Start Arrow Budowa domuArrow Projekty garaży wolnostojących: jednostanowiskowe czy z miejscem na pomieszczenie gospodarcze?

Projekty garaży wolnostojących: jednostanowiskowe czy z miejscem na pomieszczenie gospodarcze?

Projekty garaży to propozycja dla właścicieli większych działek, na których jest możliwość wybudowania osobnego budynku wolnostojącego przy domu jednorodzinnym. Projekty garaży zróżnicowane są pod wieloma kątami: powierzchni, technologii budowy czy typu zabudowy. Różnią się także dodatkowymi udogodnieniami, które dopasowują budynek do potrzeb inwestora. Wybierając garaż wolnostanowiskowy warto również pamiętać, że niektóre budynki wymagać będą pozwolenia na budowę.

Gotowe projekty garaży to profesjonalna dokumentacja projektowa, która ułatwi formalności i budowę budynku na działce. Projekt otrzymuje się w czterech egzemplarzach, składających się z części architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacji wewnętrznej elektrycznej. W projekcie załączone są także podstawowe zestawienia materiałów i stolarki okienno-drzwiowej, a także bezpłatna zgoda na wprowadzania zmian.

Projekty małych garaży jednostanowiskowych

Projekty małych garaży jednostanowiskowych są proste i szybkie w budowie. Budynki parterowe o powierzchni nie przekraczającej 35 mkw to projekty garaży na zgłoszenie, których budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia.

Projekty garaży do 35 mkw zapewniają już bardzo komfortową przestrzeń i do parkowania jednego auta, i na niewielki składzik np. na narzędzia ogrodowe. Dostępne w różnorodnej stylistyce czy technologii budowy, umożliwiają dobór odpowiedniego garażu, który idealnie komponować się będzie z budynkiem mieszkalnym.

Projekt garażu DTD G1 - NA ZGŁOSZENIE CE (GARAŻ DT1-60)

Projekt garażu DTD G1 – NA ZGŁOSZENIE CE (GARAŻ DT1-60)

Projekty garaży dwustanowiskowych

Projekty garaży dwustanowiskowych to doskonałe rozwiązanie na duże działki dla gospodarstwa domowego z dwoma samochodami. Bezpieczne miejsce postojowe zapewnia ochronę aut, rozwiązując problem z parkowaniem przy czy na posesji.

Garaże dwustanowiskowe to często przestronne budynki, które oprócz miejsca postojowego na dwa samochody, przewidują dodatkową powierzchnię, którą można wykorzystać w zależności od potrzeb. Znajdzie się tu miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego, narzędzi ogrodowych czy aranżację niewielkiego warsztatu.

Garaż dwustanowiskowy wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekt garażu KP G285 CE (GARAŻ KT4-16)

Projekt KP G285 – Budynek garażowy CE (GARAŻ KT4-16)

Projekty garaży z wiatą

Dodatkowe miejsce postojowe uzyskać można budując garaż z wiatą. Wiata może służyć do parkowania samochodu czy motocykla lub innych jednośladów. Zabezpieczone miejsce przed deszczem i chłodem to również optymalna przestrzeń na przechowywanie drewna opałowego, na które trudno znaleźć wolną powierzchnię w domu.

W ofercie naszego biura projektowego są dostępne nie tylko projekty garaży z wiatą, ale również sama wiata garażowa, która jest idealnym rozwiązaniem na małych czy wąskich działkach, gdzie wybudowany jest już dom jednorodzinny bez garażu. Ażurowa konstrukcja nie przytłacza niewielkiego terenu, umożliwia również stworzenie ciekawej dekoracji, np. stosując powojniki czy efektowne bluszcze.

Projekt KP G298 - Budynek garażowy z wiatą CE (GARAŻ KT4-25)

Projekt KP G298 – Budynek garażowy z wiatą CE (GARAŻ KT4-25)

Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym

Ciekawym rozwiązaniem dla wymagającego inwestora i posiadacza dość dużej działki są projekty garaży wolnostojących z dodatkowymi pomieszczeniami funkcjonalnymi. Wśród nich znaleźć można zarówno projekty parterowe, jak i projekty z poddaszem, które wykorzystać można stosownie do potrzeb.

W projektach parterowych dodatkowe pomieszczenie gospodarcze pełni najczęściej funkcję schowka na narzędzia ogrodowe czy niewielkiego warsztatu. Poddasze gospodarcze natomiast można zaadaptować na bardzo funkcjonalne i przestronne miejsce do przechowywania. Istnieje możliwość zagospodarowania przestrzeni na cele inne niż gospodarcze. W zależności od potrzeb można tu urządzić siłownię, pracownię czy biuro dla osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z serwisem samochodowych.

Bardziej rozbudowane projekty garaży z poddaszem przewidują możliwość adaptacji poddasza na cele mieszkalne, dla gości czy pracowników.

Projekt garażu KP G276 CE (GARAŻ KT4-15)

Projekt KP G276 – Budynek garażowo – gospodarczy CE (GARAŻ KT4-15)

Projekty garaży dla biznesu

Oferta na projekty garaży dla firm jest bardzo zróżnicowana. W zależności od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności mamy do wyboru projekty garaży na samochody dostawcze, z warsztatem czy serwisem samochodowych, a nawet projekty stacji diagnostycznych i  parkingów wielkopowierzchniowych.

Są wśród nich projekty budynków z garażem jedno lub dwustanowiskowym, a także duże budynki usługowe. Te, oprócz wielu miejsc postojowych, zaplanowane mają także dodatkowe pomieszczenia socjalne, gospodarcze, magazyny i schowki. Niektóre projekty budynków usługowych można częściowo zaadaptować na cele mieszkalne, w naszej pracowni dostępne są również gotowe projekty warsztatu samochodowego z mieszkaniem.

KP G316 CE (GARAŻ KT4-51)

Projekt KP G316 – Budynek garażowo – gospodarczy CE (GARAŻ KT4-51) pracownia-projekty

Projekt garażu KP G209 CE (GARAŻ KT3-32)

Projekt KP G209 – Budynek warsztatowy CE (GARAŻ KT3-32)

Projekt ZA Stacja Kontroli Pojazdów do 3,5 t wraz z warsztatem U58 CE (BUDYNEK ZA1-33) pracownia-projekty

Projekt ZA Stacja Kontroli Pojazdów do 3,5 t wraz z warsztatem U58 CE (BUDYNEK ZA1-33) pracownia-projekty

Wybierając projekty garaży warto zwrócić uwagę również na styl, w jakim zostały opracowane. Dostępne są zarówno projekty nowoczesne, idealnie komponujące się z wielkomiejską infrastrukturą, jak i projekty klasyczne na tereny podmiejskie i wiejskie. Styl budynku warto dostosować nie tylko do otoczenia, ale przede wszystkim do domu jednorodzinnego i aranżacji, w jakiej urządzony jest ogród.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 19, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampka na stolik Giba max.25W nikiel sat./opal-...

  • Promocja

    Lampa wisząca Kwiaty Folk

  • NEKLA plafon 40 bordo

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa wisząca Nautica

  • Plafon ISLA

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników