Start Arrow WnętrzaArrowŁazienkaArrow Trudna łazienka – Łazienka w bloku

Trudna łazienka – Łazienka w bloku

Błoga cisza

Łazienki w blokach lub budynkach wielorodzinnych znajdują się na ogół w tym samym pionie, co niestety często powoduje, że słyszymy co w swojej łazience robią nasi sąsiedzi. Dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem urządzania łazienki zorientować się jakie są możliwości wyciszenia pomieszczenia tak, abyśmy mieli pełny komfort z jego korzystania. Nie należy jednak przeprowadzać prac nad izolacją akustyczną na własną rękę – niezbędna jest tutaj porada fachowca.

Ukryć rury

Tym, co najbardziej szpeci blokowe łazienki są rury i piony kanalizacyjne często biegnące w miejscach wyjątkowo widocznych. Niestety, nie zawsze możemy je schować w szafkach lub obudować glazurą.

Planując łazienkę, spróbujmy tak rozmieścić poszczególne sprzęty, by nawet odsłonięte rury nie rzucały się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia. Warto się także dowiedzieć, na jakie zmiany pozwala spółdzielnia mieszkaniowa czy zarządca budynku – może się bowiem okazać, że bez większych problemów uda się ukryć kłopotliwe rury.

Najpopularniejszym sposobem zamaskowania rur instalacyjnych jest obudowanie ich terakotą. Całość tworzy wówczas coś w rodzaju przyściennej kolumny lub półki. Pamiętajmy, że zabudowa powinna zapewniać łatwy dostęp do rur, bez konieczności niszczenia okładziny.

Autor: Sanitec KOŁO

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

meblolandnet-pl Odpowiedz 2012-11-07 08:45:56

oj tak, kto mieszka w blogu zna ten ból!

meblolandnet-pl Odpowiedz 2012-09-18 14:57:40

oj tak łazienki w bloku.. znamy ten ból..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Łazienki: dyskusje na forum budowlanym
  • Zamówienie akcesoriów łazienkowych przez internet.

    Witam zamówiłem dzisiaj w sklepie internetowym trochę akcesoriów łazienkowych. Już po złożeniu zamówienia rozmawiałem ze znajomym na temat obaw związanych z pytaniem czy wszystko dojdzie całe i zdrowe. A on naopowiadał mi różne historie o rożnych przypałach w...

  • Gdzie po płytki

    Może coś polecicie - szukamy sklepu z płytkami, który da nam ogromny wybór jeśli chodzi o kolory, wzory, ale i producentów bo póki co nie wiemy czego chcemy:d...

Obejrzyj zdjęcia domowników

Polecane Produkty