Start Arrow Wiadomości Arrow Sposób na pachnące pranie, czyli jak suszyć tkaniny na świeżym powietrzu

Sposób na pachnące pranie, czyli jak suszyć tkaniny na świeżym powietrzu

Już nasze babcie wiedziały, że najlepszym sposobem na szybkie i skuteczne wysuszenie prania jest rozwieszenie go na świeżym powietrzu. Nieważne, czy jesteś posiadaczem dużego ogrodu, tarasu czy małego balkonu – wystarczy odpowiednia suszarka. Zobacz, jaki model sprawdzi się u ciebie.

Suszenie w ogrodzie

Jeśli mamy do dyspozycji własny ogród, suszenie prania nie powinno stanowić problemu. Wystarczy praktyczna i funkcjonalna suszarka ogrodowa. Przy wyborze powinniśmy kierować się dwoma podstawowymi kryteriami. – Pierwszym z nich jest odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, wysoka lub niska temperatura, która może skutkować korozją linek. Rdza może nie tylko powodować odpadanie prętów, ale również w nieodwracalny sposób brudzić pranie. Najlepiej wybierać więc modele przeznaczone do montowania na dworze, odpowiednio zabezpieczone przed negatywnym wpływem warunków zewnętrznych, np. lekką, aluminiową suszarkę ogrodową Viva Air Protect marki Vileda. Drugi istotny aspekt to rozmiar i rozpiętość suszarki (model Viledy pomieści 51 metrów prania o wadze 115 kg). Koniecznie dopasujmy ją do przestrzeni w ogrodzie, a także dostosujmy długość linek i maksymalnego obciążenia urządzenia do ilości i wagi prania. Sprawdźmy, ile metrów bieżących linek do wieszania ma dany model. Im dłuższe, tym więcej prania będziemy mogli wysuszyć za jednym razem – tłumaczy Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda, oferującej ponad 20 modeli suszarek.

Suszarka Viva Air Protect marki Vileda, fot. Vileda

Ponadto warto zwrócić uwagę, czy dany model posiada obrotową głowicę i regulowaną wysokość. To parametry, które zwiększają komfort wieszania prania, eliminując konieczność długiej pracy z rękami uniesionymi do góry.

Suszarka Aluminium 100 marki Vileda fot. Vileda

Suszenie na balkonie – dobrze zagospodaruj przestrzeń

Taras czy balkon to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również przestrzeń, która spełnia praktyczne funkcje, np. przestrzeni do suszenia prania. Wiosną i latem balkony stają się mini-suszarniami. Można rozciągnąć sznurki między krańcami balustrad. Nie jest to jednak rozwiązanie ani estetyczne, ani praktyczne – gdy niczego nie suszymy, sznurki zabierają cenną przestrzeń. – Na tarasie lub balkonie dobrze sprawdzają się suszarki składane typu wieża (np. Multiflex lub Mixer 3 marki Vileda). Zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu niewielkiej ilości przestrzeni, dlatego też są bardzo pojemne, a przy tym zajmują niewiele miejsca. Dodatkowo regulowany charakter skrzydeł umożliwia przysunięcie suszarki do ściany. Są kompaktowe, stabilne i łatwe do rozkładania. Dzięki opcji regulacji półek możemy bez problemu dostosować produkt do swoich potrzeb – wieszanie ręczników, pościeli czy koszul nie będzie stanowiło już problemu. U właścicieli wyjątkowo małych balkonów, sprawdzi się suszarka balkonowa, np. Sunset, którą można zawiesić na poręczy, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Wytrzymałe, regulowane ramiona pozwalają na dopasowanie jej do grubości poręczy wyjaśnia Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda.

Suszarka Mixer 3 marki Vileda, fot. Vileda

Jak suszyć pranie w dobrym stylu

Korzyści z suszenia prania na dworze jest wiele. Pamiętajmy jednak, że również ta czynność wymaga przestrzegania kilku zasad. Sposób, w jaki to robimy, nie może przeszkadzać naszym sąsiadom ani ich krępować. Tak jak we wszystkim i w tej sprawie rozwiązaniem jest zachowanie zdrowego rozsądku. Suszmy dyskretnie. Najlepiej, jeśli na sznurku lub suszarce od strony sąsiada powiesimy bluzki, spodnie i koszule oraz ręczniki i pościel. Dopiero w kolejnym rzędzie, zawieśmy bieliznę. Najlepiej, jeśli ubrania nie będą zbyt widoczne dla osób spacerujących ścieżkami wokół osiedla.

Suszarka Aluminium 100 marki Vileda, fot. Vileda

Pełna oferta suszarek marki Vileda dostępna jest w firmowym sklepie internetowym www.sklep.vileda.pl/sklep/suszarki-na-pranie.php oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 31, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Rośliny : dyskusje na forum budowlanym
  • Elektryczne nożyce do żywopłotu

    Hej :) Trafiłem ostatnio w markecie budowlanym na elektryczne nożyce do żywopłotu. Mam trochę tych krzaków i zawsze przycinam je ręcznie, ale pomyślałem, że takie nożyce mogą bardzo ułatwić pracę. Obawiam się tylko zabawy z uważaniem na ciągnący się przewód. Jakie je...

  • Odległosci od ogrodzenia

    Kupiłam dom. Zainwestowałam w ogrodzenie - ładne trejaże i rośliny - wzdłuż płotu posadziłam róże - ok. 40 - pnące i okrywowe. Pięknie kwitną drugi rok. Jest to moja południowa wystawa. Kilka dni temu sąsiad z domu obok, wzdłuż swego garażu (ok.9m) ustawił panele drewniane bo chc...

Obejrzyj zdjęcia domowników