Start Arrow Wiadomości Arrow Bankructwo źle zarządzających

Bankructwo źle zarządzających

dreamstimesmall_2135432_1.jpg

Analitycy oceniają, że w ciągu najbliższych dwóch lat deweloperzy w Polsce negatywnie odczują skutki boomu mieszkaniowego z okresu 2006 – 2007, kiedy to nawet co piąte mieszkanie sprzedawali inwestorom kupującym lokale z myślą o ich droższej odsprzedaży.

Dodatkowo rosnące koszty inwestycji oraz zastój w sprzedaży mieszkań mogą spowodować bankructwa źle zarządzanych firm deweloperskich.

Zagrożenie to dotyczy głównie mniejszych deweloperów niedysponujących własnymi siłami wykonawczymi, o wysokim poziomie kosztów oraz o słabym zapleczu kapitałowym – oceniają w Rzeczpospolitej analitycy.

W dzienniku czytamy, że pomimo spowolnienia w sektorze deweloperskim przyszła sytuacja producentów materiałów budowlanych nie jest poważnie zagrożona dzięki dużemu udziałowi budownictwa indywidualnego. – Podczas gdy na zachodzie Europy jest to już coraz rzadsza forma budowania, w Polsce stanowi niemal połowę rynku mieszkaniowego i będzie w dużym stopniu stabilizowała ten rynek jako całość – wyjaśniają analitycy.

Autor: Rzeczpospolita


Wszystkie komunikaty (6575)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 2, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: adaptacja projektu