Start Arrow Wiadomości Arrow Najdroższe apartamentowce stolicy

Najdroższe apartamentowce stolicy

Popyt na ekskluzywne apartamenty w Warszawie jest stabilny i bezpieczny – uważa Kazimierz Kirejczyk, prezes firmy REAS zajmującej się analizami rynku nieruchomości.

apartament_piekna.jpg Mieszkania w wyjątkowych lokalizacjach i spełniające kryteria luksusowego apartamentu znajdą nabywców nawet w trudniejszym okresie – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jeden z najdroższych apartamentowców stolicy powstanie przy ul. Pięknej. Ceny mieszkań przekraczają tam 40 tys. zł za metr kwadratowy.

W budynku znajdzie się 76 mieszkań o metrażach od 45 do 170 m kw. Inwestor zapowiada luksusowe wykończenie wnętrz: posadzki wykładane marmurami, okna w stolarce z drewna egzotycznego. Budynek będzie też nafaszerowany elektroniką, dzięki czemu lokatorzy będą mogli sterować systemami klimatyzacji czy oświetlenia.

Nie jest to jednak najdroższy apartamentowiec w Warszawie – zauważa dziennik. Najprawdopodobniej tytuł ten dzierży budynek Parkowa Residence tuż przy ogrodzeniu Łazienek. 450-metrowy apartament na jego ostatnim piętrze kosztował 20 mln zł – 44,4 tys. zł za m kw. Nie można być tego pewnym, bo firma Orco podaje tylko dolne widełki cen mieszkań w wieżowcu Złota 44 zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda – ceny zaczynają się tu od ok. 27 tys.

Cena metra kw. najdroższego z 14 apartamentów powstających w remontowanym przez tą samą firmę budynku przy Mokotowskiej 59 przekracza 42,8 tys. zł. Więcej niż 40 tys. zł za m kw. trzeba też zapłacić za najlepsze apartamenty w inwestycjach firmy Restaura przy ul. Górskiego, Nowe Powiśle firmy Menolly powstającej na terenie dawnej elektrociepłowni Powiśle u zbiegu Zajęczej i Wisłostrady oraz za wykończone mieszkania w apartamentowcu Prestige Residence przy ul. Kolektorskiej na Żoliborzu. Barierę 40 tys. przebiją też lokale w budynkach, których budowa dopiero się rozpocznie: kamienicach przy ul. Foksal, które na apartamentowce zaadaptuje firma Ghelamco, budynku, który stanie na miejscu kina Skarpa oraz w pałacu Młodziejowskiego przy Miodowej – wymienia Wyborcza.

Autor: Gazeta Wyborcza


Wszystkie komunikaty (5898)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 28, 2008
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników