Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow 100, 1.000, 10.000 – ile wydasz na nowe łóżko?

100, 1.000, 10.000 – ile wydasz na nowe łóżko?

Wygodne i piękne łóżko to marzenie każdego z nas, kto rano chciałby wstawać wypoczęty i pełen energii, a za dnia podziwiać wyjątkowe sypialniane wnętrza, w których stoi mebel z prawdziwego zdarzenia. Zdajemy sobie sprawę, że taka przyjemność potrafi kosztować. Jak gruby powinien być nasz portfel, aby zaspokoił nasze pragnienia?

Otóż na rynku dostępna jest cała masa mebli do spania, a ich ceny wahają się od kilkuset do, nawet, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oto przegląd propozycji, spośród których każdy znajdzie tę, odpowiednią dla niego i jego zasobów finansowych.

Ograniczony budżet

Nie wszystkich stać na łóżka, które kosztują kilka tysięcy złotych, co jest w pełni zrozumiałe, ale Ci, którzy na łóżko chcą przeznaczyć kilkaset złotych nie są skazani na porażkę w poszukiwaniach idealnego mebla do spania.

Oczywiście łóżek, które kosztują 200 czy 600 złotych na pewno nie cechuje długowieczność. Nie są to meble, które posłużą kilku pokoleniom, ale jeśli lubimy co jakiś czas zmieniać aranżację sypialni, to zmiana łóżka, które jest w cenie dobrej pary butów jest możliwa częściej niż takiego, które kosztuje kilka razy więcej.

fot. JYSK, materiał: płyta wiórowa, cena: 400 zł

Takie meble są zazwyczaj proste i nie są wymysłem designerów, ponieważ za wyjątkowe pomysły płaci się więcej. Poza tym materiał, z jakiego są zrobione także, często pozostawia wiele do życzenia. Zdarzają się meble za 300 zł z naturalnego drewna, jednak jest to drewno pochodzące z drzew iglastych, które nie są tak twarde i trwałe jak liściaste.

Zdrowy rozsądek i złoty środek

Poszukując idealnego mebla do spania chcielibyśmy połączyć kilka cech. Trwałego, na lata, o pięknym designie, nie drogiego – takiego łóżka poszukujemy najczęściej. Jeśli chodzi o pierwsze cechy to na pewno nie jest trudnością znaleźć taki mebel, ale nie zawsze idzie to w parze z ceną.

Jeśli na łóżko jesteśmy w stanie przeznaczyć kilka tysięcy złotych, to chcemy, aby posłużyło nam dłużej i abyśmy nie musieli wymieniać go po kilku latach na kolejny mebel.

Meblami, które na pewno posłużą nam wiele lat są te z litego drewna bukowego lub dębowego. Jego twardość gwarantuje wysoką jakość, a młodzi architekci tradycyjnemu materiałowi dodają nowoczesnego designu, tworząc wyjątkowe meble.

fot. www.beds.pl, materiał: lite drewno bukowe, cena: od 1380 zł

Sen o luksusie

Łóżka, których cena przekracza 10 tysięcy złotych to bez wątpienia łóżka luksusowe, na które wielu z nas nie może sobie pozwolić. Co je cechuje? Przede wszystkim niebanalny, często niestandardowy design oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Egzotyczne drewno, naturalne skóry – meble wykonane z tych materiałów kosztują więcej. Płaci się przede wszystkim za jakość, oryginalne wykonanie i projekt architekta.

Warto jednak zastanowić się, czy oryginalny pomysł nie jest rozwiązaniem na chwilę. Klasyczne łóżko sprawdzi się w każdych wnętrzach, natomiast to, które jest realizacją pomysłu szalonego architekta wymaga odpowiednich wnętrz.

fot. Kler, materiał: skóra naturalna, cena: 10 186 zł

Gdy portfel pęka w szwach

Łóżko za 100 tysięcy i więcej… dla wielu szaleństwo, dla niektórych największe marzenie. Na taki mebel pozwolić może sobie tylko osoba o zasobnym portfelu. Pytanie: czy sen na takim łóżku jest przyjemniejszy? Zapewne naturalne, wyselekcjonowane materiały, kamienie szlachetne, łóżko jedyne na świecie czy świadomość, że każdy element został ręcznie wykonany sprawiają, że z przyjemnością kładziemy się na takim łóżku i zasypiamy.

fot. Hästens, materiał: końskie włosie, bawełna, len i wełna, cena: 180 000 zł

Jednak takie meble wymagają wyjątkowej oprawy, w której nie będą wyglądać jak zwykłe łóżka, ale te zrobione specjalnie dla nas, jedyne w swoim rodzaju. Snobizm czy zwykła potrzeba posiadania wygodnego łóżka? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi, tak jak wybór odpowiedniego mebla do spania.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty