Start Arrow Wiadomości Arrow Kredyt na 100 proc. wartości

Kredyt na 100 proc. wartości

Pożyczki hipoteczne znów stają się bardziej przystępne dla Polaków. Do łask wracają kredyty udzielane bez konieczności posiadania wkładu własnego. Niektóre banki obniżają marże – pisze Rzeczpospolita.

kredytPo miesiącach zaostrzania polityki kredytowej, banki powoli zmieniają zdanie i zwiększają kredytowanie nieruchomości. Na taki krok zdecydował się ostatnio Eurobank, który znów pożycza na 100 proc. wartości nieruchomości. Podniosła się też średnia zdolność kredytowa klientów. Tych zarabiających powyżej 4 tys. zł – nawet o 20 proc.

Politykę kredytową luzuje też Polbank, który niedawno obniżył marże – czytamy dalej w dzienniku. Z kolei w Nordea Banku osoby, które założą konto, zapłacą mniejszą o 1,5 proc. marżę. PKO BP już w lutym zrezygnował z wymogu 10 proc. wkładu własnego, teraz kredytuje nawet 100 proc. wartości. Millenium Bank od kwietnia nie wymaga już 20, ale 10 proc. wkładu własnego.

Jeśli się okaże, że nawet w wyniku kryzysu Polacy dobrze spłacają swoje kredyty mieszkaniowe, będzie to mocny argument do zliberalizowania zasad, w przeciwnej sytuacji tendencja może być odwrotna – przewiduje w Rzeczpospolitej Paweł Majtkowski, analityk Finamo.

Autor: Rzeczpospolita


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 13, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wybór działki