Start Arrow Budowa domuArrow Wdmuchiwana izolacja z włókien celulozowych: ocieplenie trudno dostępnych miejsc

Wdmuchiwana izolacja z włókien celulozowych: ocieplenie trudno dostępnych miejsc

Izolacja z luźnych włókien celulozowych powstaje w wyniku recyklingu wysokiej jakości makulatury. Tak pozyskany materiał termoizolacyjny sprzyja nie tylko idei ekologicznego budownictwa, ale – dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła – również energooszczędności.

Włókna celulozowe, fot. STEICO

Włókna celulozowe oferowane są pod marką marki STEICOfloc, fot. STEICO

Materiały izolacyjne z włókien celulozowych – energooszczędne i ekologiczne

Ekologiczne włókna celulozowe pozyskane z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Produkcję ekologicznego materiału izolacyjnego uruchomiła niedawno w Czarnkowie firma STEICO. Według zapewnień przedstawicieli firmy, na w pełni zautomatyzowanej linii można przetworzyć miesięcznie około 1000 ton makulatury gazetowej.

Wykonany z luźnych włókien celulozowych materiał izolacyjny jest materiałem otwartym dyfuzyjnie, dającym trwałą ochronę konstrukcji budynku przed wilgocią. Zapewnia komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą. Charakteryzuje go niski współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący 0,039 W(m*K), a innowacyjne technologie jego aplikacji sprawiają, że izolacja jest szczelna i równomiernie wypełnia ocieplaną przestrzeń.

Termoizolacja z włókien celulozowych – ocieplenie trudno dostępnych miejsc

Termoizolacja z włókien celulozowych może być wdmuchiwana w przestrzenie dachów, stropodachów, stropów, ścian i podłóg. W trakcie aplikacji pojedyncze włókna mieszane są z powietrzem w maszynie wdmuchującej. Następnie pod ciśnieniem są z niej wydmuchiwane i doprowadzane wężami w pustki ścienne, dachowe czy podłogowe.

Aplikacja granulatów STEICO

Aplikacja granulatów marki STEICOfloc

Specjalne końcówki węży odpowiednio nakierowują strumień włókien i powietrza wewnątrz szczelin. W efekcie włókna tworzą nieprzerwaną, szczelną izolację, równomiernie wypełniając docieplane przestrzenie (nawet te o niestandardowych kształtach) i idealnie przylegając do tworzących je ścianek. W elementach zewnętrznych przegród wycinane są otwory instalacyjne, które po zakończeniu zasypywania są uszczelniane.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 20, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników