kurzu ograniczone są do minimum. Ogrzewanie podłogowe Purmo jest ponadto wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców dzieci, które dysponują niespożytą wręcz energią. Wszystkie elementy systemu umieszczone są pod posadzką, co eliminuje ryzyko zranienia się o charakterystyczne dla tradycyjnych grzejników ostre krawędzie. W ten sposób dziecko może całkowicie bezpiecznie eksplorować otaczający je świat.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 14, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogrzewanie: dyskusje na forum budowlanym
  • Wartosc oplowa ekogroszka

    czy wysoka wartość oplowa to sciema? Wydaje mi się ze place więcej bo kupuje więcej ekogroszkua  starcza na mniej czasu? Jak zaoszczedzic na orzewaniu – ekogroszek +kociol?...

  • Ogrzewanie podłogowe - dom Tesla

    Witam Kupiłem projekt domu Tesla.Projekt zakłada ogrzewanie grzejnikami.Czy ktoś buduje ten domek z opcję podłogówki współpracującej z piecem kondensacyjnym?pzdr tomek...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty