Start Arrow Wiadomości Arrow Inwestycje w Ursusie

Inwestycje w Ursusie

red.jpgWygląd Ursusa, jednej z 18 stołecznych dzielnic, liczącej obecnie ok. 49 tys. mieszkańców szybko się zmienia. Z przemysłowej, staje się dziś zieloną dzielnicą stolicy. Od kilku lat prowadzonych jest tu wiele dużych inwestycji mieszkaniowych.

Największym atutem dzielnicy jest położenie blisko centrum miasta. Dzięki dogodnym połączeniom PKP, SKM i ZTM z Ursusa można szybko dojechać do centrum i innych dzielnic. Jest też dobrze skomunikowany z Portem Lotniczym Warszawa Okęcie.

Ceny nowobudowanych mieszkań, jak na warszawskie standardy, nie są tu wysokie i to właśnie one są magnesem przyciągającym do Ursusa osoby poszukujące własnego lokum. Średnia ofertowa cena metra kwadratowego, według Macieja Dymkowskiego, doradcy ds. rynku nieruchomości zarządu redNet Consulting,  wynosiła na koniec czerwca br. 7608 zł. Oznacza to, że mieszkanie w Ursusie było tańsze średnio o ponad 1600 zł za mkw. od przeciętnej ceny dla całej Warszawy.

Cenową alternatywą dla tej dzielnicy jest Białołęka czy Tarchomin, ale brakuje tam infrastruktury i dojazd stamtąd do centrum zajmuje znacznie więcej czasu niż z Ursusa. Tutaj nabywcy mieszkań bez kłopotu mogą znaleźć zarówno centra handlowe, sklepy, jak i przedszkola, szkoły i obiekty sportowe.

Na zakup mieszkań w Ursusie decydują się głównie młodzi ludzie poszukujący atrakcyjnych cenowo propozycji. Często są to osoby, które niedawno przyjechały do stolicy.

Klientami RED Real Estate Development są najczęściej młodzi ludzie, kupujący swoje pierwsze mieszkanie. Poszukują lokali w przystępnej cenie, a na budowanym przez nas osiedlu Alpha można kupić lokal już od 6450 zł za mkw. Drugą grupą kupujących są osoby, które zamieniają swoje mniejsze mieszkania zlokalizowane bliżej centrum na większe, bardziej od niego oddalone, ale w nowym budownictwie. Dla kupujących atutem naszej inwestycji jest jej usytuowanie, 200 m. od Alei Jerozolimskich, oraz perspektywa zamieszkania na osiedlu strzeżonym z zielonym wewnętrznym dziedzińcem z pergolami, altankami, ławeczkami, strumykami i oczkami wodnymi oraz placami zabaw dla dzieci. Niedalekie sąsiedztwo trzech parków daje też przyszłym mieszkańcom możliwość korzystania z podmiejskich terenów rekreacyjnych – mówi Bożena Wygonowska, Pełnomocnik RED Real Estate Development.

W tej stosunkowo niewielkiej dzielnicy miasta, zajmującej powierzchnię 935 ha, nowe mieszkania oferuje kilku dużych deweloperów. Poza RED Real Estate Development budującym osiedle Alpha przy ulicy Skoroszewskiej, kolejny etap swojej inwestycji – Skorosze IX realizuje EbejotOrkiestra Development buduje kompleks Harmonia, Xender osiedle Eolian Park, a Marvipol stawia osiedle Platany. Poza tym, Gawra Inwestment buduje kolejny etap osiedla Gołąbki, a L&S Homes Villę Jagiełły.

W ciągu kolejnych lat Usus zmieni się jeszcze bardziej. Firma Challange Eighteen dwa lata temu kupiła 52 ha gruntu między ulicami Świerszcza i Traktorzystów na terenie byłej fabryki traktorów. W ciągu 10–15 lat ma powstać tu całe miasteczko. Przedstawiciele Challenge Eighteen zapewniają, że nie będzie pustynią jak osiedle w Wilanowie.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 8, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty