Start Arrow Budowa domuArrowProjekt domuArrow 1000 projekt

1000 projekt

prezentNasz tysięczny projekt trafił w ręce Pana Jacka Górskiego. Oto krótka rozmowa z klientem, dla którego zespół Dom.pl przygotował pewną niespodziankę…

(Dom.pl) Dlaczego wybrał Pan gotowy projekt domu, a nie zdecydował się Pan na przygotowanie indywidualnego przez architekta?

(Jacek Górski) Trzy lata temu zdecydowaliśmy się na zakup działki z wybudowanym już niewielkim, 43 metrowym domkiem z piętrem do zaadaptowania. Mamy dziecko, zaczęliśmy więc zastanawiać się nad ewentualną rozbudową tego domu. Kredyt pod zakup tej nieruchomości wzięliśmy wspólnie z rodzicami, więc po śmierci mojego ojca koniecznym było przeprowadzenie sprawy spadkowej. Procedury ciągnęły się dłuższy czas, a ja byłem coraz mniej przekonany o słuszności tej decyzji. Powodów było kilka: nie posiadaliśmy projektu zakupionego domu, nie było żadnej dokumentacji, pozwalającej na profesjonalne przygotowanie planu rozbudowy. Wtedy zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienia domu od początku do końca, wybudowania coś własnego na posiadanej działce. Początkowo projekt miała wykonać moja matka, która jest architektem, jednakże również i ona miała swoje dotychczasowe zobowiązania i goniące terminy, więc nie byłaby w stanie poświęcić na to tyle czasu, ile taka praca wymaga. Zaczęliśmy więc zastanawiać, w jaki inny sposób będziemy mogli postawić swój własny dom.

Tak zdecydowali się Państwo na projekt gotowy?

Najpierw myśleliśmy, że uda nam się znaleźć w sieci projekt domu, który pomoże nam sprecyzować swoje potrzeby, da jakiś pomysł na to, jak ten dom ma wyglądać. Przeglądaliśmy mnóstwo ofert, jednak gdy po tygodniu poszukiwań moja żona trafiła na Państwa stronę internetową, zdecydowaliśmy się na zakup gotowego projektu domu.

Co sprawiło, że właśnie projekty prezentowane na naszej stronie, zwróciły Państwa uwagę?

Tak, jak wspomniałem, przeglądaliśmy mnóstwo firm, które proponują gotowe projekty, jednak to Państwa strona przykuła naszą uwagę. Prezentacja projektów była bardzo czytelna i najrozsądniej rozplanowana. Łatwo było znaleźć to, czego nam potrzeba. Być może trafiliście Państwo akurat w nasze potrzeby, jednak projekt domu, który wybraliśmy, okazał się idealny.

Czy przed podjęciem decyzji o zakupie gotowego projektu, wiedział Pan, jak powinien on wyglądać?

Elewacja, choć oczywiście niezwykle ważna, to jednak miała drugorzędne znaczenia. Najważniejszym dla nas wyznacznikiem była nasza działka, która jest dość wąska, ma ok. 16 metrów szerokości, toteż nie wszystkie projekty można wziąć pod uwagę. Kolejną istotną kwestią była ustalona przez nas powierzchnia domu, którą wyznaczyliśmy na 150 m. Początkowo zastanawialiśmy się nad parterowym domem, ale przy takiej powierzchni są one bardzo długie, co też nam przeszkadzało, gdyż musieliśmy pamiętać o stojącym na działce starym domu, zdecydowaliśmy się więc na budynek z użytkowym poddaszem.

Nasza baza projektów jest największa w Polsce! Proponujemy naszym klientom ponad 6500 projektów domów jednorodzinnych, parterowych, piętrowych z garażem lub bez. Aby ułatwić im  znalezienie tego właściwego projektu, przygotowaliśmy wielofunkcyjną wyszukiwarkę. Czy korzystali Państwo z niej wybierając projekt dla siebie?

Tak, wyszukiwarka okazała się niezbędna. W wyszukiwarce dom.pl jest bardzo wygodna funkcja szukania tylko wśród projektów mieszczącej się na działce danej szerokości. Następnie podzieliliśmy projekty przede wszystkim ze względu na powierzchnię, bo tak jak wspomniałem, ustaliliśmy jak duży powinien być dla naszej rodziny. Po ustaleniach zmniejszyliśmy liczbę wybranych projektów o domy parterowe i zaczęliśmy przeglądać propozycje.

A czy przy poszukiwaniu projektu korzystali Państwo z porad naszych konsultantów. Są dostępni pod telefonem, mailowo, a nawet na czacie…

Sami zdecydowaliśmy, który projekt jest dla nas najodpowiedniejszy. Ale przed złożeniem zamówienia, kontaktowaliśmy się z konsultantami. Mieliśmy bowiem pytania, sugerowane często przez moją matkę – architekta, dotyczące adaptacji projektu czy kwestii posadowienia, bo działka, którą posiadamy jest mokra. Otrzymaliśmy szybko konkretne odpowiedzi, które przekonały nas, że podjęliśmy właściwą decyzję.

Nie było konieczne przeprowadzenie zmian w projekcie?

Wybraliśmy lustrzane odbicie projektu, ze względu na usytuowanie naszej działki. Większych zmian nie potrzebowaliśmy…

Czy kupując projekt przez Internet, nie widząc przedtem projektu na papierze, w oryginale, miał Pan jakieś obawy?

Jak chyba większość internautów kupuję w sklepach internetowych, dokonuję płatności elektronicznych. Myślę, że nie chodzi tu o kwestię medium, z którego się korzysta, najważniejsze jest rozpoznanie firmy. Często trafiamy na sprzedawcę, nawet w Państwa branży, robiącego wokół siebie profesjonalną otoczkę, a w rezultacie jest nierzetelnym amatorem. Po otrzymaniu od Państwa szybkiej i konkretnej odpowiedzi na nasze zapytanie, doszliśmy do wniosku, że nie będzie problemów z kontaktem. Poza tym informacje zawarte na Państwa stronie dotyczące warunków sprzedaży, zwrotu, realizacji zamówienia były pełne i czytelne. Nie zdecydowaliśmy się jedynie na przedpłatę, gdyż mamy doświadczenia ze szwankującą pocztą czy firmami kurierskimi, wybraliśmy opcję płatności u kuriera przy odbiorze przesyłki.

Jak wspomina Pan dotychczasową współpracę z nami? Zapewniam, że będziemy wdzięczni również za krytyczne uwagi…

Szczerze powiem, że jestem pozytywnie zaskoczony współpracą z Państwem. Są Państwo otwarci na oczekiwania klienta, nie czynią problemów z chęcią wprowadzania zmian w projekcie, nie utrudniają modyfikacji, które nie mają nic wspólnego z konstrukcją domu i prawem autorskim. Państwa odpowiedzi są klarowne i profesjonalne.

Bardzo dziękujemy za tak wystawioną opinię, szczególnie teraz w przełomowym dla nas momencie, kiedy to rozpoczynamy sprzedaż kolejnego tysiąca gotowych projektów…

Byłem bardzo zaskoczony informacją od Państwa, że jestem tysięcznym klientem! Mało słuchawka nie wypadła mi z ręki! Dlatego musiałem potwierdzić to zdarzenie, upewnić się czy to nie jest żart! Wcześniej nic takiego mnie nie spotkało…

To nie jest żart! Jeszcze raz serdecznie gratuluję i oto przekazuję Panu w prezencie gotowy projekt domu, wybranego przez Państwa. Mam nadzieję, że to wydarzenia okaże się dobrym znakiem na przyszłość i budowa domu nie przyniesie żadnych trudności. Gratuluję!

Dziękuję bardzo.

Rozmawiała Marta Hawrylak – Dom.pl

październik 2008

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty