Start Arrow Wiadomości Arrow Dziesięć procent taniej

Dziesięć procent taniej

W maju w porównaniu z kwietniem nie zmieniły się ceny materiałów wykorzystywanych do budowy 152-metrowego domu.

materialy_budowlaneJak donosi Rzeczpospolita, całkowity koszt zakupu materiałów wraz z projektem wynosi 156,7 tys. zł i jest o ponad 10 proc. niższy niż rok temu. W stosunku do grudnia 2008 r. ceny spadły o 2,84 proc.

Od grudnia ubiegłego roku odnotowywano zarówno obniżki, jak i podwyżki cen materiałów. Zdrożały przede wszystkim materiały izolacyjne. Więcej o 7 – 10 proc. kosztowały styropian oraz papa.

W maju w porównaniu z grudniem o ponad 12 proc. spadły ceny płytek zarówno klinkierowych, jak i mrozoodpornych – czytamy dalej w dzienniku. O niemal 10 proc. tańsza była cegła dziurawka, a o około 8 proc. mniej trzeba było zapłacić za pręty zbrojeniowe stropu i wieńca. O 5 proc. tańsze były pustaki oraz beton. Ponad 7 proc. mniej niż w grudniu ubiegłego roku kosztowała płyta gipsowo-kartonowa, a 3 proc. – elementy drewniane.

W związku ze spadkiem cen płytek o 7,5 proc. tańsze było wykonanie schodów i tarasu, a o 3,2 proc. mniej trzeba było zapłacić za materiały do elewacji – tu oprócz cen płytek o 5 proc. spadły ceny blachy ocynkowanej – wynika z barometru Rzeczpospolitej.

Autor: Rzeczpospolita


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 16, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: całoroczne domy gotowe