Start Arrow OgródArrow 10 pomysłów na dekoracje świąteczne z poinsecją w doniczce

10 pomysłów na dekoracje świąteczne z poinsecją w doniczce

Poinsecja, nazywana gwiazdą betlejemską, to jedna z najbardziej popularnych roślin w okresie świątecznym. Występuje w wielu kolorach – warto więc wykorzystać te kwiaty doniczkowe do fantazyjnych kompozycji dekoracyjnych.

Gwiazda betlejemska w doniczce

Przy wyborze rośliny w sklepie sprawdźmy, czy czy poinsecja ma mocne i grube liście, a pąki kwiatów nie posiadają widocznych śladów zniszczeń. Unikajmy zakupu gwiazd betlejemskich ustawionych w miejscach narażonych na częste przeciągi, takich jak wejścia i wyjścia ze sklepu. Dotykając palcem podłoża sprawdźmy czy sprzedawane rośliny nie mają zbyt sucho lub mokro w doniczce.

Gdzie ustawić poinsecję?

Gwiazda betlejemska nie jest rośliną trudną w pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że – choć kojarzona jest głównie z okresem świątecznym – nie lubi zimna. Przewożąc doniczkę ze sklepu, warto roślinę szczelnie otulić, chroniąc ją przed chłodem.


Również w domu należy zapewnić poinsecji odpowiednie stanowisko – doniczkę ustawmy w miejscu, gdzie nie ma przeciągów, ale i nadmiaru słońca, nie stawiajmy jej również przy kaloryferze. Najlepsza dla rośliny będzie temperatura pokojowa, wynosząca ok. 20-22 stopni C.

Podlewanie gwiazdy betlejemskiej

Gwiazda betlejemska nie lubi nadmiaru wody, nie należy więc rośliny przelewać i nie należy pozostawiać wody na podstawce doniczki. Ciepłą wodą podlewamy podłoże dopiero kiedy przeschnie.

Gwiazda betlejemska w wazonie

Poinsecja może być również wstawiona do wazonu z wodą. Kwiaty cięte przetrwają całe święta, jeśli po obcięciu zanurzymy łodygi we wrzątku bądź sparzymy je nad ogniem. „Zabliźnione” łodygi dłużej zatrzymają sok, przedłużając żywotność kwiatów.

Poinsecja – piękne kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem gwiazdy betlejemskiej:

Następna »

Autor: Redakcja
zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 4, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród

Obejrzyj zdjęcia domowników