Start Arrow Wiadomości Arrow Przygotowanie ogrodu do zimy, czyli pora na ostatnie porządki

sponsor działu ogród

Przygotowanie ogrodu do zimy, czyli pora na ostatnie porządki

Przed nami nieuchronnie nadchodzą wymagające, zimowe miesiące, które szczególnie mocno odciskają się na elementach pozostawionych na zewnątrz domu. Późna jesień to ostatni dzwonek, aby wykorzystać dodatnie temperatury i zabezpieczyć ogród przed trudnymi warunkami pogodowymi. Jesienne porządki w ogrodzie pozwolą przygotować go na nadejście zimy, a efektem będzie zadbane otoczenie na wiosnę.

Silvermont, Den Braven

Ogrodzenie, ścieżki, podjazd, taras czy akcesoria małej architektury takie, jak murowany grill lub kwietniki, stanowią uzupełnienie aranżacji otoczenia domu i niezależnie od panującej pogody powinny pełnić rolę ozdoby. Z racji tego, że są to elementy na stałe wbudowane w ogrodowy krajobraz, zachowanie ich estetycznego wyglądu jest szczególnie trudne, zwłaszcza w kontekście ich wystawienia na szkodliwe działanie deszczu, śniegu czy mrozu. Dlatego też tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja i cykliczne zabezpieczanie, szczególnie przed sezonem zimowym.

Zimowy ogród

Kostka brukowa wykorzystywana jest w wielu ogrodach do wykończenia nawierzchni. Jest to materiał mało wymagający i łatwy w pielęgnacji, jednak jeśli chcemy cieszyć się jego trwałością i eleganckim wyglądem przez długi czas, warto o niego odpowiednio zadbać i przygotować na zimę. Koniecznie należy oczyścić powierzchnię z kostki z wszelkich zabrudzeń, gdyż pozostawione przez kilka miesięcy, mogą zbyt mocno wniknąć w jej strukturę, a wiosną ich usunięcie może okazać się bardzo trudne, jeśli w ogóle możliwe.  Do czyszczenia brukowanej nawierzchni najlepiej wykorzystać myjkę ciśnieniową, powinno to w zupełności wystarczyć do oczyszczenia jej z piasku i drobnych zabrudzeń. Woda nie sprawdzi się jednak w przypadku ciężkich zabrudzeń. Do plam z oleju, smaru, czy wina niezbędny będzie profesjonalny środek czyszczący, jak np. DR HOUSE Kostka Brukowa firmy Den Braven. Pozwala on w bezpieczny sposób usunąć wszelkie uciążliwe zabrudzenia, sadzę, olej czy smary z bruku i kamienia naturalnego, przywracając ich naturalny połysk i kolor. Tak oczyszczoną nawierzchnię dobrze jest dodatkowo zaimpregnować, co uchroni kostkę brukową przed nadmiernym wnikaniem wilgoci i rozsadzaniem pod wpływem mrozu. To samo dotyczy ogrodowych elementów wykonanych z cegły klinkierowej, jak grille, siedziska, czy różnego rodzaju kwietniki. W serii DR HOUSE firmy Den Braven również odnajdziemy specjalistyczny produkt przeznaczony do pielęgnacji tego typu powierzchni. DR HOUSE Klinkier firmy Den Braven to środek czyszczący, który pozwala usunąć biały nalot wapienny, cementowy, grzyby, pleśnie oraz białe wykwity z klinkieru oraz muru ceglanego. Przywraca mu oryginalny kolor, a regularnie stosowany ogranicza zdolność do szybkiego odtwarzania się białych wykwitów.

Zima za płotem

W wielu ogrodach spotkać można również metalowe wykończenia – ogrodzenia i różnego rodzaju balustrady. Duża wilgotność podczas zimy sprawia, że miesiące te nie są zbyt łaskawe dla tego typu elementów, a pozostawienie na ich powierzchni nawet niewielkich ubytków, może skutkować rozwojem korozji. Aby uniknąć rdzawych nalotów, warto jeszcze jesienią zrobić przegląd stanu naszego ogrodzenia i zabezpieczyć odpowiednimi preparatami. Prace takie ułatwi jednoskładnikowa, dekoracyjna farba antykorozyjna Silvermont firmy Den Braven. Przeznaczona jest do malowania metali żelaznych narażonych  na działanie warunków atmosferycznych. Preparat ten łączy  w sobie zalety trzech różnych środków – gruntu, podkładu i farby nawierzchniowej, dzięki czemu prace przebiegać będą sprawnie, a stworzona przy jej pomocy powłoka będzie estetyczna i trwała. Dodatkowo farbę Silvermont firmy Den Braven można stosować wprost na rdzę, dzięki czemu unikamy również konieczności oczyszczania malowanych elementów z rdzawych nalotów. Wykonanie takich czynności zabezpieczających w trakcie jesiennych porządków nie powinno więc zając zbyt dużo czasu.

Późna jesień to ostatni moment na wykonanie porządków w ogrodzie. Na liście jesiennych zadań z pewnością powinno znaleźć się zabezpieczenie elementów wyposażenia, które z racji swojego przeznaczenia pozostawione będą w czasie zimowych miesięcy na zewnątrz. Z preparatami firmy Den Braven prace te przebiegną sprawnie, a ogrodowe akcesoria będą właściwie przygotowane czekać do wiosny.

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (5114)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 25, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Skrzynia ogrodowa Keter Curver GLENWOOD 390L An...

 • Promocja

  Zestaw Keter Tarifa - szary

 • Uniwersalny schowek ogrodowy KETER STORE IT OUT...

 • Promocja

  Schowek Keter Curver CIRCA WOOD 140 L

 • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

 • JAKARTA

 • BALI 4

 • Nautilus ip67. 35 W

 • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

 • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

 • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

 • Stolik składany z aluminium 70x141cm

 • Donica ogrodowa wys.34cm

Obejrzyj zdjęcia domowników