Start Arrow Wiadomości Arrow Renta zamiast prawa własności

Renta zamiast prawa własności

Fundusz Hipoteczny Dom oferuje osobom, które ukończyły 65 lat, dożywotnią rentę w zamian za przeniesienie na niego prawa własności domu czy mieszkania. Wysokość oferowanych świadczeń jest jednak zaskakująco niska – zauważa Gazeta Prawna.

seniorZawarcie umowy o taką rentę spowoduje przeniesienie własności nieruchomości na Fundusz, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Wprawdzie rencista będzie mógł w tym mieszkaniu przebywać do końca życia, ale po jego śmierci spadkobiercy nie będą mieli żadnych praw do nieruchomości. W dodatku, – dodaje dziennik – w trakcie trwania umowy, Fundusz będzie mógł sprzedać lokal razem z seniorem. W takim przypadku obowiązek wypłaty renty musi wziąć na siebie nabywca.

Oferowane renty są tym wyższe, im starsza jest zainteresowana osoba. Jak czytamy dalej, przy wartości mieszkania 200 tys. zł renta wyniesie 264 zł dla kobiety i 338 zł dla mężczyzny. 85-latkowie mogą liczyć na więcej: 822 zł kobieta i 924 zł mężczyzna.

Przy domu o wartości 1 mln zł miesięczna renta wyniesie 1322 zł dla 65-letniej kobiety i 1691 zł dla mężczyzny w tym wieku. Ale jeśli seniorzy mają już 85 lat, to renta wyniesie 4111 zł dla kobiety i 4621 zł dla mężczyzny.

Fundusz twierdzi, że jego ofertą zainteresowało się już ponad 400 seniorów – dodaje Gazeta Prawna.

Autor: Gazeta Prawna


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 30, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: slogany nagłówka