Start Arrow Wiadomości Arrow Burzą fabrykę, powstanie biurowiec

Burzą fabrykę, powstanie biurowiec

W pierwszym etapie inwestycji znikną budynki pofabryczne, magazynowe i lokale użytkowe należące w przeszłości do zakładu szlifierek Ponar. Mieściły się tam różne firmy, m.in. salony meblowe, apteka i dyskoteka Troja.

Wyburzanie rozpoczęliśmy 17 września, a prace potrwają około trzech miesięcy – mówi Gazecie Wyborczej Andrzej Smolaga z firmy Tebodin, inwestora zastępczego. – Budowę planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku. Wszystko będzie jednak zależało od pogody.

Inwestycja GTC ma spełniać najwyższe standardy powierzchni biurowych. A to oznacza, że przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji m.in. parking, szybkobieżne windy, podwieszane sufity, podłogi techniczne i będą mogli dowolnie aranżować wnętrza. Biurowiec będzie jednym z jedenastu tej klasy, których wybudowanie w Łodzi zapowiedzieli deweloperzy, a trzecim, przy którym prace już się rozpoczęły.

Centrum biurowe między al. Kościuszki i ul. Wólczańską będzie się składało z dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków o podstawach w kształcie litery H. Nie stworzą jednak ciągłej pierzei – między nimi powstanie uliczka.

W budynkach powstanie w sumie 27 tys. mkw. powierzchni biurowej. GTC chce zakończyć prace budowlane jeszcze w przyszłym roku. Ma już dla inwestycji decyzję o warunkach zabudowy, a teraz czeka na pozwolenie na budowę – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Autor: Gazeta Wyborcza Łódź


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 27, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty