Start Arrow OgródArrow Przydatne narzędzia ogrodowe

sponsor działu ogród

Przydatne narzędzia ogrodowe

Prace w ogrodzie, bez względu na porę roku, wymagają od nas dużo czasu, energii i wysiłku. Sadzenie roślin, przekopywanie ziemi, wyrywanie chwastów, podlewanie… Jesienne porządki to też wyzwanie, któremu musimy sprostać, by na wiosnę móc cieszyć się znowu pięknym, wypielęgnowanym ogrodem. Pomogą nam w tym przydatne narzędzia ogrodowe, dostępne na rynku.

Do czego służą narzędzia ogrodowe i na co zwrócić uwagę, dokonując zakupów?

Do czego służą narzędzia ogrodowe i na co zwrócić uwagę, dokonując zakupów?

 • Odkurzacz ogrodowy

Grabiami i miotłą uda się nam utrzymać porządek w ogrodzie, ale szybciej, łatwiej i lepiej zrobimy to, sięgając po odkurzacz ogrodowy.

Odkurzacz ogrodowy FLB-2500 firmy Proma to idealne narzędzie do oczyszczania ogrodów, posesji i alejek z liści, śmieci i skoszonej trawy. Odkurzacz FLB-2500 wyposażony jest w silnik o mocy 2500 W z regulacją prędkości obrotów. Idealnie nadaje się do utrzymywania czystości w mniejszych ogrodach, gdzie mamy dostęp do sieci elektrycznej.

Odkurzacz ogrodowy FLB-2500 firmy Proma

Odkurzacz ogrodowy FLB-2500 firmy Proma

Ten wielofunkcyjny sprzęt umożliwia ssanie, dmuchanie i rozdrabnianie. Dmuchawa o wydajności 14 m3/min wydmuchuje powietrze z prędkością maksymalną do 200 km/godz. Jeśli zależy nam na zebraniu liści a nie tylko zdmuchaniu ich w jedno miejsce użyjemy dostarczanego w komplecie zbiornika o pojemności 45l. Funkcja ssania połączona z funkcją rozdrabniania w stosunku 10:1 pozwolą na dokładne uprzątnięcie powierzchni ogrodu. Element ssący wyposażony jest w kółka ułatwiające manewrowanie i prowadzenie urządzenia po nawierzchni. Stosunkowo nieduża waga (7.3kg) i dodatkowy pas na ramię sprawiają, że usuwanie liści z ogrodu nie sprawi trudności nawet drobnej osobie. (mat. Proma)

 • Kosiarka samojezdna

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kosiarki samojezdnej? Jak duży jest mój trawnik? Czy mam na nim dużo drzew i krzewów? Czy mój ogród ma płaską powierzchnię czy wzniesienia? Czy chcę zachować skoszoną trawę? Czy zależy mi na wygodzie i zadowoleniu z wykonanej pracy? Ile pieniędzy chcę wydać na sprzęt? Te pytania nasuwają się same, gdy planujemy zakup kosiarki.

Jeżeli ogród ma ponad 1000 m2 powierzchni, powinniśmy rozważyć kupno kosiarki samojezdnej. Koszenie będzie bardziej skuteczne i dodatkowo zaoszczędzimy czas.

Możesz wybrać spośród trzech typów kosiarek samojezdnych:

 • Ridery
 • Traktory
 • Kosiarki o zerowym promieniu skrętu (ZTH)

Zasadniczą różnicą między traktorem a Riderem jest umieszczenie noży tnących. W traktorze zamontowane są  pod maszyną, natomiast w Riderze z przodu. Oznacza to, że w ogrodzie z dużą ilością architektury ogrodowej, Rider jest bardziej wskazany, ponieważ zapewnia doskonały dostęp do narożników, pod krzewy, ławki parkowe oraz doskonałą widoczność pola pracy. Dodatkowo Ridery wyposażone są w wyjątkowy, przegubowy układ kierowniczy, który umożliwia zachodzenie tylnych kół przy skręcie pod maszynę. W efekcie maszyna jest bardzo zwrotna i ma minimalny promień skrętu.

Traktor firmy Husqvarna®

Traktor firmy Husqvarna®

W traktorze silnik jest umieszczony z przodu, natomiast w Riderze i kosiarce ZTH znajduje się z tyłu.

Na większych, otwartych terenach, zarówno traktor jak i Rider oraz kosiarka ZTH, sprawują się bardzo dobrze. Dla właściciela domu z ogrodem traktor  jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ  wyróżnia się konkurencyjną ceną oraz funkcją zbierania trawy, dzięki czemu trawnik wygląda bardziej zadbanie.

Rider firmy Husqvarna®

Rider firmy Husqvarna®

Jeżeli używamy kosiarki pchanej w mniejszym ogrodzie, z wąskimi alejkami, powinniśmy rozważyć kupno traktora z nowej linii traktorów kompaktowych. Modele te posiadają wszystkie ergonomiczne elementy i właściwości większego traktora, szerokość noży 77cm co sprawi, że zaoszczędzisz czas przy ścinaniu trawy, a praca w ogrodzie stanie się komfortowa i przyjemna.

Traktory i Ridery mogą zostać wyposażone w liczne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu można wykorzystać je do różnych prac ogrodowych przez cały rok m.in. do zamiatania, odśnieżania i transportu.

Akcesoria do traktora ogrodowego firmy Husqvarna®

Akcesoria do traktora ogrodowego firmy Husqvarna®

Sterowana za pomocą dźwigni kosiarka ZTH powstała w USA, stając się profesjonalnym i  popularnym narzędziem pracy. Kosiarki te sprawdzają się najlepiej na dużych, otwartych przestrzeniach i charakteryzują się kątem skrętu  3600. Przy wysokich prędkościach na dużym terenie, kosiarki te zapewnia olbrzymią wydajność.

Kosiarka ZTH firmy Husqvarna®

Kosiarka ZTH firmy Husqvarna®

Kupując kosiarkę samojezdną należy wziąć pod uwagę trzy aspekty:

Rozmiar trawnika – jeżeli posiadasz dużą, otwartą powierzchnię trawnika, wybierz kosiarkę z szerokością noży co najmniej jednego metra. Z drugiej strony, do dużego trawnika z dużą liczbą drzew i krzewów lepsza będzie kosiarka z większą ilością mniejszych noży, która ułatwi dotarcie do niedostępnych miejsc.

Typ trawnika – każdy trawnik jest wyjątkowy. Czy Twój trawnik jest płaską powierzchnią idealnie nadającą się do gry w piłkę nożną, czy może udekorowanym terenem z donicami i kwietnikami? Czy masz dużo nierównej powierzchni na której musisz ścinać trawę? Płaska powierzchnia wymaga kosiarki samojezdnej z małym promieniem skrętu, a „górzysty” ogród jest łatwiej skosić kosiarką z napędem na cztery koła (AWD).

Gromadzić czy wyrzucić skoszoną trawę? – wyrzut boczny lub tylny zapewnia lepszą dystrybucję ściętej trawy co oznacza szybkie koszenie trawnika. Dzięki funkcji BioClip®, możliwe jest rozdrobnienie trawy na małe kawałki, co zapewnia czysty i schludny wygląd trawnika. Ścięta w ten sposób trawa stanowi jednocześnie naturalny nawóz. BioClip® może być również  wykorzystany do mielenia liści jesienią.

Z kolei zbieranie skoszonej trawy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają alergię na pyłki traw lub chcą ograniczyć rozprzestrzenianie się chwastów. Jednym z elementów poprawiających wygląd trawnika jest zbieranie trawy do kosza.

(mat. Husqvarna®)

 • Nożyce do żywopłotu

Obecnie nie trzeba już zatrudniać zawodowego ogrodnika, ani architekta krajobrazu, by przydomowy ogródek zachwycał znajomych, gości i sąsiadów. Przy pomocy nożyc spalinowych do żywopłotu FPHT-26CC można modelować kształt mniejszych i większych krzewów w ogrodzie. Nożyce spalinowe sprawdzą się w miejscach, gdzie brakuje dostępu do energii elektrycznej lub jest on utrudniony.

Nożyce spalinowe do żywopłotu FERM FLORIN FPHT – 26CC firmy Proma Polska

Nożyce spalinowe do żywopłotu FERM FLORIN FPHT – 26CC firmy Proma Polska

Nożyce spalinowe do żywopłotu Ferm Florin FPHT – 26CC są jak dłuto w rekach rzeźbiarza, z tą jednak różnicą, że obsługa tej lekkiej maszyny (masa wynosi zaledwie 5,6 kg) jest wyjątkowo prosta, a praca w zielonym tworzywie należy do przyjemności. Listwa z obustronnym ostrzem i obrotowa rękojeść pozwalają na pracę w każdym kierunku. Środek ciężkości jest rozłożony w ten sposób, by każdy mógł w wolnym czasie bez trudu przeistoczyć się w ogrodnika i pokazać kto rządzi w ogrodzie. (mat. Proma Polska)

 • Łopata śniegowa firmy Kwazar

  Łopata śniegowa firmy Kwazar

  Łopata śniegowa

Specjalnie na zimę firma Kwazar przygotowała niezwykle wytrzymałe łopaty przeznaczone do przenoszenia i odgarnia śniegu. Szeroka głowica pozwala na sprawne nabieranie większej ilości śniegu, natomiast solidnie okuta, aluminiowa listwa na krawędzi łopaty ułatwia kruszenie nawet cienkiego lodu.

Istotną zaletą łopat śniegowych Kwazar jest ich wyjątkowa wytrzymałość. Zostały one wykonane z niezwykle trwałego tworzywa, odpornego na niskie temperatury. Nawet przy znacznym odgięciu i silnych mrozach, głowica łopaty powraca do swojego pierwotnego kształtu. Jest to ważne przy odgarnianiu ciężkiego, mokrego śniegu oraz rozkruszaniu warstwy lodu. Na ciężar odporny jest również trzon łopaty wykonany z woskowanego, litego drewna. Łopata śniegowa Kwazar to propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego i wytrzymałego narzędzia pracy, które będzie służyło latami.(mat. Kwazar)

 • Dmuchawa ogrodowa

Dla właścicieli ogrodów jesień jest to okres regularnego usuwania listowia z trawników, które pod wpływem wilgoci może rozkładać się, powodując żółknięcie trawy. Pod przykryciem liści, przebarwianiu ulegają również kostki brukowe, płyty chodnikowe, czy betonowe podmurówki.

Ręczna dmuchawa do liści Oleo-Mac BV 300 jest urządzeniem ergonomicznym i wygodnym, a przede wszystkim prostym i cichym w obsłudze. Linka zapłonowa oraz wlew zbiornika paliwa znajdują się po lewej stronie. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na szybkie i bezproblemowe uruchomienie silnika oraz uzupełnienie paliwa. Bezpieczeństwo i wygodę pracy gwarantuje specjalny, antypoślizgowy uchwyt.

Ręczna dmuchawa do liści Oleo-Mac BV 300

Ręczna dmuchawa do liści Oleo-Mac BV 300

Silnik urządzenia zawieszony został na czterech sprężynach, których zadaniem jest maksymalizacja tłumienia drgań i utrzymanie ich na poziomie 3,5 m/s2. Dmuchawa emituje również niższy poziom dźwięku utrzymujący się na poziomie 68 dB(A), dzięki czemu praca jest nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna dla użytkownika. (mat. Oleo-Mac)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-08-15 10:34:49

U mnie w ogrodzie od jakiegoś czasu śmiga kosiarka traktorek Stiga Villa 12 z agregatem 85 Combi sprzet pierwsza klasa no i już niedługo przydatna odśnieżarka na te polskie zimy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Taczka ogrodowa KETER EASY GO XL poj.62 L

 • Promocja

  Multifunkcjonalna taczka KETER REALBARROW poj.1...

 • Promocja

  Kompostownik KETER MEGA COMPOSTER (poj.650 L)

 • Promocja

  Profesjonalna taczka KETER SUPER PRO (poj.150 L)

 • Zbiornik na deszczówkę KETER INDIGO WATER BUT...

 • Promocja

  Taczka ogrodowa KETER EASY GO (poj.55 L)

 • Promocja

  Kompostownik KETER E-COMPOSTER (poj.470 L)

 • Ogrodowa pergola drewniana dekoracyjna

 • Wieszak na narzędzia ogrodowe KETER HANGING TOOL

 • Lampa ogrodowa Cassiopeya H

 • Kinkiet Creek

 • ALGIERS

 • VERA SŁUPEK

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród

Obejrzyj zdjęcia domowników