Start Arrow Wiadomości Arrow Biurowce – wzrost cen

Biurowce – wzrost cen

Po ubiegłorocznym załamaniu na rynku wynajmu biur eksperci oczekują systematycznego wzrostu cen – czytamy w Gazecie Prawnej.

biurowceDziennik zauważa, że nieruchomości biurowe najbardziej dotkliwie odczuły skutki kryzysu. Aktywność inwestorów na tym rynku osiągnęła najniższy poziom od 2000 r. Po ubiegłorocznym załamaniu na rynku wynajmu biur eksperci oczekują jednak systematycznego wzrostu cen.

Jak  informuje dziennik, zgodnie z danymi Warsaw Research Forum, w I kwartale 2009 r. oddano do użytku budynki o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 86,7 tys. m kw., co podwyższyło całkowite zasoby w Warszawie do 3,07 mln m kw. Wszystkie nowo dostarczone projekty znajdują się poza centrum. Zgodnie z planami deweloperów, do końca tego roku na rynek wynajmu trafi jeszcze około 190 tys. m kw.

Analitycy zwracają uwagę, że po rekordowym wzroście czynszów w strefach w centrum stolicy, który miał miejsce w III kwartale ubiegłego roku, ceny wynajmu spadły. W budynku klasy A różnica na 1 m kw. wynosi 6 euro. Natomiast nie zmienił się poziom czynszów ofertowych poza ścisłym centrum stolicy.

Obecnie – dodaje dziennik – za 1 m kw. w budynku klasy A trzeba średnio zapłacić od 16 do 17 euro. Niesłabnącą popularnością cieszą się powierzchnie biurowe o wysokim standardzie w dzielnicach dobrze skomunikowanych i z większą liczbą miejsc parkingowych. Najemcy zwracają uwagę na efektywne wykorzystanie powierzchni oraz energooszczędność budynku i związane z tym koszty eksploatacyjne.

Autor: Gazeta Prawna


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 27, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty