Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Urządzanie kuchni w kolorach

Urządzanie kuchni w kolorach

W XXI wieku kuchnia zdaje się wracać do łask. Nie kojarzy się już z wiecznym posterunkiem gospodyni domowej. Dzisiaj to centrum spotkań z przyjaciółmi, miejsce wspólnych przygód kulinarnych, którego odpowiedni wygląd coraz częściej staje się kwestią prestiżu.

Kuchnia biała, żółta, czerwona, a może zielona? … – oto jest pytanie, które zazwyczaj zadajemy sobie planując nową aranżację kuchni lub myśląc o remoncie. Kuchnia na życzenie … może zmieniać kolory. Może przyjąć wszystkie kolory tęczy. Aby móc zrealizować to marzenie musimy bardzo dobrze przemyśleć kwestię kolorystyki umeblowania. Jeśli wybierzemy neutralną kolorystykę mebli kuchennych bez przeszkód będziemy mogli zmieniać naszą kuchnię tyle razy, ile tylko przyjdzie nam do głowy.

Jeśli kuchnia jest mała i dość słabo oświetlona, nie decydujmy się na ciemne kolory ścian i mebli. Sprawią one tylko, że kuchnia wyglądać będzie mrocznie i ciemno. Jeśli jednak posiadamy w domu dużo dobrze oświetlonej przestrzeni, możemy pozwolić sobie na nieco więcej ciemniejszych dodatków.

Warto pamiętać o prostej regule, która opisuje proporcje kolorystyczne, jakie powinny zachodzić między elementami naszej kuchni. To zasada 60 – 30 – 10. Pierwsza wartość odpowiada kolorowi dominującemu, który pokrywa najczęściej ściany i meble; druga wartość to barwa podłóg i dywanów, a trzecia jest kolorem dodatków i drobiazgów, akcentujących cały wystrój.

Eksperymentując z nastrojem panującym w kuchni, najłatwiej oczywiście zmienić kolory dodatków i ścian. Trzeba jednak robić to umiejętnie, gdyż nie każdy z nich będzie pasował do relatywnie stałych elementów naszej kuchni, czyli mebli kuchennych.

- Największą popularnością cieszy się wyposażenie w kolorach neutralnych: bielach, beżach, écru - mówi Iwona Zupańczyk doświadczony projektant Rust Group. – Barwy te są na tyle neutralne, że bez obaw spróbować możemy nawet najbardziej odważnych dodatków. Do kuchni Detroit, której jasna kolorystyka frontów przełamana jest lekką barwą orzecha amerykańskiego bardzo dobrze pasują dodatki czarne, których pozorna surowość nadaje pomieszczeniu wyrafinowania i elegancji. Jeśli jednak chcemy nieco rozweselić wnętrze, równie dobrze sprawdzają się w nim dodatki w ciepłych tonacjach pomarańczy i czerwieni. Do zestawu Funchal natomiast, którego specjalnie formowane, białe płaszczyzny naznaczone są poziomymi liniami, dobrać możemy dodatki w kolorze dojrzałej śliwki. Połączenie ich z monochromatycznymi barwami ścian, różniącymi się od siebie o kilka odcieni, nadaje wnętrzu stonowanego charakteru.

Dekoratorzy wnętrz zgodnie stwierdzają, że najlepiej i najbezpieczniej jest wybierać meble kuchenne w kolorach od białego przez ivory po écru i lekki beż. Barwy te nadają wnętrzu lekkości, sprawiają wrażenie sterylnej czystości i higieny.

Pamiętajmy jednak, że projekt kuchni, który sami stworzymy, powinien odpowiadać naszym gustom, być funkcjonalny i wygodny. Jeśli wolimy wnętrza urządzone minimalistycznie wybierzmy meble śnieżnobiałe. Jeśli jednak preferujemy cieplejsze tonacje i bardziej przytulne pomieszczenia, najlepszym wyborem będzie gęstsza zabudowa powierzchni meblami, których jednobarwne płaszczyzny przełamywane są żywszymi kolorystycznie akcentami.

Supernowoczesne czy tradycyjne, meble powinny charakteryzować się przede wszystkim trwałością, by być stałym elementem wyposażenia w naszej ciągle udoskonalanej kolorystyczne kuchni.

(Detroit - Meble Rust)

(Detroit - Meble Rust)

(Ohio - Meble Rust)

(Ohio - Meble Rust)

Dodane przez: martah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Komunikaty

Najnowsze komunikaty: Kuchnia

Kuchnia, która żyje – firma Ciarko na międzynarodowych targach w Kolonii

LivingKitchen to dla producentów urządzeń AGD jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych. Podczas…

Kuchnia pełna smaków

Kiedy myślimy o kuchni, w naszych głowach pojawiają się słowa “pyszności”, “piękne…

Design w kolorze – nowoczesne okapy kuchenne

Kolorowe urządzenia AGD zyskują coraz więcej zwolenników. Oryginalne barwy oraz designerskie rozwiązania…

AGD na miarę XXI wieku – kominowy okap T-Line #10 marki Ciarko Design

Nowy model okapu kuchennego oferowany przez markę Ciarko Design łączy w sobie…

Design wśród cegieł i betonu – industrialne okapy Ciarko Design

Duże pomieszczenia, chłodna kolorystyka, surowe materiały i minimalistyczne wzornictwo – to cechy…

Nowość – pierwsze kosmetyki do wnętrz PERFECT HOUSE BARWA

Każda kobieta pragnie, by jej dom błyszczał przykładem. Czy sprzątanie może być…

Jak pomieścić wszystko w standardowym mieszkaniu MdM?

53 m² mieszkania w bloku oraz 83 m² domu jednorodzinnego to średnia…

Drewno i wysoki połysk – trendy w meblach kuchennych

Dominującym trendem w meblach kuchennych w roku 2015 pozostanie minimalizm, a wśród…

Dzbanki Dafi – piękno i funkcjonalność

Urządzając dom czy mieszkanie zwracamy uwagę nie tylko na wybór mebli, ale…

ABC montażu: okap kominowy w obiegu otwartym i zamkniętym

Ze wszystkich rodzajów okapów kuchennych największą popularnością wciąż cieszą się okapy kominowe.…

Więcej niż odświeżanie – wybierając okap kuchenny zwróć uwagę na jego funkcje

Okapy kuchenne to już nie tylko urządzenia zapewniające świeże powietrze w kuchni.…

Polecane Produkty

 
 
Czytane

Najczęściej czytane