Start Arrow WykańczanieArrowŚciany wewnętrzneArrow Ściany z mozaiki szklanej

Ściany z mozaiki szklanej

Mozaiki szklane to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych takich jak płytki ceramiczne. Najnowsze trendy designerskie ukazują wielorakie zastosowanie mozaiki w domach i obiektach użytku publicznego.

Niezwykła popularność mozaik szklanych wynika z faktu, że jest to materiał wytrzymały na wysokie temperatury i jej nagłe zmiany. Dzięki temu mozaika ma szerokie zastosowanie jako okładzina ścian w kuchniach i łazienkach. Jeśli dodamy do tego, że mozaika szklana jest mrozo i kwasoodporna oraz, że ma bardzo niską absorbcję wody, otrzymamy odpowiedź na pytanie dlaczego mozaika szklana jest materiałem tak cenionym przez fachowców. Z kolei możliwość pokrywania nią zaokrąglonych kształtów ścian, filarów, wanien, blatów i basenów powoduje, że mozaika jest ulubionym materiałem wykończeniowym designerów i projektantów.

Jedynym minusem mozaiki szklanej jest jej relatywnie wysoka cena w stosunku do materiałów tradycyjnych. Na tą wysoką cenę wpływa przede wszystkich technika jej wytwarzania, która ma wiele wspólnego z dawną manufakturą. Wytwarzanie mozaik to proces długotrwały, a niektóre etapy są wykonywane ręcznie.

Mozaiki są wykonywane ze specjalnych mieszanek, ogrzewane do 1200 – 1500 °C, odlewane w postaci taśmy, chłodzone i cięte na kostki o różnych rozmiarach. Następnie kostki są selekcjonowane, poddawane ostatecznej obróbce krawędzi, układane w arkuszach i przyklejane na elastycznej siatce. Dzięki takiemu przygotowaniu montaż mozaiki jest bardzo łatwy, szczeliny między płytkami są równomierne i przygotowane do fugowania. Siatkę można przycinać i łatwo dopasować do kształtu ściany.

Właściciel firmy MMW Craft Mirosław Wójcik specjalizującej się w sprzedaży mozaiki szklanej za pośrednictwem domeny www.topmozaiki.pl radzi – Kupując mozaiki trzeba pamiętać, że znaczenie ma jej grubość.
Przy zastosowaniu jako dominujący element, tzn. do pokrycia całej powierzchni grubość mozaiki nie ma technicznie większego znaczenia.

Mozaiki użyte jako dekor (tzn. najczęściej wstawka pomiędzy płytki ceramiczne) wymagają większej uwagi. Grube mozaiki łatwiej komponują się ze zwykłymi płytkami ceramicznymi, gresem. Jeśli chcemy wykorzystać cieńszą mozaikę jako dekor w połączeniu z innym materiałem należy zwrócić uwagę aby grubość płytek była podobna lub miejsce w które ma być wstawiona mozaika należy odpowiedni przygotować.

Przykład: jeżeli mozaika ma grubość 4mm, zagłębienie na mozaikę w stosunku do powierzchni płytek, powinno mieć max 7mm. Mozaiki najczęściej przykleja się rozprowadzając klej 4-5 mm pacą zębatą. Po dociśnięciu spód mozaiki jest wtedy równomiernie podklejony, klej nie wychodzi pomiędzy kostkami a powierzchnia mozaiki jest zlicowana z powierzchnią płytek.

Niezależnie od zastosowania, powierzchnie obkładane mozaikami muszą być równe i gładkie gdyż mozaika nie nadaje się do prostowania nierówności ścian, nie można pod mozaikę podkładać większych ilości kleju ani też mocno ich dobijać.

Pamiętajmy, że przy układaniu mozaik liczy się staranność i dbałość o detale. Nawet najdroższy i najlepszy materiał położony niestarannie traci swój urok.

(www.top.mozaiki.pl)

(www.topmozaiki.pl)

(www.topmozaiki.pl)

(www.topmozaiki.pl)


Dodane przez: martah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Podłogi i posadzki

Natura w służbie aranżacji – panele podłogowe Marena Live marki Wineo

Limitowana kolekcja Marena Live marki Wineo stanie się tak uniwersalnym, jak  i…

Nowość – pierwsze kosmetyki do wnętrz PERFECT HOUSE BARWA

Każda kobieta pragnie, by jej dom błyszczał przykładem. Czy sprzątanie może być…

Płytka z zadziornym charakterem

Stonowane, neutralne kolory we wnętrzach, nie wzbudzają żadnych emocji. Najwyższy czas by…

Ciepło na każdym kroku, czyli materiał nawierzchniowy na ogrzewanie podłogowe

Przyjemne uczucie komfortu towarzyszące chodzeniu po ciepłej podłodze jest szczególnie doceniane, kiedy…

Baumit Alpha 2500 – niezrównany podkład podłogowy

Przygotowanie podłoża pod okładzinę podłogową powinno przebiegać szybko i sprawnie. Dodatkowo warstwa…

Gluetec 3350 marki Megatec – przemysłowy pistolet do klejenia na gorąco

Megatec to marka własna spółki LŁ, której asortyment obejmuje kleje termotopliwe oraz…

Nowoczesny pistolet zwiększający wydajność pian aż do 30%

Firma Selena mając na celu zwiększenie wydajności pian TYTAN, opracowała nowy pistolet…

Dalmierz: nowy gadżet dla majsterkowiczów

Nowy TLM65 to najprostsze i najłatwiejsze w użyciu urządzenie z całej gamy dalmierzy Stanley®. Można…

Serum do surowego drewna

Jeżeli surowe drewno, które ma być użyte jako materiał konstrukcyjny, nie zostało…

Drewno naturalnie piękne i skutecznie chronione

Olejowanie jest efektywną metodą ochrony zewnętrznych powierzchni drewnianych, która jednocześnie podkreśla naturalne…

Farba do natrysku: nowoczesne, wydajne i szybkie malowanie

Malowanie natryskowe staje się coraz bardziej popularne. Ta nowoczesna metoda ma wiele…

Polecane Produkty

 
 
Czytane

Najczęściej czytane